Skrót myślowy - Blog Janiny Paradowskiej Skrót myślowy - Blog Janiny Paradowskiej Skrót myślowy - Blog Janiny Paradowskiej

2.10.2006
poniedziałek

Kto jest po stronie ZOMO

2 października 2006, poniedziałek,

Spieszmy się kochać IV RP, tak szybko odchodzi – tej treści esemesa dostałam w sobotę wieczorem. Jak widać poczucie humoru w narodzie nie ginie i próbujemy bronić się przed zalewającymi nas rewelacjami, tajemnicami i układami, które jakoby nacierają na rządzących w ostatnim konwulsyjnym ataku.

Miłośnicy IV RP zebrali się jednak w Stoczni Gdańskiej, by wyrazić swoje poparcie dla rządu. Rząd popierał m. in. ks. prałat Jankowski, słynny ostatnio między innymi z ujawniania niezweryfikowanej listy agentów (już jednego biskupa musiał przepraszać), Anna Walentynowicz i Andrzej Gwiazda, a także liczni przeciwnicy telewizji TVN.

Uczestnicy na wiec poparcia przybyli w górniczych mundurach, góralskich i kaszubskich strojach, ale przyszli też mieszkańcy ubrani normalnie. Po prostu zwyczajni ludzie, do których apeluje PiS. Wszystkich ich – jak się wydaje połączyła wielka więź emocjonalna i silny związek z czasami minionymi. Krzyczeli: precz z komuną, co nawet premier Kaczyński prostował twierdząc, że trzeba teraz krzyczeć : precz z postkomuną. To ważne sprostowanie, bo dowodzi, że rządzący zauważyli, że jednak coś się w Polsce po 1989 r. zmieniło.

Wiec poparcia jak wiec poparcia. Wszystkie tego typu zgromadzenia mają swoją oprawę dekoracyjną, swoją stylistykę i retorykę. Jarosław Kaczyński zawsze najlepiej wypadał w ogniu walki, w wielkim sporze, wówczas, gdy sięgał do języka wyrazistego, a nawet dla wielu obraźliwego.

W stoczni też poszedł tą drogą, ale nie wiem, czy nie przesadził, gdy stwierdził, że tylko on i jego zwolennicy są po właściwej stronie, a cała reszta stoi po stronie ZOMO. Rozumiem, że po stronie ZOMO aktualnie znaleźli się na przykład Lech Wałęsa, krytyk postępowania braci Kaczyńskich, a także prof. Jadwiga Staniszkis, która stała się jeszcze większym krytykiem obecnie rządzących niż Wałęsa. Ciekawe towarzystwo. Po stronie ZOMO jest też oczywiście Leszek Balcerowicz, który stał się szczególnym celem ataku. Nie ma już publicznego wystąpienia premiera, by ten nie wskazał na Balcerowicza nie tylko jako źródło zła w gospodarce, ale zła w ogóle. Może Balcerowicz jest jakimś szczególnie ważnym zwornikiem układu, a przynajmniej utkał jakiś kawałek tej szarej sieci, która opisał wybitny anlityk Tomasz Żukowski. Warto jednak zwrócić uwagę, że w stoczni premier nie mówił już o wybitnym analityku, ale użył określenia – ktoś. Czyżby analityk czymś podpadł? A może z tą siecią jest tak jak w kolejnym esmesie, który przysłano mi w sobotę: informacja z Helu, z ostatniej chwili: Funkcjonariusze CBA wytropili duży fragment szarej sieci. Na miejscu zabezpieczono kuter rybacki.

Czyli po prostu: nie dajmy się zwariować.

Pytają mnie Państwo co myślę o oświadczeniu Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich potępiającym Morozowskiego i Sekielskiego. Otóż myślę jak najgorzej czemu dałam wyraz podpisując się po protestem grupy dziennikarzy, mimo że z zasady nie podpisuję listów otwartych ani oświadczeń. SDP jest prawicową organizacją polityczną i nie jest żadną reprezentacją środowiska dziennikarskiego. Właśnie sprawdzam, czy jestem jego członkiem, gdyż od dawna nie płacę chyba składek. Jeżeli jeszcze jestem to się wypiszę. To odpowiedź m. in. dla Alicji.

Co myślę o tak zwanym raporcie WSI? Też myślę wyłącznie źle. Przez kilka miesięcy starałam się o odtajnienie instrukcji 0015, która miała jakoby służyć do inwigilacji partii politycznych w początkach lat 90-tych. Odtajnienie obiecał mi nawet wicepremier Ludwik Dorn (publicznie, w radiu TOK FM) i okazało się, że rzecz jest w gestii ABW i instrukcji odtajnić nie można, mimo że nigdy nie obowiązywała i formalnie kilkanaście lat temu została uchylona. Nadal tajne są akta inwigilacji prawicy i nie rozumiem dlaczego tak się dzieje, jeżeli wszyscy, łącznie z Jarosławem Kaczyńskim, o jawność apelują. Czyżby były tam  sprawy niewygodne dla obecnej władzy? To samo będzie z raportem. Będzie tajny i będą krążyły tylko przecieki, których zweryfikować się nie da. Ponadto minister Macierewicz jest dla mnie zupełnie niewiarygodny (byłam świadkiem jak ujawnił już jedne materiały archiwalne w 1992 r.)

