Skrót myślowy - Blog Janiny Paradowskiej Skrót myślowy - Blog Janiny Paradowskiej Skrót myślowy - Blog Janiny Paradowskiej

4.07.2007
środa

Ranking najlepszych (i najgorszych) posłów

4 lipca 2007, środa,

Po raz 11, na zakończenie kolejnego sezonu parlamentarnego, Janina Paradowska przedstawia ranking najlepszych posłów, a także tych, którzy zasłużyli na czerwone kartki.

Zobacz ranking na witrynie Polityki.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 103

Dodaj komentarz »
 1. Dla mnie bezdyskusyjnie „number one” jest Ryszard Kalisz – za uwalenie w TK ustawy lustracyjnej i rozniesienie przy pomocy argumentów merytorycznych posła Mularczyka z PiS. Czerwona kartka – dla Ludwika Dorna, który nie powinien być marszałkiem. O Wojciechu Wierzejskim szkoda pisać, bo reprezentuje zerowy poziom merytoryczny, w czym zresztą nie odbiega od reszty swojej partii.

 2. ja musię się wytumaczyć złe przeczytałam pytanie mysłałam, że tu chodzi o najlepszego polityka, A TU CHODZIŁO o najgorszego polityka więc Jan Rokita,k którego wytypowałam nie jest najgorszym politykiem, wprost przeciwnie, bardziej Wierzyjski Z Lpr czy Renata Beger z Samoobrony, coż jest grupa polityków, którzy bardziej posłują do programu Szymon Majewski Show, albo to taboitów jesli chodzi o romans posłanki Samoobrony z posłem Samoobrony, nie sa politykami, którzy mają coś do powiedzenia, coś metororycznego nie pasłują do sejmu, coż tu powinni byc ludzie z misją, ale wiem, że to marzenie, utopia, takich ludzi nie zawiere jest, ale najlepszy politycy powinni mieć coś do powiedzenia, być mądrymi ludżmi
  chciałam napisac jeszcze o polityce Pis, której brakuje wizji, toczycacych rozwiazania problemów zwykłych ludzi, a nie obsadzenia stanowiskami swoimi ludżmi, coz ten strajk pielegnarek wydaje się, że nie ma końca, a koniec musi być wystarczy rozmawiać

 3. Dziś po siedemnastej w TVN w „Rozmowach w toku” Kwaśniewska będzie płakała za Janem Pawłem II. Polecam !!!

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Dziwi mnie obecność Marka Jurka w grupie najlepszych posłów.
  Jako Marszałek Sejmu dał się poznać z jak najgorszej strony jako wierny
  ( zgoda – do czasu) i bezkrytyczny wykonawca woli politycznej PiS. Dał się poznać jako najbardziej upolityczniony (do czasu Dorna ) Marszałek Sejmu. Rezygnacja z tej funkcji z powodów tyleż ideologicznych co ambicjonalnych może (chociaż niekoniecznie i nie dla wszystkich) dobrze o nim świadczyć jako o człowieku z tzw. zasadami. Ale co to ma wspólnego
  z wykonywaniem mandatu poselskiego ?
  Jaka była działalność M. Jurka jako Marszałka – wiemy. I – moim zdaniem – styl i sposób w jaki wykonywał tę funkcję powinna stanowić podstawę oceny jego działalności poselskiej. A nie hamletowskie gesty.

 6. Gratuluje debiutu na You Tube.!! 🙂 Cieszy ze rwolucja medialna dotarla nawet do Polityki. Jesli chodzi o poslow to rozumiem ze ranking jest zrobiony for the record, bo tak naprawde na ten sejm trzeba by spuscic zaslone milczenia a najlepiej i niepamieci. Strona rzadzaca bardzo silnie ciagnie poziom sejmu w dol, z najszybszym zawodnikiem JK. O ile po tepawym i niewyedukowanym Andrzeju chyba nikt wiele sie nie spodziewal o tyle po JK ludzie mogli oczekiwac ciut wiecej. No ale praca doktorska pieknie ujawnila dosc waziutka inteligencje, marniutkie horyzonty i wyjatkowy konformizm w stosunku do silniejszych. Jesli natomiast chodzi o opozycje, to skrupulatnie dostosowala sie do poziomu rzadu i tez niczym poza marnoscia sie nie wyroznia. Liderzy opozycji z Donaldem na czele pozbawieni sa zupelnie charyzmy i jakichkolwiek cech przywodczych adekwatnych do czasow. Mozliwe ze w przedszkolu stanowiliby silna grupe,a le w doroslym zyciu donald nadal nie wyrosl z pilkarskich gatek.
  W chamstwie oczywiscie kroluja JK, dornowate wypowiedzi i minister szczyglo. W paranoii wszystkich o dwie dlugosci bije JK. W braku samodzielnosci na mete pierwszy wpada prezydent, zwlaszcza po szczycie w Brukseli, gdzie trzeba bylo dzwonic do JK bo LK nie byl w stanie podjac jakichkolwiek decyzji. Prodi mial racje bylo to upokarzajace przedstawienie, szkoda ze LK nie wie ze rowniez dla niego.
  W glupocie zdecydowanie wystrzelil do przodu minister edukacji piekny Roman – zlote usta za Finczykow, dodatkowe punkty za teorie ewolucji i Gombrowicza.
  POza tym jest w tym sejmie jeszcze ok 400 poslow o ktorych wogole nie wiedomo szerszej opini publicznej nic, zostali wybrani i po prostu sa. Gratulacje za wytrwalosc I
  Nie mozna zapomniec w rankingu o poslance SANDRZE L, zdecydowanie +++ za dowCIPnosc.

 7. Pani Janino, jak Pani ocenia to, napisał B. Kittel?:

  http://www.dziennik.pl/Default.aspx?TabId=14&ShowArticleId=51117

  Wydaje się, że Ameryki to on nie odkrył. Ale dobrze, że ktoś powiedział o tym głośno. Szkoda, że tak późno. Ale pozwala to trochę innym okiem spojrzeć na tę „nieznośną wiarygodność Rzeczpospolitej” (określenie P. Lisickiego) 😉

 8. Cytat z Rankingu (Polityka):

  „2. Jan Bestry (Koło Posłów Bezpartyjnych). Przykład straconego mandatu. Na przeszło tysiąc głosowań sejmowych w 2007 r. nie wziął udziału w żadnym. Nawet już nie bywa w Sejmie.”

  Fajna fucha – rola ducha.

 9. Mój ranking :Tusk Zdrojewski, Dzikowski- PO, Zemke, Kalisz, Szmajdziński – SLD, Zalewski – Pis, Pawlak, Zych – PSL
  Nie ma na mojej liście Rokity z PO. To jest dobry mówca, niezły zagończyk i żaden polityk.

 10. Jak to się stało, że poważny kiedyś tygodnik i pisząca teraz zdolna dziennikarka zajmują się układaniem kolejności zer? Zero zawsze będzie zerem, a dla gazety to wstyd.

 11. DRERD,kogo to?
  Jak ciebie to oglądaj,J.K.pomogła kiedyś mojemu niepełnosprawnemu dziecku kiedy to nikt nie chciał tego uczynić i za to będę Jej wdzięczna do końca życia.Ciesz się,że to nie spotkało twojego dziecka chociaż i tak pewnie nie zrozumiesz więc daruj sobie,tym bardziej wypowiedzi w kontekście osoby Papieża.

