Skrót myślowy - Blog Janiny Paradowskiej Skrót myślowy - Blog Janiny Paradowskiej Skrót myślowy - Blog Janiny Paradowskiej

19.06.2012
wtorek

Kaczyński demaskuje Staniszkis

19 czerwca 2012, wtorek,

Sensacja goni sensację i rzecz wcale nie dotyczy piłkarskich zmagań, gdzie na ogół dzieje się dość przewidywalnie. Niestety, politycy – znudzeni już prawie trzytygodniową bezczynnością – postanowili wziąć się do roboty, a że tematów mało – wzięli się roboty byle jakiej, ale medialnie nośnej.

A więc – po pierwsze – wzięli się za wyrzucanie prezesa Grzegorza Laty, chociaż w przeszłości po wielekroć ten numer przerabiali i wiedzą, że nic z tego nie wyjdzie. Jeżeli chcą pisać ustawę o piłce nożnej, a to jest najnowszy pomysł PiS, aby wyrzucić prezesa, to wprawdzie takie przedsięwzięcia w przeszłości praktykowano, ale z instytucjami umocowanymi głównie w kraju. Tak PiS wyrzuciło kiedyś z dnia na dzień Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, aby dać robotę pani Kruk, by ta z kolei dała robotę całej grupie dziennikarzy, którzy dziś określają się jako „niepokorni”, a ta niepokorność wyraża się rozejściem się z rzeczywistością, by nie rzec – z rozumem i na przykład wiarą w smoleńskie zamachy.

Wyraża się także nieustającą tęsknotą, aby znów stać się pokornym, byle pracować w telewizji publicznej, gdzie przecież prawdziwie niepokornych nigdy nie zatrudniano. Zawsze zatrudniano tam raczej pokornych. Prezes Lato jednak ma umocowanie w zagranicznych organizacjach i tak łatwo z nim nie będzie. Swoją drogą, ma chłop odporność. Mówią mu: przyrzekłeś odejść i co? Gdzie twój honor? A on swoje: będą wybory, delegaci zadecydują, a ja sukcesy mam. Piłkarzom wprawdzie nie wyszło, choć ostrzegałem, aby wzięli się do grania, ale organizacyjnie mistrzostwa udały się wspaniale! Niedługo dowiemy się, że tę autostradę z Warszawy do Łodzi prezes osobiście dokończył, a minister Nowak tylko mu przeszkadzał. W każdym razie, los prezesa Laty będę obserwować z zainteresowaniem. Na razie – w ramach rozliczeń po mistrzostwach – prezes Lato wziął się za rozliczanie biletów na mecze, które rozdał (podobno) drużynie. Nie da się ukryć, zrobiło się swojsko, fajnie, jak to w naszym grajdole.

Wyrzucanie kolejnych prezesów PZPN nie podnieca jednak tak wyobraźni, jak śmierć gen. Petelickiego. Samobójstwo jest zawsze dramatem człowieka, który na desperacki czyn się porywa, rodziny, przyjaciół. Może warto by ich oszczędzić choć przez kilka dni? Otóż u nas, niestety, nie jest to możliwe. To musi być medialny hit, a samobójstwo samo w sobie hitem nie jest. Ot, człowiek z problemami, zmęczony, być może – życiowo zagubiony, choć na pozór twardy, strzela do siebie. To raczej sytuacja zmuszająca do współczucia, nawet jeśli się nie było entuzjastą bardzo wielu poczynań Petelickiego, który bywał towarzyski i uroczy, prawdziwy salonowy lew, ale również bywał brutalny i bezwzględny. Zasłużony tak dla PRL, jak i III RP. Współczucie nie jest jednak najmocniejszą stroną naszego świata medialno-politycznego. O ludzkich dramatach opowiada się trudno, to wymaga pewnej subtelności, powściągliwości. Świat medialno-polityczny potrzebuje sensacji, często prostackiej, najlepiej morderstw, mrocznych tajemnic, spisków. I te potrzeby niezawodnie zaspokają, raz lepiej raz gorzej, prezes Kaczyński, który i tym razem nie zawiódł.