Gdyby na czele takiej komisji stał na przykład wicepremier Dorn i jeszcze ktoś z opozycji miałabym większe zaufanie do ustaleń. Na razie słyszę te same zarzuty, które słyszałam już wiele lat temu, z których znaczna część się nie potwierdziła. Co nie znaczy, że w WSI nie było afer. Zapewne były, jak w każdych tajnych służbach na całym świecie. Były też zapewne robótki polityczne, bo wszystkie tajne służby mają wyjątkową skłonność do robótek politycznych. One są posiadaczami tajnych informacji, którymi mogą obdzielać polityków, ale również dziennikarzy. Tajna informacja bywa potężną bronią.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 64

Dodaj komentarz »
 1. Pozdrowienie na dzisiaj: witajcie bracia zomowcy 🙂

 2. Dziwię się, że TVN-24 nie przerwał transmisji tego cyrku, gdy Kaczyński zaatakował „wielkie media” a tłum zaczął skandować: „TVN, TVN, TVN!” – tymczasem tej masówki, którą transmitował ten „zły TVN”, nie transmitowała w ogóle TVP (żaden z programów, nawet 3) nie mówiąc o Polsacie.

  Takiej propagandówki, jak ten wiec w Gdańsku, nie było nawet za komuny! Setki klakierów, którzy na zamówienie wiwatowali Kaczyńskiego. Żenujące i obłudne.

 3. Pani Janino!
  To wszystko prawda, co Pani pisze. Szczerze mówiąc zrobiło mi się po prostu smutno po tym wiecu. Jak można tak mówić? Nie można zgodzić się z tym, że cel jest ważniejszy od środków zastosowanych, aby go osiągnąć. Ja wiem, że celem jest utrzymanie się przy władzy, ale…
  Sprawa WSI, inwigilacji itp. – bedzie z nimi, tak jak z czarnymi teczkami m.in. Tymińskiego. Będzie tylko straszenie, co w nich jest, a w życiu nie ujrzą światła dziennego.
  A teraz kamyczek do Pani ogródka – Pani Janino – to Pani nie wie, do jakiej organizacji Pani należy? Musi Pani dopiero to sprawdzić? Zaszokowała mnie Pani tą wypowiedzią. Przecież to jest podpałka dla Bernarda, który zaraz się Pani spyta, że może Pani należy do innych organizacji i nie wie, że należy?

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. dzień dybry. bedę pierwszy jak fajnie. bo prose Pani Janko: Bolek zawsze stał po stronie ZOMO tylko w smudze cienia SB. Kto z oficerem SB w roli głównej w 1992 organizował pucz jak nie TW Bolek?

 6. niedobrze sie robi widzac to przedstawienie . widzac jak symbole ( tak ,tak ) walki ze zniewolenim , to tylko male ludziki . co za szambo , nazywac duza czesc wlasnego narodu ” zomowcami ” . w jakim wymiarze zyje ten facet ? jak ci ” politycy” maja czelnosc wzywac mnie do powrotu i budowy 4 RP ? dla kogo ? dla nich ??? mowi sie ze wladza deprawuje ale , oni jeszcze nie maja wladzy absolutnej a juz sa absolutnie zdeprawowani . bohaterowie konspiry , pozal sie Boze , do spolki z takim Kurskim czy Zawisza , napedzanymi nienawiscia i zadza wladzy . i ja myslalem (jak wielu ) ze nie moze byc juz nic gorszego niz nepotyzm i kolesiostwo ekipy Millera . Prawo i Sprawiedliwosc , smiechu warte .

 7. Szanowna Pani.
  W sumie smutne jest to, że (mam nadzieję wkrótce) w ramach deratyzacji po obecnej ekipie rządzącej trzeba będzie zastosować jej metodę i usunąć wszystkich, którzy posiedli jakiekolwiek posady z jej nadania. Nawet, jeżeli jedna czy (góra) dwie osoby okażą się uczciwe.
  A do jedenastego przykazania : „Nie rydzykuj” dodać trzeba będzie dwunaste: „Nie poPiSuj się”.
  Poza tym mam pytanie: Kiedy kończy się okres ochronny na kaczki?
  Qba

 8. Witam. nazywam sie Tadeusz. mam 30 lat i jestem zomowcem

 9. Pani Janino,
  Bardzo Panią cenię za felietony i prowadzenie dyskusji politycznej (oczywiście obiektywnej), czego brakuje innym dziennikarzom, tym z pogladami opcji rządzącej słaniających się na kolana przed rządami „braci”. W jakim kierunku my idziemy? Co z młodymi ludźmi, którzy patrzą na to wszystko zupełnie inaczej niż Ci zacietrzewieni i obłudni…..