 12. To Kwaśnieska się tam u Drzyzgi upłakała za – jak to się wyrażala – „Ojcem Świętym”. Szczerze jej współczuję… Taka strata…
  Od razu się zastrzegam, że tego tandetnego programu Drzyzgi nie oglądam, ale dziś specjalnie dla bystrej Jolaty sobie zrobilem wyjątek :)))

  A Pani Redaktor świetnie wyglada w tym zamieszczonym tu przez Panią komentarzu :)))) Powinna jeszcze Pani poprosić by wymienili pani to zdjęcie z www Poranka, bo nie zbyt korzystnie Pani tam wygląda. Jakaś taka przerażona.

  Pozdrawiam
  Piotr

 13. Sadząc po efektach pracy w zasadzie wszyscy posłowie powinni zostac ukarani grzywnami w wyskosci ich pensji poselskich +odsetki. Posłowie partii rzadzących powinni dodatkowo zapłacic za straty jakie powstaja z powodu ich lenistwa i niekompetencji, w zwiazku z niewykorzystywaniem szans stworzonych przrz przystapienie do UE. Odpowiedzialnosc zbiorowa w tym przypadku jest na miescu jako nauczka na przyszłosc.
  pozdrowienia

 14. Pani Janino,

  na polemikę z Ćwiąkalskim więc się nie doczekam (ponieważ w co drugim numerze Polityki są jakies teksty antyziobrowe, nie ma zaś polemik, to domniemuję, że chodzi o wysoką popularność ministra, który jako jedyny z obozu rządzącego może rywalizowac z Kwaśniewskim).

  Ale grzebiąc w youtube znalazłem coś takiego:
  http://www.youtube.com/watch?v=auueN3k0TsE

  Proszę się nie zrażać, i przemóc się – najciekawszy jest środek – czy do takiej Polski tęsknił Aleksander Kwaśniewski w Auditorium Maximum?

  pozdrawiam
  Bernard

 15. Jaki program trzeba mieć, żeby odtworzyć to nagranie wideo? Bo próbuję i nie mogę, a się nie znam:/

 16. Pani Redaktor,

  Marek Jurek jako człowiek dialogu i kompromisu???!!! Chyba chodzi o kompromis kastetu z kropidłem? Niech może „Polityka” od razu wręczy temu Ojcowi Ojczyzny tytuł Honorowego Obrońcy Demokracji i Kompromisu im. A. Pinocheta. Uroczystość wręczenia nagrody mógłby otworzyć red. Szostkiewicz zmawiając ekumeniczną modlitwę w intencji jak najszybszej kanonizacji śp. generała (santo subito!!!), a laudację na cześć czcigodnego laureata mógłby wygłosić redaktor Wołek. Sugerowałbym mu tytuł: „Świętych obcowanie – moja osobista relacja i świadectwo ze spotkania Augusto Pinocheta z Markiem Jurkiem”. Po takiej imprezie redakcja „Polityki” mogłaby się spodziewać publicznych podziękowań ze strony Konferencji Episkopatu, a może nawet zza Spiżowej Bramy.

 17. Trochę obrzydliwa jest ta hiperpoprawność „Polityki”, która sprawiła, ze nie wiedzieć czemu tak wysoko jest uplasowany Paweł Zalewski, znany najlepiej z arogancji, oraz Marek Jurek, który popisał się fundamentalizmem oraz nielojalnością. Poseł, który opuszcza klub, jeżeli ma poczucie przyzwoitości powinien złożyć mandat.

 18. No i jak zwykle : PiSklęta nas spłacają jajami.
  Według Poettering „Nie było dżentelmeńskiej umowy w sprawie Joaniny”

  To jest jakiś koszmar.

  Pozdrawiam

 19. To chyba pocałunek śmierci dla posła Zalewskiego. Na domiar złego bez należytego entuzjazmu wyrażał się o sukcesach najlepszej Pani Minister w historii dyplomacji. Ona rzeczywiście przerasta o głowę, tu herezja, Pana Premiera.
  A może jest wolna posada ambasadora w Mongolii? Przyda się na pewno dla Zalewskiego. „Polityka” będzie winna wyróżnienia dla tego pięknego kraju!!

 20. Pani Janino
  Pierwsze miejsce dla Zalewskiego to pocałunek śmierci. Tej nobilitacji chłopaki z pis-u mu nie zapomną. Myślę, że dobry stosunek do Europy i pochlebne artykuły w Polityce i GW to podstawowe przesłanki spektakularnych egzekucji politycznych pis-owców w pis-ie. Taki los spotkał Marcinkiewicza, Kluzik-Rostkowską i pomniejszych. A teraz Zalewski. Widziałem go wczoraj w TV – miał minę jak zbity pies. Czuje gość co go czeka. Czarny chleb i czarna kawa – życie dysydentów nie jest usłane różami a ambitnym ziemianom to nie służy.
  Pozdrawiam

 21. Coś mi się zdaje, że tym laurem dla najlepszego posła, „Polityka” wyrządziła Panu Zalewskiemu i Pani Natalli-Świat niedźwiedzią przysługę. Znając podejrzliwość Premiera, wyróżnione osoby mogą być teraz traktowane jako „piąta kolumna układu”.

 22. Buku,Herr Pixi
  Niesamowitą mamy zgodność poglądów co do wczorajszego wyrazu twarzy Zalewskiego i konsekwencji rankingu. Dodam tylko, że nie będzie mi żal gościa.
  Pozdrawiam

 23. Zadanie dla blogowiczów.
  Który to poseł ma na swojej stronie sejmowejk podane jak poniżej?
  zawód : politolog
  wykształcenie: średnie zasadnicze

  Co do dobrego notowania Kalisza to ja bym się nie zgodził : według mnie fatalnie wypadł na przykład przed TK.

  Pozdrawiam

 24. Ha!A nie mówiłem(mówiliśmy)!
  Onet podaje:”To nie było lojalne do Prawa i Sprawiedliwości, rządu i prezydenta – powiedział w TVN24 Maciej Łopiński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego odnosząc się do wypowiedzi Pawła Zalewskiego, krytykującego Annę Fotygę w wywiadzie dla radia Tok FM.”. Kury już wyczuły, że jedna koleżanka ze stada choruje. Zaczęło się zadziobywanie. Ten pis to czysty darwinizm.

 25. GW:

  „”Jesteśmy prokuratorami Rzeczypospolitej Polskiej, a nie partii, rządów czy ministrów – apeluje Stowarzyszenie Prokuratorów RP do całego środowiska prokuratorskiego. – Dla kariery nie ulegajmy politycznym naciskom”

  Nigdy wcześniej środowisko prokuratorów nie wydało podobnego dokumentu. Apel jest uchwałą dorocznej konferencji stowarzyszenia, która odbyła się w Poznaniu 23 czerwca.”

  A może szkoda, że nigdy wczesniej? Gdy Jaskiernia pacyfikował prokuratorów, gdy prokuratorzy za SLD byli wywalani, sprawom ukręcano łby itd. Przykładów skandalicznych jest jak od chicago do Tobolska (chocby słynna sprawa Ungiera – przedawniona).

  Może szkoda, że „nigdy wcześniej środowisko prokuratorów nie wydało podobnego dokumentu.”

  ALe lepiej późno nioz wcale, zresztą wróci Jaskiernia, to posprząta.

  pozdrawiam
  Bernard

 26. Pocałunek śmierci to nie mógł być, ale jest! Pretekstem zaś jest wywiad, gdzie Zalewski krytykuje Fotygę! Cytuję za Onetem:

  „- To nie było lojalne wobec Prawa i Sprawiedliwości, rządu i prezydenta – powiedział w TVN24 Maciej Łopiński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego odnosząc się do wypowiedzi Pawła Zalewskiego, krytykującego Annę Fotygę w wywiadzie dla radia Tok FM.”