O tym, że prezes nie wierzy w samobójstwo, wiedziałam, zanim zabrał głos. To było politycznie niemożliwe, bo najlepiej, żeby była to wina Tuska, którego Petelicki ostatnio krytykował (i to ostro). Jednak legenda, jaką Prezes dorobił do swojej niewiary, okazała się zaskakująca. Otóż jakiś czas, ale niedługi, przed śmiercią gen. Petelickiego opowiedział nam prezes: osoba powszechnie znana, płci żeńskiej zresztą, wymieniła go na „krótkiej liście osób zagrożonych”. Prezes tę listę zna i wie, że niektóre osoby zostały już w różnych sposób „uderzone” (chyba powiadomił o tym prokuraturę, bo jak nieszczęścia zaczną się sypać dalej, to prezes może mieć problem prawny).

Za co uderzone? Tego już Prezes nie wyjaśnił, bowiem lubi on rzeczy pozostawiać niedopowiedzianymi, wtedy tajemniczość rośnie i napięcie rośnie. Ten rodzaj opowieści Prezes ma opanowany do perfekcji. Petelicki podobno sporo wiedział o różnych ciemnych sprawach, najpewniej z początków lat 90. Nie bardzo wiadomo, dlaczego mordują teraz za jakieś sprawki z początku lat dziewięćdziesiątych, ale widocznie są powody. Bo przecież prezes zna tę listę, zwaną już „listą Petelickiego”, choć – jak rozumiem – nie Petelicki ją układał, ale tylko na niej był jako ofiara, a więc w nazwie jest jakiś brak konsekwencji. To powinna być po prostu „lista Kaczyńskiego”, albo jeszcze lepiej – „lista Staniszkis” (ona też w samobójstwo nie wierzy). Prezes wprawdzie uchylił się od podania nazwiska posiadaczki owego ważnego dokumentu, ale wiadomo, że osobą powszechnie znaną musi być słynna Pani Profesor, która zna wszystkie spiski związane z obaleniem komunizmu i powstaniem III RP. Ma najlepsze źródła wiedzy, najlepszych informatorów. Zawsze się przecież na jakiegoś anonimowanego rozmówcę powołuje.

Teraz Prezes ujawnił, że jest ona także w posiadaniu niebezpiecznej listy, czym być może naraził ją na niebezpieczeństwo, przynajmniej prokuratorskiego przesłuchania, bo chyba prokuratura musi traktować poważnie publicznie wygłoszone słowa prezesa największej partii opozycyjnej. Lista niebezpieczna okazuje się być jednocześnie bardzo atrakcyjna. Są już chętni do wpisania się na nią. Jako pierwszy zgłosił się Romuald Szeremietiew, który dziennikowi „Fakt” wyznał, że „nie chce zginąć jako następny”. A może Szeremietiew też zna już tę listę i widział, że jest na niej, a jego dramatyczne wyznanie dla tabloidu nie jest podyktowane wyłącznie chęcią zwrócenia na siebie uwagi w dość ogórkowym sezonie politycznym, kiedy łatwiej się z marginesu przebić się do opinii publicznej, ale autentycznym poczuciem zagrożenia? W każdym razie tajemnic w sprawie jest coraz więcej. A jaka to sprawa?

Mniejsza z tym. Najważniejsze to wrócić na scenę. Piłkarze, przynajmniej nasi, już się nieco posunęli i miejsce zrobili, a więc przyszedł czas wielkiej bredni, towaru sprzedającego się znakomicie.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 215

Dodaj komentarz »
 1. I pomyśleć, że Kaczyński to robi na zimno, z rozmysłem, z cynizmem. Gra tak, aby jak najwięcej ugrać dla siebie, nie oglądając się na ofiary i moralność. I są ludzie, którzy wierzą w każde jego słowo.