 10. Nareszcie po 17 latach wróciły stare klimaty.

 11. A nie powoli, ale coraz skuteczniej oplata sieć zniechęcenia (nawet zobrzydzenia) dla wszystkiego co obserwuję na tzw. scenie politycznej. Jaki to przykład dla młodych pokoleń? Ksiądz Jankowski mówiący, ze treść akt go nie interesuje, a jedynie nazwiska są dla niego ważne jest i nie waham się teg powiedzieć obłudnym człowiekiem, który poza czubkiem swojego nosa nie widzi niczego i nikogo. Wszechobecne insynuacje wygłaszane przez czołowych polityków, to ma być sposób na funkcjonowanie tego kraju. Jedyny żal, jaki mnie „dopada” to z faktu, że ludzie racjonalnie myslący, nie zacietrzewieni w swoich poglądach, gotowi przyjąć krytykę, kiedy trzeba są zagłuszani przez rozwrzeszczany tłum ‚przeciwników układu’. Na co dzień spotykam sie z młodymi ludżmi, studentami i widzę postępującą w nich apatię dla życia publicznego, postępujące zniesmaczenie tym co nam sie funduje. To jest smutne. Ja do kolejnych wyborów pójdę, ale czy dam radę ich przekanać, że mimo wszystko warto, nawet jeżeli nie zdobędzie większości ugrupowanie przez nich popierane, tego już nie jestem pewna.
  I aż cisna sie na usta słowa piosenki ‚A miało byc tak pięknie…’
  Pozdrawiam

 12. Pani Janino
  Tak już jest.Warto to obserwować z powodów poznawczych aby mieć wiedzę i nie bujać myślami w marzeniach.Ci rozjuszeni ludzie to nasi rodacy,współpracownicy,sąsiedzi.Oni na tym wiecu w końcu byli sobą, krzyczeli swoim językiem a człowieka na estradzie to niosło.Warto to było obejrzeć i koniecznie trzeba zapamiętać.Ja bym tego seansu nienawiści nie bagatelizował.
  Pozdrawiam

 13. A co na temat pracy Sekielskiego i Morozowskiego powie Pani w swietle tego co ujawnil Michał Karnowski:
  Gdzie jest taśma z Giertychem? Gdzie jest nagranie Polsatu?
  Zadałem sobie trud by zadzwonić do kilku osób z koalicji i zapytać czy i wobec nich stosowano jakieś podobne prowokacje ze strony Samoobrony. Zdaniem Romana Giertycha – wobec niego tak. Opisuję to w dzisiejszym Newsweeku – przynętą była jednak nie niewinna i zwiewna jak otręby pszenne Renata Beger, ale znający obecnego wicepremiera z czasów współpracy w komisji orlenowskiej i do spraw służb specjalnych – Andrzej Grzesik. Mechanizm był ten sam – próba wypuszczania, namowy na załatwioenie stanowisk itp. A jednocześnie – co zdziwiło Giertycha – sztywna czołobitność wobec Andrzeja Leppera.
  Tyle wersja wicepremiera. Z posłem Grzesikiem nie udało mi się skontaktować – nie odbiera telefonów, nie odpowiada na sms-y. Wiceszef Samoobrony Janusz Maksymiuk potwierdził zaś jedynie, że istnieją inne nagrania, ale on – jak twierdzi- szczegółów nie zna.
  – Dziennikarz z Polsatu ma nagranie – mówi Maksymiuk.
  – Newsweek: To może dotyczyć Giertycha?
  – Wybaczy Pan, nie mogę powiedzieć – to dziennikarz. Z Polsatu robił nagranie.
  – Który dziennikarz?
  – Nie pamiętam nazwiska – skończył Maksymiuk.

  – Oni mają kilka nagrań, używali różnych dzienikarzy. Ale mojego sami nie wypuszczą. Wypadłem zbyt dobrze – twierdzi Giertych.

  A ja mam pytanie: ile jest taśm? Czemu nie znamy wszystkich? Kto organizował całą akcję? Kto był o niej poinformowany?

  Nadal to dziennikarska prowokacja czy raxzej polityczne zagranie z uzyciem mediow?

 14. Bernardzie I Geralcie
  Powiedzcie mi proszę, ile kilometrów autostrad i dróg wybudowano za rządów PiS.

  Przy okazji:

  Przychodzi Renata Beger do siedziby PiS i spotyka Lipińskiego.
  -O to Renata Beger. Co Pani tu robi?
  -Przyszłam reklamować wasz nowy rząd.
  -A powie Pani że załatwiamy stołki?
  -A załatwiacie?
  -No tak.
  -Załatwiają!
  -I miejsca na listach wyborczych dla rodziny.
  -A załatwiacie?
  -Załatwiamy.
  -Załatwiają!
  -I weksle spłacamy.
  -I weksle spłacają!
  Prawo i Sprawiedliwość. Jak mówią tak robią!

 15. Krzysztof Halama pisze: „Takiej propagandówki, jak ten wiec w Gdańsku, nie było nawet za komuny!”

  Przykro mi, ale chyba nie oglądałeś transmisji ze zjazdów PZPR. PiS kontynuuje i twórczo rozwija wypracowaną wówczas formę. Tylko świat już nie jest taki sam…

 16. Geralcie, sprawdź sobie datę rozmowy, na którą powołuje się Karnowski. I wtedy wiele się wyjaśni. A mianowicie – że żadnego spisku nie było.

 17. „Zebrani skandowali: „Jesteśmy z Tobą”, „Precz z komuną” i „Precz z TVN”. Nic dziwnego, że stacja szybko zrezygnowała z transmisji spotkania”

 18. Witam. Mam na imię Arkadiusz.
  Otóż oświadczam, że mam 26 lat i jestem Zomowcem, ponieważ nie popieram najjasniejszego i przenajświętszego jego wysokości w dwóch osobach.