 27. >Drerd 2007-07-04 godz.21:51

  Drerd!Piszesz,że nie ogladasz tandetnych programów p.Drzyzgi;to Twoja sprawa!
  Gdybyś jeszcze nam oszczędził tandety swoich wypocin,toby bylo fajnie!

  a.j

 28. Ciekawe, posłowie mogą nie chodzić na posiedzenia poselskie i nie maja z tego powodu żadnych kłopotów, a pensja im leci. Z każdej innej pracy już wylecieli by dyscyplinarnie. Było powiedzenie komu więcej dano od tego więcej się wymaga , ale to jak widać nie dotyczy posłów.

 29. pirx, 01,35. Bardzo ładnie to napisałeś. Ironia w ocenie wyczynów POLITYKI to wszystko na co zasłużyła. Pozdrawiam

 30. Poseł Zalewski Lider rankingu ” Polityki „a Łopiński zniesmaczony nim w rozmowie w TVN24 .
  Zalewski finiszuje w Pisie.
  Wyrazy współczucia dla Pani Janininy , znowu przed 9.00 w TOKFM Cezary Michalski ,finiszował w swoim stylu . Nie zrozmumiem do kogo adresuje swoje niemądre komentarze pan Cezary . Dobra wiadomość to ta ,że w maju” Gazetę Wyborczą ” kupiło 73.000 osób wiecej niż łącznie prorządowe „Dziennik ” i Rzeczpospolitą” , ich sprzedaż systematycznie spada. To znak , że czytelnik masowy w Polsce nie lubi chamstwa ,sensacji wymyślonych , pastwienia sie na wybranych osobach,itp.
  Do ekipyPiS dołączył kolejny psychopatyczny typ Zybertowicz z Torunia , moze bedzie szukał zagubionych akt po likwidacji WSI . Jak sie nie znajdą i jednocześnie nie bedzie śledztwa , to taka prokuraturska praca musi być wszczęta, po następnych wyborach . Gdzie te akta ? tu mniej chodzi o informacje ksiegowe, ale szalenie newralgiczne dla bezpięczeństwa RP.
  A Antoś w dobrym nastroju , wszystko to chore ,zdezorganizowane ,a BAL nadal trwa !

 31. Bernardzie,
  prokuratorzy za Jaskierni milczeli, bo to co robił z nimi Jaskiernia było niczym w porównaniu z tym co robi Ziobro.

  Znaj proporcje Mociumpanie!.

 32. Marzena

  Kretyństwa i tak nic nie usprawiedliwia.

 33. andrzej.jerzy

  Życze miłego dnia 🙂

 34. Bernardzie !
  Ile Polek i Polaków musi umrzeć nie doczekawszy przeszczepów,aby obudziło się Twoje sumienie?

  W mediach publicznych i Springera mamy festiwal prozerozeroZiobrowski więc nie płacz nad krzywdą swojego ulubieńca.Płacz lepiej nad cierpieniem ofiar jego nieuctwa i kompleksów.I pamietaj o swoim udziale w kreowaniu tego szkodnika .Żaden Minister Sprawiedliwości-Prokurator Generalny nie osądzał pulicznie spraw badanych przez swoich podwładnych
  (Rydzyk,taśmy Begerowej czy Kurtyka) przed zakończeniem ich pracy. W imię czego Gospodyni ma zapraszać na rozmowę chamskiego ministra ?

 35. andrzej.jerzy

  I żeby było jaśniej, to gdyby moja kobieta wywinęła mi taki numer, to by na pewno przez najbliższy miesiąc musiała sobie szukać noclegu na własna ręke. I jeszcze opowiadać te pierdoły o „łasce wiary”, to już bym naprawde zaczął mieć co do niej poważne wątpliwości.

 36. Bernard!
  To zjawisko się nazywa niewymuszona ewakuacja gryzoni z okretu. Inne z kolei wdrapują się na maszt.

  Pzdrawiam

 37. Zabawne że gdy Jaskiernia odsunął prokuratorów od sprawy polisy Kwaśniewskiego to jest to oczywista działalność mafijna, a gdy minister Ziobro odsuwa prokuratora od śledżtwa w sprawie okoliczności śmierci swego ojca – to jest to w pełni usprawiedliwione działanie prokuratura generalnego.

  Panie Bernardzie – niech pan da spokój, przeciez widac że w pańskim świecie prokuratura powinna karać w zależności poglądów politycznych- ktoś ma takie jak Pan- zatem to uczciwy człowiek- któremu jakiś nieuczciwy układ próbuje namieszac-, w inym przypadku do drań i szubrawiec członek tego układu.

  Link do youtube pokazuje protoplastę obecnego ministra Ziobry- ale bez uprawnień – zabawny jest np fragment o Ukraińcu- nie dowiemy sie jakie były okoliczności wypadku, wiemy tylko że zła prokuratura wypuścieła (złego) Ukraińca- który uciekł.

  Co do prokuratorów- to przypominam że za rządów SLD do aresztu trafiali m.in. uczestnicy afery Starachowickiej. Gdy obecna władza osiągnie poziom moralny SLD który umożliwi im stawianie przed sądem swoich (lub koalicjantów- niejakiego Leppera) wtedy bedzie miał Pan moralne prawo poużywać sobie na SLD, ale teraz pańscy Prawi i Sprawiedliwi nie są Jaskierni godni butów czyścić.

  Ale pan osiągnął już poziom J. Urbana- oczywiście nie warsztatowo.

 38. Pani Janino,
  W materiale na YouTube małe przejęzyczenie, że poseł Zalewski przewodniczy komisji kultury:o)

  Mario-Dora, ranking Polityki powstaje na skutek oceny pracy posłów przez dziennikarzy wszystkich liczących się mediów. Nie wymyśla go Pani Janina Paradowska, ani nikt inny z redakcji, więc zarzuty o „obrzydliwą hiperpoprawność Polityki” są moim zdaniem nieuzasadnione. Co do tego, że Marek Jurek nie powinien znajdować się na wysokiej pozycji na liście najlepszych posłów, to zgoda. Tylko nie z powodu nielojalności, ale raczej z tego w jaki sposób piastował funkcję marszałka sejmu.

 39. Klasyfikacja posłów pracowitych opiera się o ich dokonania jakie Pani redaktor zauważyła i je potwierdza. To świadczy o nich dobrze i to jak zauważam dot. prawie wszystkich partii. O tych nagorszych, do których zaliczam też p.Dorna za bezczelność i brak kultury ludzkiej o politycznej nie mówiąc, można powiedzieć że przejadają nasze podatki. Ktoś słusznie zauważył, że w normalnej pracy takie osoby wylatuja na zbity pysk /chyba że sa dziećmi właściciela/.
  Osoba podpisana Bernard to ani chybi funkcjonariusz słusznej Partii, komentarz do oświadczenia Stowarzyszenia Prokuratorów jest żałosny jak i on sam.
  Ale co do działalności poselskiej, to oczekuję przede wszystkim stanowienia dobrego prawa dla obywateli i przykładnego przestrzegania jego zapisów przez posłów, senatorów i rzesze /coraz liczniejsze/ urzedników oraz nas obywateli.
  p.Marek Jurek to jest uczciwy człowiek, ale jego działalność jako marszałka i wykazanie się cechami służalczymi / nie jest to lojalność/ moim zdaniem obniża jego lokatę.

 40. Ooo! Bernard się odezwał ! Trop, trop, trop Bernardzie dalej! Sił nie żałuj,
  a chodząca sprawiedliwość vel ten pan już nigdy nikogo nie zamorduje
  czyli min Ziobro w nagrodę pośle po Ciebie panów w kominiarkach
  nie a 6 , a o 10 rano, żeby się słonko wyspało.
  Chyba że – UWAGA- ‚Bernard’ to nick samego ministra:)

 41. Treść uchwały Stowarzyszenia Prokuratorów RP jest dostępna w całości tutaj:

  http://www.sprp.org.pl/uchwaly/uchwala-23-06-07.pdf

  Ciekawe czy w tej sprawie pan minister Ziobro zwoła konferencję prasową 😉

 42. A pan Zalewski już jest zawieszony w prawach członka PiS:

  http://www.rzeczpospolita.pl/news.rol?newsId=9368

  Ranking „Polityki” chyba mu zaszkodził 😉

 43. Bernardzie, swego czasu uczestniczyłem z Tobą w jakiejś dyskusji, zapamiętałem twoje zdanie które brzmiało mniej więcej tak: „i bardzo dobrze, niech chłopaki od Ziobry robią swoje”

  teraz napisałeś:
  Może szkoda, że ?nigdy wcześniej środowisko prokuratorów nie wydało podobnego dokumentu.?

  Ale lepiej późno niż wcale, Jaskiernia…….

  Rozumiem ze dostrzegasz jakieś zjawiska które uzasadniają taki apel. Pomijamy teraz to ze mogliby wcześniej.

 44. Coraz piękniej, chociaż nie powiem, zebym była zaskoczona. Pani Fotyga to najlepszy minister spraw zagranicznych, pan prezydent zagrał w Brukseli oskarową rolę, a pan poseł Zalewski, który o ironio, znalazł się wczoraj na pierwszym miejscu w rankingu „Polityki”, zawieszony przez PiS, bo osmielił sie powiedzieć prawdę na temat naszych sukcesów w Brukseli. Teraz za nielojalność czeka go sąd koleżenski.

  Czy my możemy na to wszystko bezczynnie patrzeć?

 45. Po wypowiedzi p. Karskiego na temat zawieszenia posła Zalewskiego w prawach członka PiS teraz już wiadomo, że nie liczy się interes kraju, ale interes PiS. Dlatego też poseł Mularczyk, jeden z wielu hańbiących ten parlament, moze spać spokojnie.

 46. No, proszę, ledwo p. Zalewski został najlepszym posłem w rankingu a już jest zawieszony w prawach członkach Paranoi i Służalczości. Czyżby pocałunek śmierci?

  Może lepszy efekt dałaby publikacja odwróconego rankingu i danie 1. miejsca J. Kurskiemu, dzięki temu to on straciłby wpływy w PiSie i nie psułby więcej.

 47. No i masz, Janino, placek!

  http://www.rzeczpospolita.pl/news.rol?newsId=9368 (podaję za źródłem, które ponoć pierwsze opublikowało tę informację)

  Od dwóch dni na to czekałam. Odkąd w SK Grzegorz Miecugow powiedział (nie pierwsz raz zresztą) kilka ciepłych słów pod adresem Pawła Zalewskiego, wiedziałam, że się coś kroi. Do tego doszło zwycięstwo w rankingu Polityki i… poleciał (choć jeszcze nie wiemy, jak daleko). Tak jak polecieli inni związani z tym rządem, którzy wykazali choć trochę rozsądku i umiarkowania. Chyba za często media cytowały jego wypowiedź z Sygnałów Dnia i ubodło. Szkoda.

 48. Wydala Pani wyrok smierci na Zalewskiego…

  Teraz widze, gdzie gniezdza sie medialne szatany…

  Ksss… Ksss…, Pani Janino !

 49. Małe sprostowanie:
  wypowiedź Zalewskiego, o której mówiłam była oczywiście w TOK FM, a nie w Sygnałach Dnia.

 50. Willy,
  powiem szczerze, że brakuje mi wiarygodnych informacji na temat „prześladowanych prokuratorów”. Ciekawy jest natomiast jeden akapit z tekstu GW:
  „Już dziś tzw. śledztwa polityczne trafiają do wybranych prokuratur. Np. prokuraturze w Katowicach zlecił minister Ziobro zbadanie, czy Aleksander Kwaśniewski nie złamał prawa, przyjmując wpłaty na rzecz swojej fundacji Amicus Europe od Wiktora Pińczuka, zięcia prezydenta Ukrainy.”

  Już jesteśmy w domu? Czyżby zabolało? Działania osłonowe? Trudno powiedzieć.

  Z bieżących ciekawostek. Zalewski na wylocie. Kaczyński strzela sobie w nogę. Ciekawe co w nowej sytuacji zrobi Ujazdowski, który jest w konflikcie z Giertychem. Może być gorąco.

  To miałoby potencjalny sens tylko w jednym przypadku – szybkich wyborów, na które chyba się nie zanosi (po co Glapiński w Polkomtelu przed wyborami?) – ale czasem rzeczywistość jest zaskakująca i nieobliczalna, nawet ddla Jarosława :). Ciekawe, ciekawe.

  pozdrawiam
  Bernard

 51. Dobrze Zalewskiemu. Nasza partia nie potrzebuje elementów wrogich i wywrotowych, podważających autorytet I sekretarza. Dzisiaj potrzeba nam zwarcia szeregów i wzmożonej czujności, bo szatany wkradają się nawet do naszej partii. Nie pozwolimy, aby Zalewski pluł Fotydze w twarz.

 52. Primo: Wszystkie nagrody „Polityki” za działalność polityczną dla Jarosława Kaczyńskiego! + nagroda Adama Michnika od GW…
  Może sam się z siebie wykluczy z wrażenia….

  Secundo:
  Specjalna nagroda za wybitną inteligencję: hmm… nie mogę się zdecydować – kto jest większym tytanem intelektu: poseł Karski? czy poseł Kuchciński? a może Brudziński? chyba ex aequo Karski i Kuchciński

  Nagroda dla najbardziej pracowitych parlamentarzystów: poseł Jurgiel z wielką wirtuozerią, wnikliwością i subtelnością przewodniczący specjalnej komisji Solidarne Państwo.

  Jeszcze nagroda dnia dla posłanki Hojarskiej, która a propos uwzględnienia wyroków sądowych kandydatów w ordynacji wyborczej mówiła: …my nie mamy wyroków za gwałty czy morderstwa, ale za naszą działalność związkową czy polityczną…

  [co miało uzasadnić, że wyroki za działalność polityczną NIE powinny stanowić przeszkody dla zostania posłem] – oto jest myśl!

 53. Zauwazcie, ze poplecznicy Ziobry pytani o wplyw jego dzialalnosci na panstwo i standardy w aparacie scigania, zwawo skrecaja w strone Jaskierni, Dochnala, Sobotki itd… Nawet oni maja swiadomosc ze nie da sie tego wybronic.

  Musze przyznac ze podoba mi sie uwielbienie klakierow obecnej wladzy dla afer SLD, okazywane z zapalem w przypadku konfrontacji z przykrymi okolicznosciami typu Ziobro, SKOKi albo Lepper w rzadzie.

  Bibliotekarz

 54. No i dorobiliście!
  Wszyscy, którzy pisali o pocałunku śmierci mieli rację. Szanowna Pani Redaktor, to był rzeczony pocałunek śmierci. Wyróżnienie przez „Politykę” w kaczych móżdżkach spowodowało przeskoczenie zapadki z napisem UWAGA. Kolejny wyrasta na gwiazdę, wychodzi przed szereg, wybija się intelektualnie.
  Najpierw Marcinkiewicz, potem Sikorski, teraz Zalewski… (po drodze jeszcze Jurek, ale tu akurat chodzi o pewną charyzmę, o intelekt mniej… 😉 ). Działacz musi być BMW! Ciekawe co (i kto) dalej
  Pozdrawiam

 55. Do MARI.W. z Poznania :
  Nawiaząc do Oskarowej roli Prezydenta i usłyszanej przed chwilą podobnej uwagi red. Wrońskiego w „Skanerze Politycznym ” dla żartu przywołam moje doświadczenie . Pare lat temu miałem( i inni ) stałe kłopoty na parkingu pod domem, gdzie wtedy mieszkałem ,z fatalnie parkujacymi swoje samochody n/n kierowców .
  Poskutkowało ,kiedy za szybą takiego samochodu pozostawiałem karte A-4 z napisem ; Otrzymał pan nominację do nagrody Oskara w kategori Kretyn parkowania . Jeśli wyobrazić sobie Parking jako UE ,to parkowanie naszego prezydenta pasuje jak wypisz wymaluj .