 19. Geralt bawi się w wiedźmina walczącego z potworami postkomuny, ale to nie fantazy ani Trylogia, choć można mieć zwidy i w osobie Jarosława Premiera Kaczyńskiego ujrzeć Jaremę Księcia Wiśniowieckiego…
  A może „Bracie – prać?”
  Pozdrowienia i powodzenia

 20. Dzień Dobry.
  Chciałam Pani podziękować za artykuły.Czytam je z dużym zainteresowaniem.W Pani artykułach jest opisana cała prawda o naszych politykach.
  Pozdrawiam Tamara

 21. Też jestem ZOMOwcem! Wprawdzie do służby czynnej już się z racji wieku nie nadaję, ale mentalnie oczywiście jestem!!!!!!!!

 22. Witam,
  Mam 26 lat i wychodzi na to, że też jestem zomowcem:-)
  Gdy oglądałem wiec PiS przypomniał mi się „Rok 1984” Orwella: tam też organizowano ludowi swoiste seanse nienawiści.
  Ten tłum atakujący TVN i PO – coś niesamowitego.
  Do tej pory były to klimaty właściwe tylko dla pielgrzymek Radia Maryja.

 23. Badger!

  Świetny tekst, właśnie go sprzedaję dalej ;).

 24. Dzięki przemówieniu Jego Małości Premiera wreszcie wiem, dlaczego od 30 lat pałki w rękach trzymam. To nie są kule ortopedyczne (jak mi się naiwnie wydawało), tylko pały ZOMO. Jakby przypadkiem kiedyś do mnie podszedł, to mu z obu przyłożę (w końcu jak ZOMO, to ZOMO – trzeba słuchać Ojca Narodu). Poziom zniesmaczenia rządami braci mniejszych sięgnął u mnie szczytu – napisałem do Kancelarii Premiera e-mail, w którym domagam się przeprosin. Bardzo jestem ciekaw odpowiedzi (jeśli jakaś będzie). A póki co, niech żyje Gomułka 2.0*.
  * (działa najlepiej w systemie operacyjnym IVRP firmy PISSOFFt, komputer najlepiej radziecki RIAD 3170).

 25. Ale chyba prezes Bratkowski odcial sie od oswiadczenia SDP, a raczej chyba czesci jego wladz, a nie calosci stowarzyszenia – tak wynikalo z jego wypowiedzi w TV.

  Pozdrawiam,

  Jacobsky

 26. SDP. Hm… PRawiciwa organizacja dziennikarska. No niech i będzie prawicowa, ale to chyba nie zmienia faktu, że może być krytyczna wobec prawicowych polityków. Nie zmienia to chyba też faktu, że szefowa tego stowarzyszenia powinna chyba wiedzieć co robią jaj koledzy. No i dodatkowo sami powinni znać swoje zasady etyczne.

 27. Do Bedgara -dzieki za mutację reklamy banku ślaskiego . Molestujesz Bernarda i Geralda o Autostrady , wydaje sie, ze Bernard wywiesił w białą flagę ! , On jest stworzony do wyższych celów .
  Na wszelki wypadek podaję tym panom linkę wsparcia .Za pisu rozpoczęto budowę autostrady – obwodnicy Szczecina od przejścia granicznego Kołbaskowo -Pomellen . Jest tego 6 kilometrów A -6 ( sześć km),zakońcżą przebudowę w 2007 roku , Finansowanie Unii .
  Wystarczy przemilczeć ,że jest to kolejny odcinek tej obwodnicy poddany remontowi i zdecydowanie przemilczeć ,że zbudowano calość obejścia miasta w kierunku na Gdańsk za ADOLFA. Poza tym 0 .000km w moim regionie .
  Kazio z pobliskiego Gorzowa zapowiadał jako premier , że od sierpnia 2006 roku ruszy budowa drogi ekspresowej ze Szczecina do Gorzowa .Wiadomo dziś ,że co do końca 2006 nie rusza nawet prace projektowe .

 28. Śmieszno i straszno, ale bardziej straszno. Wiec poparcia w stoczni natychmiast skojarzył mi się z poparciem dla tow. Gierka po Radomiu, w 76r. To samo „spontaniczne” zgromadzenie. Ale chociaż zjawisko powtarza się w dziejach, to wbrew Marksowi wcale nie jest farsą. Ja się zaczynam obecnej władzy bać. Dzieją się w tej chwili świństwa rozmaite, widzimy, jak rządzący odwracają kota ogonem i po taśmach R. Beger zamiast posypać głowę popiołem, atakują. Inteligencja od dawna albo przestrzega, albo dowcipkuje i co? Nic. Władza robi, co chce. Inteligencja nigdy nie miała siły sprawczej (przynajmniej nie od razu). A premier przebąkuje coś o utrzymaniu władzy metodami pozaparlamentarnymi (inaczej jakoś to ujął w wywiadzie dla „Życia Warszawy”, ale przecież o to z grubsza chodziło), teraz dzieli Polaków na patriotów i ZOMO. Żebyśmy nie przegapili tego zagrożenia, nie wierząc, że mogą w środku Europy zdarzyć się działania niedemokratyczne. Fanatycy są zawsze groźni (nawet Bóg wiedział o tym i milczał, gdy Konrad „żadał rządu dusz”, bo równocześnie krzyczał: „A jeżeli się sprzeciwią, niechaj cierpią i przepadną”.