 56. Jestem niezmiernie ucieszony tym, że wymieniła Pani w gronie cichych pracusiów Panią posłankę Katarzynę Skowrońską 🙂 Nie mogę powiedzieć, że nie jestem zaskoczony. Prosiłbym żeby Pani częściej wymieniała w swoich wypowiedziach takich faworytów. Nie jako jest to dla wyborców forma recenzji, poza tym przyjemniej słuchać o tych dobrych rzeczach, nie mniej wiem, że łatwiej pisać o tych złych 😉 pozdrawiam 🙂

 57. Zalewski!Trafiony!Zatopiony

 58. Pani Jabnino,
  musi istnieć zestaw wytycznych, a jaki sposób należy odpowiadać na krytykę PiSu (kłamać w żywe oczy, zaprzeczać oczywistym faktom, zasłaniać się interesem państwa, odwracać kota ogonem itp.) To nie może być przypadek, że uprawnieni działacze PiS do rozmawiania z dziennikarzami klepia te same formułki. Za zdobycie czegoś takiego Pulitzer murowany!

 59. Sprawa się wyjasnia. Zalewski został koncertowo wyautowany, Fatyga juz nie istnieje /vide: wywiad LK/, a MSZ odzykał nareszcie Karski.

 60. Drered,czy jak ci tam ,mam poważne wątpliwości co do twojej osoby wziąwszy pod uwagę twój sposób myślenia..Zrobiłeś sam coś dobrego i pożytecznego dla innych?Tylko nie mów,że jesteś praktykujący…
  Co do twojej kobiety o ile ją posiadasz to szczerze jej współczuję o ile oczywiście jest istotą inteligeną.

  Przepraszam p.Janino i pozostałych blogowiczów za dyskusję nie na temat.

 61. Willy,
  jutro ma być artykuł w Wyborczej o naciskach na prokuratorów w sprawie Blidy, jeśli by się to potwierdziło mógłby to być przyczynek uzasadniający apel, pod warunkiem, że nie jest to jednostkowy przypadek, lecz stała praktyka. Bo w Wyborczej nie było konkretów (poza komentarzem? argumentem? o Kwaśniewskim).

  Co oczywiście nie zmienia mojego pytania – dlaczego „nigdy wczesniej”? Czy ktoś kto milczał, gdy prokuratorzy byli wywalani i sekowani ma teraz moralne prawo do wznoszenia apeli? To tak jak komuniści walczący o demokrację. Pamiętam program w telewizorze w którym kilku byłych prokuratorów występowało jawnie, pod nazwiskami. Czekam na takie programy teraz.

  A swoją drogą ciekawe czy pojawią sie głosy o niedobrych przeciekach :), czy tym razem przecieki były dobre 🙂

  pozdrawiam
  Bernard

 62. nick mi się zresetował
  bernardo to ja 🙂

  pozdrawiam
  Bernard

 63. Paweł Zalewski – ‚”Polityka” go „zabiła”‚ 😉

  Błagam, niech Pani wpłynie jakoś na kolegów, by opublikowali jakiś cykl artykułów wychwalających pod niebiosa panią Fotygę, im bardziej tym lepiej:)

  To przecież niezawodny sposób na odwoływanie ministrów (Sikorski) czy wyrzucanie członków partii (Zalewski). Więc może warto go wykorzystać do nakłonienia pana premiera do pozbycia się naprawdę niebezpiecznych dla pozycji naszego kraju polityków?

 64. >Drerd godz.12:40

  „I żeby było jaśniej, to gdyby moja kobieta wywinęła mi taki numer, to by na pewno przez najbliższy miesiąc musiała sobie szukać noclegu na własna ręke. I jeszcze opowiadać te pierdoły o ?łasce wiary?, to już bym naprawde zaczął mieć co do niej poważne wątpliwości.”

  Właśnie taki tekst uważam za tandetę!Biedna ta „twoja kobieta” a wątpliwości to właściwie ona powinna mieć!
  Nie pozdrawiam!

 65. Bernard,

  Remember remember the fifth of November
  Gunpowder, treason and plot.
  I see no reason why gunpowder, treason
  Should ever be forgot…

  Wystarczy usiąść na brzegu i poczekać na to, co przyniesie nurt rzeki. Warto być cierpliwym i pozwolić JK pogrążać się w świecie jego fobii.

 66. Trochę żartem, pisałem wcześniej, tak jak i inni blogowicze, że Paweł Zalewski, będzie miał problemy. Żarty żartami, ale rzeczywistość przerosła nasze wyobrażenia. „Skończyłem znajomość z tym panem” stwierdził prezydent, ponieważ pan poseł nie pieje z zachwytu nad oscarową rolę Lecha Kaczyńskiego, zagraną na scenie w Brukseli. Bezczelnie dopytuje się o ustalony scenariusz, nie wystarczy mu wyjaśnienie pani minister Fotygi i premiera (swoją drogą sprzeczne ze sobą). Premier wie najlepiej ze wszystkich, chociaż nie było go nie tylko na scenie, ale nawet na widowni. Pan Zalewski może sobie być najlepszym posłem, ale od MSZ to mu wara.
  Naprawdę, trudno znaleźć odpowiednie słowo aby opisać tę sytuację. Można tylko ze zdumieniem patrzeć, jak PiS równa swoje szeregi w dół, do poziomu intelektualnego reprezentowanego przez LPR czy Samoobronę. Teraz kolej na panią Natalli-Świat.

 67. Pocalunek smierci.
  Pani wydala wyrok na zdolnego polityka i to polityka z klasa ,ktory podzielil juz los Sikorskiego i Marcinkiewicza.
  Kto nami rzadzi? -mafia Kaczynskich.

 68. Znikam na mocno przedłużony weekend.

  Zanim wrócę zapewne czołgi rozjadą miasteczko, prokuratorzy będą popełniać masowe samobójstwa, a nieznani sprawcy nadzieją na pal Pawła Zalewskiego. Tylko Piechota może odetchnie z ulgą i odroczy swoje odejście z polityki, a już się zastanawiałem iluż to jeszcze pójdzie w jego ślady.

  pozdrawiam
  Bernard

 69. InDoor,

  coś do Twojego serwisu:

  http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070706/kraj/kraj_a_14.html

  „Lekarz oskarżał fałszywie

  Centralne Biuro Śledcze zatrzymało w środę wieczorem Wojciecha S., byłego lekarza ze szpitala klinicznego w Białymstoku. Jego zeznania, na których oparła się „Gazeta Polska”, oskarżając białostockich lekarzy o handel organami, były fałszywe – uważa prokuratura. Kontrola Ministerstwa Zdrowia nie stwierdziła nieprawidłowości w szpitalu, a prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie. Lekarz jest też oskarżony o zorganizowanie prowokacji przeciw swojemu przełożonemu.”

 70. Bernardzie
  Napisałeś:
  „jutro ma być artykuł w Wyborczej o naciskach na prokuratorów w sprawie Blidy, jeśli by się to potwierdziło mógłby to być przyczynek uzasadniający apel, POD WARUNKIEM, żE NIE JEST TO JEDNOSTKOWY PRZYPADEK”. Odnoszę wrażenie, że dopiero gdy cała śmietanka SLD popełni samobójstwo w trakcie aresztowania, lub znajdzie się w więzieniu na podstawie lipnych zarzutów, będzie to dla ciebie powód do zastanowienia się o możliwym upolitycznieniu prokuratury. Pewnie już zapomniałeś, że Zbigniew Ziobro na konferencji prasowej, po samobójstwie Barbary Blidy, ogłosił listę zarzutów na której znalazły się: przyjęcie Mercedesa o wartości 500 tys. zł, przyjęcie 100 tys. zł łapówki za umorzenie odsetek od długów spółki węglowej, przyjęcie prezentów o wartości ok. 500 tys. zł, pomoc przy remoncie domu również ok. 100 tys. zł – wszystko od pani Kmiecik.
  Wg artykułu Wyborczej, jedyny zarzut, jaki faktycznie rozpatrywała prokuratura to POŚREDNICTWO przy przekazaniu łapówki, w wys. 80 tys. zł, za umorzenie odsetek od długu Rudzkiej Spółce Węglowej. Zarzut bardzo wątpliwy bo oparty na zeznaniach pana Zająca, byłego działacza SLD, znanego konfabulanta. Dodatkowo okazuje się, że Rudzka Spółka Węglowa nie potrzebowała żadnego umorzenia odsetek, bo żadnych odsetek nie było.
  Zastanawiające jest skąd się wzięły zarzuty o których mówił Zbigniew Ziobro na wspomnianej konferencji?
  Piszesz również, że Wyborcza nie podaje żadnych konkretów. Rozumiem, że protokoły z przesłuchań prokuratorów prowadzących śledztwo w sprawie mafii paliwowej traktujesz zapewne jak fikcję literacką?

 71. Pani Janino,
  WIem, że to może nie na temat. Ale w tle tych ogromnych dyskusji politycznych toczy się powolny dramat, spychany na pośledniejsze strony gazet -sprawa naszych emerytur z OFE.
  Sądzę, że moja ulubiona „Polityka” i Pani powinny szerzej i szerzej zająć się tym tematem, gdyż poza elitarnym rozgrywkami-wymianą coraz bardziej żenujących słówek między politykami, tak naprawdę interesującą wąskie grono, coraz bardziej zniesmaczonych obywateli, toczy się prawdziwa wojna o naszą i naszych dzieci przyszłość. Jak na razie wydaje się, że to jest DRAMAT!
  Ten słaby rząd przy współpracy z lobbystami-tzw. specjalistami, oczywiście z branży ubezpieczeniowej chce odebrać nam prawo do dziedziczenia oszczędności w OFE na rzecz najbliższej rodziny.
  Przypominam oczywisty fakt, a pamięć mam dobrą, że system ubezpieczeń zakładał dwa filary: pierwszy w ZUS, w ramach którego część skłądek szła na konta indywidualne, a część miała spłacać emerytury tzw. starego portfela oraz drugi -oszczędności w OFE, które miały stanowić indywidualne oszczędności każdego z nas, z którymi każdy z nas mógł po przejściu na emeryturę zrobić co chciał -wypłacić w całości, wypłącać w ratach, a po śmierci te oszczędności miały być dziedziczone.
  Dzisiaj próbuje się nam wmówić, że te oszczędności przepadają, nie mogą być dziedziczone, ani wypłacane jednorazowo.
  Nie odkrywam Ameryki, kiedy powiem, że dotyczy to wszystkich zatrudnionych. Dla porównania -ci, co prowadzą działalność gosp. nie odprowadzają składek na ten przymusowy system (lub płacą skłądki minimalne), lecz oszczędzają poza systemem -im pieniędzy w inwestycjach kapitałowych, czy nieruchomościach nikt nie zbaierze, jak umrą.
  Pani Janino -POMOCY. Siła Pani społęcznego oddziaływania jest ogromna, podobnie, jak siła POLITYKI. Może jakaś akcja typu: WARA OD NASZYCH EMERYTUR, albo NASZE EMERYTURY NASZĄ SPRAWA -NIE POLITYKÓW.

 72. Wiele wskazuje na to, że Lech Kaczyński za swoją oskarową rolę dostanie Złotą Malinę. Najzabawniejsze jest to, że obaj z bratem nie wiedzieli w jakim filmie grają i nie znali scenariusza. A ponieważ rzecz była kręcona w języku dyplomacji, więc dla obu panów totalnie obcym, wyszło to co wyszło.
  Zalewskiemu nie zaszkodziły pocałunki, on się przy okazji szczytu musiał mocno narazić. A może zrobił uwagę na temat dyżurnego złotego kostiumu pani minister (swoją drogą to chyba galowa wersja sweterka pana premiera).
  Poseł Kurski nie zasługuje moim zdaniem na miejsce w żadnym rankingu.
  Każde nadmiernie go nobilituje.

 73. Herr Pixi

  różnica między Jaskiernią i Ziobrą polega m. in. na tym, że Jaskiernia skręcał sprawy, a zbyt dociekliwych prokuratorów wywalał. Ziobro zaś stara się sprawy przyspieszać – czy za bardzo? To się okaże. Niech się Ziobro tłumaczy. Konferencje prasowe mi akurat nie przeszkadzają, pod warunkiem, że nie są naciąagane.

  Czy śmietanka SLD zostanie aresztowana, to nie wiem, ale niektórzy już aresztowani lub skazani byli (Jakubowska, Sobotka, Długosz, Pęczak, Kalisz) i myślę, że jeszcze niejednego/niejedną to spotka, bo smród po SLD jeszcze długo będzie się unosił.

  Czy jeżeli Pęczak albo Jakubowska zagrozi samobójstwem to należy natychmiast ich ułaskawić?

  pozdrawiam
  Bernard

 74. Herr Pixi
  PS (i to juz ostatni raz przed wtorkiem, no chyba że dopadnę gdzieś w deszczowej Polsce internet :))
  „Piszesz również, że Wyborcza nie podaje żadnych konkretów.”

  To tyczyło się tekstów GW odnośnie prokuratorów i ich apelu
  http://paradowska.blog.polityka.pl/?p=104#comment-19607
  a tam jako żywo poza odniesieniem do przesladowanego Kwasniewskiego nic nie znalazłem. Czyżbym coś przeoczył?

  pozdrawiam
  Bernard

 75. Bernardzie

  ja to widze tak

  gdybym byl prokuratorem naprawde nie obchodzilo by mnie to jaka wladza stoi nade mna

  jesli przez 10 lat w roznym stopniu jestem zmuszany do politycznego posluszenstwa i w koncu w 11 roku, kiedy przychodzi nowa ekipa i robi to samo (albo i gorzej) w koncu niewytrzymuje

  pisze apel

  i gdy wtedy slysze „a Ty dziadu, ciekawe czego wczesniej sie nie odzywales?”

  to by mnie krew zalała

  ale odpowiedz jest prosta:

  – bo w koncu niewytrzymałem
  – bo w koncu stopien tych manipulacji i wymuszania posluszenstwa przekroczyl pewna granice

  a dodac do tego mozna by jeszcze kilka rzeczy:

  bo mialo byc lepiej, czekalismy na zmiany a ci co przyszli okazali sie taki samymi jesli nie gorszymi swiniami

  bo kiedys jka ktos na nas cos wymuszal to przynajmniej to widac bylo, a teraz jest to robione w bialych rekawiczkach co dla nas jest gorsze bo wiecej ryzykujemy

  a od siebie dodam jeszcze jeden wazny argument:

  czy wczesniej byly nieprawidlowosci? tak
  czy byle zle? tak

  ale to bylo kiedys, to bylo dawno i teraz, po kilkunastu latach powinnismy wymagac innych standardow.