 29. Przypomniało mi się graffiti ze stanu wojennego: „ZOMO – bijące serce Partii”.

 30. Staremu obywatelowi PRL gratuluje trafnosci oceny.

  Premier kolejny raz pokazal sie ze swojej „staropolskiej” strony. Wczesniej moim ulubionym przykladem byla jego wypowiedz po podpisaniu porozumienia z PSL-Piast – o tym, ze to „nie tylko kolejny etap jednoczesnia sie sceny politycznej, ale takze _calego narodu_”. Teraz moge czerpac pelnymi garsciami z przemowienia w Stoczni.

 31. Rozwalanie Ukladu sie zaczelo. Pluton juz wylecial! :]

  rece mi opadaja jak widze takie rzeczy… jakby zmienic Kaczynski na Lukaszenko i Polska na Bialorus to moznaby jego przemowienia eksportowac… mysle ze i Chiny kupilyby licencje…

  bywajcie PD

 32. Pewien problem w tym, ze J. Kaczynski nie mowi „precz z postkomuną” tylko „precz z postkomunOM”. Niby nic, a jednak nie moge sobie wyobrazic np. premiera Francji, ktory robilby takie bledy jezykowe. Jeszcze bardziej przerazajace jest, ze ten pan jest dziennikarzem i poucza innych, ze sa lze-elita, a jego brat twierdzi, ze oskarzenia o korupcje sa naduzyciem semantycznym. Czy aby oni w ogole wiedza o czym mowia?

 33. Płakać się chce! Ja nie chc e przywódców z misją, zbawców Ojczyzny, krzykaczy wiecowych i kłamców. Ja chcę sprawnych urzędników, którzy znają się na gospodarce, bankach, edukacji, polityce zagranicznej i potrafią sprawnie zarządzać tym wszystkim! Jestem stara i nie mam czasu czekać.
  Czy Pani nie zechciałaby się przylączyć do Ludwika Stommy w sprawie traktowania więźniów „politycznych” (skrót myślowy) gorzej niż bandytów, szczególnie starych i chorych?
  Wyrazy najwyższego szacunku.

 34. badgerze ! przepraszam za bedgara z godz.15.44 06.10.02
  Waldemar

 35. Na tą zagrywkę z Wiecem na Titanicu to się tylko mohery dały nabrać.

 36. W środę ubiegłego tygodnia miałem okazję spacerowac po Kantonie w Chinach. Wraz z grupą przyjaciół odwiedziliśmy wyspę zabudowaną domami w stylu kolonialnym, z których wiele władze chińskie uznały za zabytki i objęły ochroną. Stylowe budynki otaczają starannie zakomponowane i z pietyzmem konserwowane zieleńce. Miejsce stanowi niewątpliwą atrakcję turystyczną i jest licznie odwiedzane przez zażywajacych relaksu Chińczyków oraz gości z całego świata. Znajduje się tam konsulat Rzeczpospolitej Polskiej. Na murze oddzielającym jego budynek od ulicy wisi gazetka zatytuowana: „Dzisiejsza Polska”. Co zobaczyc na niej może obywatel jednego z najdynamiczniej rozwijających się krajów świata lub turysta, który wydał odpowiednio dużo aby w Kantonie byc? – Górala z ciupagą i owcą, górala na śniegu z saniami, górala na śniegu pod kapliczką i jezcze paru innych górali z innymi rekwizytami. Widząc to zalała nas fala złości i wstydu. Niestety oglądając relację ze stoczni gdańskiej zaczynam się zastanawiac, czy informacja o „dzisiejszej Polsce” na kantońskim konsulacie nie jest przypadkiem proroczo prawdziwa… brrrrrrrr!

 37. Przeczytałem dziś w „wybiórczej”:) krutki opis tego całego cyrku na kaszubach i jako świeżo upieczony absolwent historii Uniwersytetu Opolskiego stwierdzić należy, że z braku materiałów dydakytcznych spokojnie możnaby było edukować młodzież na podstawie taśm z tego właśnie przedstawienia…Teraz to już chyba przyjdzie nam w najbliższych wyborach spodziewać się kontynuacji, czyli zastosowania się do zasady ” (…) nie jest ważne jak ludzie głosują , tylko kto liczy głosy…”

 38. „My nie mamy za sobą wielkich pieniędzy, wielkich telewizji, potężnych instytucji – mamy wiarę i przekonanie o naszej racji” To są słowa Premiera Kaczyńskiego (źródło onet.pl), te słowa świadczą o rozpoczęciu kampanii wyborczej, zastanawia mnie tylko kto ma się dać na to nabrać?

 39. się nie gniewam, wręcz nieźle się obśmiałem :-)) Owcarek ma rację, i to jeszcze jak, z tym pcozuciem humoru :-). Pamiętasz, dzięki czemu upadła komuna? Nie, nie przez heroiczną walkę „działaczy” takich jak Giertych (Starszy szczególnie 😉 czy Kaczyńscy, co karierę robili w komunistycznej kinematografii.
  Komuna upadła, bo ludzie opowiadali KAWAŁY. Vivant poczucie humoru Polaków! :-))

  A więc, ciąg dlaszy:
  http://www.smog.pl/wideo/2729/marek_kondrat_do_romana_giertycha/

 40. Cóż, JKM Jarek Wspaniały może się znów nadymać dumą – parteitag udał się nadzwyczajnie.JKM…etc prześcignął nawet swojego vice i z wykształciuchów przerobił nas na ZOMOwców.
  Czy te moherowe ludziki w ogóle wiedzą co mówią?…