  Zauwaz ze coraz czesciej na jakikolwiek przypadek wytkniecia zcegos obecnej ekipie, pierwsze co mozesz zrobic i robisz – wytykasz ze wczesniej tez tak bylo.

  to ja dziekuje za taka wladze.

  i naprawde niesmaczene juz sa te twoej bajduzenia o czolgach, samobojstwach prokuratorow itd, to sie nadaje do kabaretu ale nie tutaj, bo to zaden argument.
  Swiadczy to nieststy o tym ze nie masz albo raczej zaczyna Ci brakowac argumentów.

  a co do zalewskiego:

  jesli uwazasz ze sytuacja jest normalna to gratuluje rozumienia demokracji.

  ale to partia, wolno im wszystko. Tyle ze zastanawia sposob rozumowania.
  Mnie przeraza.

 76. A czy ktoś zwrócił uwagę, jak ładnie się na Pana Zalewskiego oraził szanowny prezydent. No nie ma jak klasa, takt i ogłada naszej niestety głowy państwa.

 77. Pan Pezydent nie rozwiązał dotąd znajomości z Ojcem Rydzykiem, choć ten obraził Panią Prezydentową?

 78. No i proszę. Ledwo Zalewski został uznany za najlepszego posła, już go nie ma w PiS-ie. Śmiał delikatnie powiedzieć prawdę o polskiej polityce zagranicznej. Temu panu pan prezydent już ręki nie poda. Nie wiem, czy to wielka strata dla posła Zalewskiego. Może się zapłacze, a może wybierze poważną partię, w której cenią sobie konstruktywną krytykę. Niemniej jednak w tych okolicznościach przyrody rodzi się pomysł na rozbicie PiS-u. Chwalcie jego posłów jeszcze więcej i podkreślajcie, że są kompetentniejsi od Prezydenta i Premiera razem i w jednym. Reszta sama się dokona.

 79. Bernardzie,
  dlaczego zakładasz, że za Jaskierni nacisków na prokuraturę było więcej niż obecnie? Ja sobie z tego czasu przypominam pojedyncze sprawy, które można jako naciski interpretować. Z tego czasu — jest ich na pęczki.
  Po drugie: to nie jest tak, że Jaskiernia zwalniał, a Ziobro przyspiesza. Jaskiernia chciał przyspieszyć badanie darowizny dla Wałęsy; a Ziobro spowalniał choćby sprawę Putry; w wielu przypadkach wyraźnych przestępstw prokutura stara się ich nie dostrzegać.

 80. Artykuł w Wybiórczej na temat prokuratorskich zawirowań wokół sprawy i śmierci p.Blidy powinien spowodować ostrą i zdecydowaną postawę opozycji parlamentarnej i wymuszenie na PiS-ie powołanie komisji śledczej,gdyż pod rządami zerozeroZiobry wymiar sprawiedliwości nie wyjaśni tej sprawy. Oczywiście Kaczyńscy nie będą chcieli rzetelnej pracy takiej komisji i przy koalicyjnej większości mogą skutecznie torpedować jej przebieg,choćby uchylając zbyt dociekliwe pytania. Ale dopóki będą jeszcze niezależne od PiS-u media,to wstrząs wywołany ujawnionym i udowodnionym wykorzystaniem prokuratury do celów politycznych może zaowocować trwałą już marginalizacją braci Kaczyńskich i ich protegowanych. Aby tak się stało potrzebna jest zgodna wspólpraca PO,LiD-u i PSL-u.A to jest mało prawdopobne,gdyż PO i PSL nadal stawiają na współrządzenie z PiS-em.Żądza władzy jest przecież silniejsza od przyzwoitości.Bez wysiłku wyobrażam sobie Jana Marię Władysława Rokitę wołającego : ” Na miłość Boską !!! Cóż znaczy śmierć pani Blidy wobec wspaniałości IV RP .którą zbudujemy razem z naszymi przyjaciółmi z PiS-u i PSL-u ?!!!”

 81. Gratuluje Pani Redaktor zauroczenia TK. Cóż za porażający błysk inteligencji.

 82. A ja tylko z kronikarskiego obowiązku dodam, że umorzenie sprawy Lesiaka jest już prawomocne. Sąd Apelacyjny potwierdził, że prokuratura się spóźniła z wniesieniem apelacji:

  http://www.rzeczpospolita.pl/news.rol?newsId=9522

  pozdrawiam czekając na kolejny wpis Gospodyni

 83. No i stało się, pani Janino 🙂 zniszczyliście w PiS’ie człowieka uznając go za osobę porządną. Niestety, pan Zalewski „popełnił bardzo ciężki błąd”, którym było posiadanie własnego zdania. Każdy, kto sprzeciwia się woli przewodniczącego partii, może być pewny, że mu tę rękę partia rządząca odrąbie. „Parodia i Satyra.”

 84. Jakiego Kalisza?

 85. Do Waldemara 5.07.godz.19.10
  Widac,ze do niezdyscyplinowanych kierowców może dotrzeć więcej niz do pana premiera i jego ekipy.Zamiast przyznać się do pewnych błędów i nie brnąć dalej w absurdalnych tłumaczeniach, co pozwoliłoby ekipie rządzącej choć w pewnym stopniu zachować twarz, oni w dalszym ciągu głoszą sukces, a tym, którzy słowo „sukces” i „oskarowa rola” ujmują w ironiczny cudzysłów, zarzucają szatańskie intencje i brak patriotyzmu.

  Na blogu Daniela Passenta przeczytlam wczoraj obszerne cytaty z książki traktującej o paranoii ( przytaczał je Szunaj).
  Polecam tę lekturę wszystkim. Być może Prawo i Sprawiedliwość powinno powrócić do swego pierwotnego PC, tyle tylko, że nieco zmodyfikowanego i inaczej odczytywanego, a więc Paranoicy i Cynicy.
  Pozdrawiam serdecznie

 86. Bernardzie !
  Ile Polek i Polaków musi umrzeć nie doczekawszy przeszczepów, aby obudziło się Twoje sumienie ?
  Różnica pomiędzy Jaskiernią a zerozeroZiobrą jest widoczna dla każdego obserwatora polskiej sceny politycznej. Nie dostrzegają tego tylko propagandziści i hunwejbini,gdyż za nich myśli WÓDZ JAROSŁAW.

 87. Zalewski musi zrozumiec,ze prawdziwego PiSowca musi charakteryzowac PiSia wiernosc w stosunku do Pana Premiera i Pana Prezydenta.

 88. Przepraszam za OKROPNY BŁĄD ORTOGRAFICZNY.Oczywiście powinno być PARANOI.

 89. JS!
  Bernard to betonowy oszołom, zostawmy go samemu sobie.
  Pozdrawiam

 90. YKW! Dzieki za link.
  Nie wiem co prawda jak go zakwalifikować : podbijanie bębenka (nagłasniane w mediach aresztowania) w sprawie lekarzy było przygotowaniem opinii publicznej do zapowiadanego od dawna strajku lekarzy. Więc takie aresztowanie fałszywie oskarżającego swoich kolegów lekarza może być i wiązane z lekarzami i z wykorzystaniem prokuratur do innych, niż w nolmalnym panstwie, celów i jako bunt jakiejś prokuratury wobec takich właśnie praktyk.

  Pozdrawiam

 91. wielbicielko Bernarda!
  Tak nie można ! To nie humanitarne ! Bernard jest młodym człowiekiem nie znającym historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem III RP.Uwierzył w piękne oczy JK i pozbył się jakiegokolwiek krytycyzmu,mimo,że fałsz JK widoczny jest na każdym kroku.Byłoby zbrodnią pozostawić tego młodego człowieka na pastwę cynicznego i pozbawionego skrupułów JK. Kropla drąży skałę i mam nadzieję ,że wspólnymi siłami argumentów wychowamy Bernarda na normalnego członka naszej społeczności.