 41. Jestem po wrażeniem. Nie dajmy się PIS-owi zwariować,omotać. Uchrońmy w sobie odrobinę normalności.
  Ściskam pióro.

 42. Pani Janion,
  Pytanie z zupełnie innej beczki: jak Pani reaguje na to, że aktorka odgrywa Panią u Szymona Majewskiego w TVN?:-)
  Pozdrawiam

 43. quake, Pani Paradowska już się chyba na ten temat wypowiedziała swego czasu w miesięczniku PRESS, przy okazji tego szeregu publikacji o Tłokach. Z tego, co pamiętam, nie miała raczej nic przeciwko temu. Przynajmniej tak twierdziła. ;>

  Ja też się swego czasu, zastanawiałam, jak Pani Redaktor reaguje widząc, kiedy np. Kwiatkowska (tak się chyba nazywa parodystka) co którąś tam wypowiedź jako Paradowska „golnie” sobie setkę. I inne takie.

  Kreacja na Paradowską zresztą i Szczukę są najlepsze, toteż, Pani Redaktor, i Pani gratuluję. Bo nijakości nie dałoby się sparodiować. To już coś.

  Pozdrawiam!

 44. Dziergają sieć układów na własna zgubę, wtórniki tamtej historii z 76 roku. Okazuje się ,że można byc zainfekowanym genem tamtych lat – krzycząc precz z komuną. Pociechą są bon moty o aktualnej władzy. Zawsze w umiłowanej mej Ojczyżnie były znakiem zejścia ze sceny , bez oklasków lecz gwizdami i buczeniem. Nie mam pomysłu jak zdefiniowac na nowo skrót myślowy Jarosława Kaczyńskiego ZOMO, może Złowieszcze Opowiadanie Małego Opowiadacza. Młodzieży w was jest dalsza inwencja.

 45. dołączam się do pytania quakea, serdecznie proszę o odpowiedź:)

 46. Waldemarze, nic nie wywieszam
  odpowiedziałem niejakiemu bad gerowi na blogu Pana Passenta, tu więc nie będę się powtarzał, (jeszcze chwilę z zaproponuje połączenie wszystkich blogów Polityki w jeden wielki blog, bo wszędzie te same tematy i ci sami komentatorzy 🙂 ) dodam tylko, że jeżeli będzie chciał np. dowiedzieć się o np. wzór na pole koła to podam z pamięci, ale np. całkowanie przez podstawinie, albo przez części, to zwyczajnie nie chce mi się, niech sam sobie zajrzy.

 47. Nie chcę za bardzo tego rozwijać, ale uważam że Premier jest po prostu chory. Problem polega na tym, że nikt z jego otoczenia nie ma odwagi powiedzieć mu o tym. Stąd te coraz bardziej żenujące spektakle jakie nam urządza, nieustannie ogniskując na sobie całą uwagę. O poważnej chorobie świadczy jego miotanie się od ściany do ściany – to przepraszanie to atakowanie – czyli brak równowagi psychicznej oraz mówienie rzeczy których nikt o zdrowych zmysłach nigdy by nie powiedział np. że Wałęsa, Mazowiecki, Michnik, Tusk, Niesiołowski i inni to ZOMOwcy. Jeśli Pan Prezydent kocha swojego brata, powinien nim się zająć, bo jest naprawdę źle, z każdym dniem coraz gorzej.

 48. heh abrdzo mi sie podoba pani blog i chetnie napisalbym cos od siebie, ale chyba wszystko co chcialbym powiedziec zostalo juz na ten temat powiedziane. Zeby jednak nie wupisywac tylko pochwal odniose sie do innej sprawy ktora mnie dzisiaj poruszyla (chociaz przeciez juz nic nie powinno dziwic).

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3658435.html

  no niedobrze… minster Giertych nawarzyl piwa a teraz Trybunal bedzie je musial wypic…
  W momencie w ktorym minister Giertych wprowadzil taki balagan, praktycznie nie ma dobrego wyjscia z tej sytuacji.
  Moze Trybunal jest w stanie wprowadzil cos w rodzaju przepisow przejsciowych w stylu, ze „amnestionowani” maturzysci musza w ciagu roku-dwoch uzupelnic brakujacy przedmiot a w przeciwnym wypadku swiadectwa traca moc? nie wiem naprawde nie wiem.
  Z drugiej strony wydaje mi sie, ze trybunal musi zakwestionowac rozporzadzenie bo przeciez doszlo do dramatycznych zmian regul gry juz podczas (a wlasciwie to nawet po) meczu, nagle okazalo sie ze bramki ze spalonego jednak sie licza i nasza druzyna jednak wygrala.
  Uznanie czegos takiego za zgodne z konstytucja, stanowiloby chyba grozny precedens dla kazdego nastepnego ministra edukacji (i nie tylko) w przyszlosci.

  No, ale cokolwiek powie trybunal to i tak okaze sie ze nalezy do „ukladu szarej sieci zomowcow”, chyba ze uzna rozporzadzenie (jakims cudem) za zgodne z konstytucja to wtedy okaze sie, ze „sprawiedliwosc zwyciezyla”.

  PS Pozdrawiam i bede czytac regularnie, przepraszam za post nie na temat, ale chcialem sie podzielic swoim bolem i zalem, ze to znowu politycy koalicji okazac sie musza dobrymi wujkami a TK zla macocha. Zrozumiem jesli post zostanie uznany za spam i usuniety (no bo jest nie na temat).

 49. dzien dobry
  na poczatku chcialbym nadmienic ,ze juz kilkanascie lat mieszkam poza krajem ..i byc moze nie jestem kompetentny i zorientowany w obecnej sytuacji w kraju [wiedze czerpie czytajac swoja ukochana „Polityke”]…,ale coz nasuwa mi sie pytanie ,na ktore nie potrafie sobie odpowiedziec ?
  otoz ,jak to jest ze mamy tylu madrych ludzi ,intelektualistow ,profesure ,naukowcow ,wspanialych publicystow ,dziennikarzy ,a marnych politykow ?
  czemu np.pani Janina ,ktora tak swietnie komentuje zycie polityczne ,nie wystartuje w wyborach ?
  gdzie tu jest pies pogrzebany ?
  w ktorym miejscu system wyborczy odrzuca jednostki wybitne ,a premiuje miernoty?
  jezeli ktos potrafi rozwiazac te kwestie z pozytkiem dla Polski …moze kiedys bede rozwazal mozliwosc powrotu do kraju

 50. Typowe pytanie hitlerowca i stalinowaca:
  „Powiedzcie mi proszę, ile kilometrów autostrad i dróg wybudowano za rządów PiS.”
  autostrady, ordung mieszkania per capita, osiem koma szesc w następnej pieciolatce.
  po cholere budowac autostrady jak mozna smiglowcem latac.

 51. Prawdę powiedziawszy o wiecu niewiela da się powiedzieć. Pozytywnego. Oglądałem fragmentarycznie, i gdy usłyszałem że TVN kłamie (pewnie gdzieś znaleźli sobowtórów dla Lipińskiego i Mojzesowicza) to myślałem że nie jest dobrze, ale jakoś się trzymałem. W końcu niejedną mowę partyjną się słyszało.
  To myślenie było błędem, bo oglądałem dalej, a tu zaczęto grzebać w mojej biografii. Myślałem że wiem o niej całkiem sporo, ale nie. O tym że zaszczytnie służyłem PRLowi w Zmechanizowanych Odwodach jeszcze nie tak dawno nie miałem pojęcia, pewnie na skutek prania mózgu w III RP.
  Myślałem już że po takiej bombie więcej nic ciekawego nie będzie, a tu proszę, i wisienka na torcie, czyli agent Bolek.

  Jak mogę zakończyć, jeśli nie pozdrowieniem?
  Pozdrawiam wszystkich obecnych towarzyszy (i towarzyszek) broni z ZOMO

 52. Jest:
  Pozdrawiam wszystkich obecnych towarzyszy (i towarzyszek) broni z ZOMO

  Powinno być:
  Pozdrawiam wszystkich obecnych towarzyszy (i towarzyszki) broni z ZOMO.

 53. Ludzie, Wy cokolwiek zrozumieliście z tego, co napisał siedem? Jaki ordung? Może ordnung? Ale to też bez sensu. Krótko mówiąc: eine Blamage erster Ordnung. Jak inni mogą po łacinie, po rosyjsku i angielsku, to ja mogę po niemiecku. A co!

 54. Do andrzeja z godz. 3:21 rano: Odp. na twoje pytanie jest prosta. Jak ktos umie i lubi pisac to jeszcze nie oznacza ze umie i lubi rzadzic. Rzadzenie to zawod, do ktorego w Polsce ciagna w 90 proc. szumowiny lase na pieniadze i pozorne splendory. Spojrz na odwrotny przyklad Balcerowicza. To swietny naukowiec, ktory zaryzykowal i stal sie politykiem. Odniosl wielki, i chcialoby sie powiedziec niekwestionowany, sukces. I co? Placi za to teraz ciegi, bo rozne miernoty czepiaja sie go jak pies spodni. Dlaczego chcialbys aby dziennikarze poszli do rzadu? Efekt moglby byc tylko taki jak w przypadku Jacka Kurskiego. Po co to nam??? Wole aby pani Janina pisala w Polityce niz musiala sie obgryzac z szumowinami.

 55. Ludzi z silnym poczuciem misji trzeba by eliminować już na starcie karier politycznych. Są groźni dla otoczenia. Kiedy zaś owym otoczeniem jest 40 mln obywateli, groźba staje się ponurą rzeczywistością. Tzw „działacze” sprawdzają się w sporcie amatorskim i ruchu kulturalnym. W polityce ( i sporcie kwalifikowanym) wolałabym fachowców, kierujących się w działaniu zwykła przyzwoitością i poczuciem odpowiedzialności za siebie i innych. O honorze nie piszę, bo musiałabym chyba cały wykład zrobić, aby zdefiniować to zupełnie niedzisiejsze pojęcie. Tak sobie marzę o Prezuydencie RP w osobie p.prof. Łętowskiej,premierze Balcerowiczu (albo Cimoszewiczu), MSZ ofiarowałabym prof.Geremkowi i odebrałabym partiom chłopskim rolnictwo szeroko pojęte. I jeszcze jedno – p. min.Giertycha wysłałabym na rok do pracy w zwykłej, polskiej szkole. Obawiam się tylko, że nie spełnia zupełnie kryteriów naboru do tego zawodu.