 92. Kolejne kłamstwo Bernarda:
  6 lipca 2007 roku o godzinie 10.51 podał na tym blogu, że poseł Kalisz był skazany lub aresztowany.
  ( Ale on nie umie innaczej)

 93. Wielbicielko, tak nie wolno,

  po pierwsze: to daje pretekst o pisaniu o faszystowkich rzadach……….jacy my pokrzywdzeni.

  to przez takie gadanie JK i LK poczuli wyjatkowa motywacje do działania i uroili sobie ze sa do czegos powolani, do zbawienia. My tylko my.

  a tak naprawde to wlasnie przez takie pisanie zwolennicy kaczyzmu maja argumenty, dowody na to jak sa atakowani, pokrzywdzeni.

  Ulubiona postawa zwolennikow kaczynskich to: jaki jestem pokrzywdzony, albo
  Nie udalo mi sie bo mi nie pozwolono

 94. „Czy Kwaśniewski zdąży ułaskawić Sobotkę i Kalisza?”
  http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,47243,3041525.html

  Zdążył.

  pozdrawiam i lecę na pociąg 🙂
  Bernard

 95. Szanowna Pani Redaktor,

  podobnie jak Gdańszczanin z przerażeniem obserwuję próbę pozbawienia nas oszczędności gromadzonych w OFE. Mój mąż /rocznik 1949/zdecydował się na tę formę odprowadzania części składki po długim namyśle kierowany pewnością /bo przecież reguły przystępowania do OFE nie były traktowane jako propozycja tylko zasady/, iż tym sposobem zapewni mi, w razie nieszczęścia, jakąś podstawę dalszej egzystencji. Mam 54 lata, z pracy zrezygnowałam po urodzeniu trzeciego syna /w sumie pracowałam 6 lat, własnej emerytury zatem mieć nie będę/.Starsi synowie już skończyli studia, najmłodszy jest na 3-cim roku. Moja rezygnacja z pracy w mojej ocenie nie poszła na marne. Ocena obecnej władzy jest jednoznaczna: za trzech „wykształciuchów” na starość umieraj z głodu albo idź na garnuszek do dzieci. To chyba też w ramach polityki prorodzinnej.
  Całym sercem przyłączam się do apelu Gdańszczanina aby, za Pani wstawiennictwem „Polityka” rozpoczęła głośną dyskusję na ten temat.Trudno mi zrozumieć jak to się dzieje , że ani media , ani tzw. opozycja nie poruszają tego tematu /ani wielu innych ważnych dla kraju spraw/, a na niespotykaną dotąd skalę „biją pianę”z tematów zastępczych. Przecież to woda na młyn obecnej władzy, która chyba z premedytacją te tematy podrzuca aby za plecami spokojnie robić swoje.
  To mój pierwszy wpis na Pani blogu i nie odnosi się bezpośrednio do oceny sytuacji politycznej, przepraszam zatem Panią i wszystkich Szanownych Forumowiczów za wątek poboczny. Pani i wszystkim komentatorom dziękuję za znakomitą, niemal codzienną lekturę

  Z wyrazami szacunku

  Matka, niestety Polka

 96. YKW ! InDoor !
  Insynuacje doktora S. zostały naglośnione przez Gazetę Polską, aby zatrzeć w pamięci podane wówczas dane o umieraniu chorych ,którzy nie doczekali przeszczepów wskutek sławetnej konferencji prasowej zerozeroZiobry i Kamińskiego. Ten szmatławiec zyskał na tym blogu wsparcie Bernarda,który robi wszystko ,aby wymazać z pamięci haniebne słowa zerozeroZiobry i swoje haniebne zachowanie.
  Niechaj Bernard sprawdzi za co został skazany Kalisz i niechaj to sobie przemyśli.

 97. JS, Willy!

  równie dobrze moglibyście toczyć polemiki z Lechem i Jarosławem.
  Młody on Bernard albo stary – beton to jest beton. Na forum
  p. Jandy pojawił się swego czasu taki wariat i ludzie go formalnie
  zignorowali.Bardzo słusznie zresztą.

 98. Szanowna Pani Janino!
  Czy mogłby ogłosić Pani jakiś konkurs ogólnonarodowy, którego zwyciężcą by został pan Gosiewski? Możemy ogłosic zbiórkę by ufundować Puchar Ogólny („za zajęcie pierwszego miejsca”)

  Pozdrawiam

 99. W złą godzinę napisałem swój poprzedni wpis. Zapoznałem się z licznymi wypowiedziami dziennikarzy, ekspertów i polityków,nawet klasy Pana Prezydenta, który orzekł karę najwyższą, prawie jak k.s.- wykluczenie z grona swoich znajomych.
  Po kilku godzinach męki dalej myślę swoje- Pan poseł przewodniczący nic takiego nie powiedział, nie obraził najlepszej w historii Pani Minister, nie wyśmiał pierwiastka, nie zganił osiągnięc z Brukseli.
  A więc o co naprawdę chodzi? Czy miałem rację pisząc bladym świtem (a więc przed ogłoszeniem wniosku Pana Premiera o zawieszenie) swojej teorii o „pocałunku śmierci”?
  Pocałunek był wprawdzie zbiorowy ale ogłosiła go wroga „Polityka”, a nasza Szanowna Gospodyni też maczała swoje paluszki w tej „oczywiście oczywistej” prowokacji.
  Jedno mogę odszczekac nawet pod okrągłym stołem: swoją wiarę w wielkodusznośc PiS. Pan Zalewski oczywiście nie zasługuje na posadę ambasadora w Mongolii.
  Zasługuje na posadę w MSZ i to najwyższą. Sprawa może byc aktualna po wyborach o ile Pan Poseł zmieni barwy klubowe, naprawdę szkoda Go dla PiS.

 100. Na stronach internetowych Sejmu jest już oficjalny stenogram z posiedzenia komisji spraw zagranicznych więc każdy może sobie sprawdzić jak to naprawde wyglądało i czy poseł Zalewski rzeczywiście zasługuje na wykluczenie z PiS:

  http://orka.sejm.gov.pl/SQL.nsf/Main5?OpenForm&SZA

  pozdrawiam Blogowiczów

 101. Dzięki, boruto, za wyjaśnienia, zresztą i w telewizji mówili, że to ranking wielu dziennikarzy z różnych redakcji.
  Tak więc odetchnęłam z ulgą i mogę mieć nadal dobre mniemanie o dziennikarzach „Polityki”.
  Podzielam tez pogląd, że Jurek fatalnie pełnił funkcje marszałka, nie bagatelizowałabym jednak nielojalności, bo jest to nielojalność wobec wyborców, którzy wskazują nazwisko konkretnego posła, ale w przeświadczeniu, że będzie realizował obietnice wyborcze wraz ze swoja partią. a PiS obiecywał napełnienie lodówek, a nie fundamentalizm katolicki. Tak więc Jurek sprzeniewierzył sie wyborcom i powinien złożyć mandat. O przyzwoitości dziennikarzy świadczy oczywiście nagrodzenie go za sprzeniewierzenie się wyborcom.

 102. Takie ładne logo na koniec w tle okładki pliktyki a leży na youtube? Dlaczego polityka.pl nie ma własnego streamingu?

 103. Sledze od dluzszego czasu Pani blog i musze przyznac, ze jestem zaskoczony. Mialem okazje wiele razy czytac Pani artykuly – niestety musze stwierdzic, ze nie jest Pani obiektywna, ponadto jak kobieta – zmienna (politycznie). W smutku zegnam sie z Pania, i juz wiecej tu nie klikne. Papa

css.php