 56. do Andrzeja. Pani paradowska wlasnie dlatego jest wiarygodna bo nie startuje w wyborach. Byloby mi niezmiernie przykro gdyby zaczela. Tak samo na przyklad Tomasz Lis

 57. W zupełności się zgadzam, że prze powieżenie Macierewiczowi roli likwidatora odebrano temu co powie jakąkolwiek wiarygodność, zupełnie jakby raport miał być łatwy do obalenia przez opozycję i łatwo kupiony przez wyborców PiS, którzy uwierzą w każdy przeciek.

  Pozdrawiam

 58. Zaplecze Pana Premiera myśli jak tu złagodzić jego wizerunek wśród obywateli, nadać mu ludzką twarz. Często jest tak, że już, już jest dobrze i jedno wystąpienie Pana Premiera wszystko wali w gruzy. Kto się wróblem urodził kanarkiem nie umrze. W charakterze tego człowieka jest walka i tylko walka. Wysłać go razem z Panem Macierewiczem do krajów byłego ZSRR to oczysci aparat władzy z sowieckich pozostałości i zależności.
  pozdrawiam serdecznie marekk

 59. kas pisze:

  „quake, Pani Paradowska już się chyba na ten temat wypowiedziała swego czasu w miesięczniku PRESS, przy okazji tego szeregu publikacji o Tłokach. Z tego, co pamiętam, nie miała raczej nic przeciwko temu. Przynajmniej tak twierdziła. ;>”

  OK kas, dzięki za informację. Niestety nie czytam tego typu specjalistycznej prasy 🙁
  Pozdrawiam!

 60. Bernard próbował się wykpić z odpowiedzi na moje pytanie, podając na blogu p. Passenta jakieś linki. To żadna odpowiedź, miały być liczby.

  Co do istoty tego pytania i okoliczności jego zadania – jest to odpowiedź na nieustanne zapytania Berniego do różnych osób, np p. Paradowskiej czy p. Passenta o ich rzekomą współpracę z tymi czy owymi. Wolno jemu pytać, wolno i mnie, w końcu mamy demokrację ;-). I będę topytanie powtarzał za każdym razem, gdy on wyskoczy ze swoim. Howgh!

  Poza tym, dla mnie ilość takich kilometrów jest miernikiem jakości rządu. Niech by p. Bernie sam sie przekonał, ile wart jest Układ, który popiera

 61. Kiedy ci z PiS’u nazywają wszystkich tych nie popierających ich partii „ludźmi z układu” mają racje. Nie wiem jak wy ale ja jestem z układu… słonecznego, w przeciwieństwie do tych z PiS’u bo oni są chyba na serio z jakiejś odległej galaktyki… Nie lubie obrażać ludzi ale ta fala kretynizmu jaką prawo i sprawiedliwość za sobą ciągnie jest bardzo niebezpieczne dla reszty ludzi… ale z resztą… przecież ludzie normalni stąd wyjadą…

 62. Będąc świeżo po lekturze książki Robinsa i Posta „Paranoja polityczna” pytam: czy na sali jest lekarz? W piątek orędzie godne Cyrankiewicza. W sobotę wycofywanie się rakiem i nieśmiałe przeprosiny. W niedzielę senas nienawiści w stoczni. Żeby jeszcze Kaczyński trzymał się jednego, byłaby w tym jakaś logika. Ale jaki sens ma przepraszanie ludzi tylko po to, żeby po chwili przywalić im z grubej rury zapisując ich hurtem do ZOMO. Pzeczyta taki Niesiołowski przemówienie przemiera, zawstydzi się że teraz jest w ZOMO i pójdzie głosować na PIS? Jeśli to ma być sposób na przyciągnięcie wyborców, to gratuluję i prosze o więcej. Jeszcze parę takich spektakli, a na Wielkiego Brata zagłosują trzy osoby i to pod warunkiem, że przyzna prawa wyborcze kotom.

 63. odpowiedz do Jacka ,
  nie mialem na mysli ,aby tylko dziennikarze brali sie za rzadzenie ,przeciez jest w Polsce wyzsza szkola ksztalcaca urzednikow ,politykow ….gdzie sa absolwenci tej uczelni?
  a propo Balcerowicza ,masz racje ..dla mnie jest jeden z niewielu politykow potrafiacy myslec kategoriami panstwa ,a nie gierek partyjnych …
  pozdrawiam

 64. Droga Pani,
  nie mogę już słuchać jak użala sie Pani nad Lepperem i Samoobroną. Czy Pani nie pamięta jak ok. cztery lata temu padł na wszystkich blady strach
  że Lepper przejmie władzę, bo na to wskazywały sondaże. Może by Pani zajęła sie raczej analizą pracy pana Leppera w rządzie. Przecież miał taką szansę. O tym jakoś cicho w mediach nieprawicowych.

 65. ZOMO to teraz tez Lech Walesa, czlowiek bez ktorego kaczynski by nie istnial, dlaczego kaczynski chce walczyc z komuna teraz a wtedy stal w cieniu (gdy walka byla 3 x bardziej ostra, i nie wiadomo bylo zbytnio co jest do ugrania…. – co on robil miedzy 81 a 89 – gdzie ta walka jego, poswiecenie – byl tak zakonspirowany ze nikt o nim nie slyszal ?) czyzby chcial wejsc po plecach innych na ‚szczyt’ ?. to chora namietnosc wielu politykow, tasmy to pokazaly tez (niezaleznie od tego kto je prowokowal) – dojsc do wladzy, zlapac stolek, byc ‚kims’

css.php