 2. Szczerze powiedziawszy cieszę się z trwania mistrzostw piłkarskich i ani mi w głowie czytać, a tym bardziej komentować kolejne defekacje umysłu (???) Kaczyńskiego, Jadzi i kogo tam jeszcze. Na boisku moi mili dzieją się autentyczne sprawy i w przeciwieństwie do polskiej ligi piłkarskiej i polskiej ligi politycznej, nie doszukacie się tam spisku i ciemnych mocy odwracających zdarzenia do góry nogami.
  Oprócz tego obywatele mają mnóstwo ważnych spraw na głowie i w takim Bytomiu w przerwie pomiędzy jednym i drugim meczem odwołali prezydenta miasta, polityka PO. Jeśli to nie jest ważniejsza sprawa od samobójstwa człowieka, któremu nie zbywało nigdy niczego za starej ludowej i obecnie, to co jest w tym kraju ważne? Mamy się zajmować jakimiś duperelnymi bredniami wygadywanymi przez Warśiawskich polityków?
  Odwołajmy ich stronników kolejno w każdej gminie i mieście, bierzmy udział w podejmowanych decyzjach wybranych lokalnych władz, a jeśli nie pozwolą, zróbmy to co Bytomianie.
  Media niech tam sobie piszą dalej o Wiejskiej, a ci z Wiejskiej niech nie wychodzą z mediów, byle nie brali się za rządzenie. Skoro tak musi być…
  Pozdro

 3. @ Sleper
  „Jeśli to nie jest ważniejsza sprawa od samobójstwa człowieka, któremu nie zbywało nigdy niczego za starej ludowej i obecnie, to co jest w tym kraju ważne?”
  Widze ze mamy nowy powod do samobojstwa – obok alzhaimera i klopotow malzenskich samobojstwo spowodowane zbytkami. To trzeba wpisac do ksiegi Guinnessa.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. No i zawód miłosny @Marcinie. Dlaczego o nim zapomniałeś?
  Rajcują cię te bzdury, więc sobie pisz ile tam dusza zapragnie, ale nie wymagaj od wszystkich emocji z powodu wymyślanych seryjnie spisków. Zapewniam cię, że większości obywateli w tym kraju obchodzi samobójstwo generała w wymiarze sensacji dnia, a obóz smoleńsko- spiskowy postrzegają jako objazdowy cyrk, na tle którego robią sobie fotki niczym przy dwugłowym baranie.
  Bez odbioru

 6. W wywiadzie z 2011 Petelicki mówił:
  „Na przykład tworzą czarne listy. Sam byłem na takiej liście za rządów PiS-u. Była też druga lista z nazwiskami tych, których chcieli aresztować. Sporządzali je Ziobro ze Święczkowskim, który w biurze trzymał broń maszynową. Tak się chłopak obawiał o siebie, że nawet zrobił sobie szyby kuloodporne w oknach wychodzących na dziedziniec MSWiA.

  To wszystko brzmi jak jakieś fantasmagorie, mity?

  Ale to prawda. Macierewicz założył nawet podsłuch Radkowi Sikorskiemu, który w ich rządzie był ministrem obrony. Kiedy Jarosław dowiedział się, że Sikorski od czasu do czasu się ze mną spotyka, wezwał go do siebie i zabronił mu jakichkolwiek kontaktów z generałem Petelickim. Po pewnym czasie Radek przysłał mi prześmiewczy mail ? ?Fatwa się skończyła?. W post scriptum dodał ? ?Panie Antoni, proszę zameldować premierowi o tym ostatecznym dowodzie mojej nielojalności?.”

 7. niestety, pzpn to nie grom, wiec pistolety pozostana w olstrach…
  wszystko rozejdzie sie po kosciach, a podolski i klose pozwala nadal snic sen o potedze,
  ktory – gdyby nie mgla, brzoza i pepiczki – dawno bylby rzeczywistoscia.

 8. Już się niepokoiłam… gdzie jest PREZES?
  Nawet podejrzewałam, że być może zaszkodziły mu silne emocje z racji kibicowania w biało czerwonym szaliku, w towarzystwie kwiatu żoliborskiej inteligencji narodowej drużynie??? Że musi odreagować… Kiedy nie powtórzył tego widowiska podczas drugiego występu biało czerwonych, byłam już niespokojna o jego stan…
  A tu proszę!!!
  Wódz wraz z wiernymi, sprawdzonymi i niezawodnymi zajął się strategią i planowaniem kolejnej bitwy!
  Aż strach pomyśleć, co będzie dalej.
  ;
  Pani Redaktor! Świetny tekst! I wreszcie nie o piłce 🙂
  Są jeszcze inne sprawy na tym, najlepszym ze światów.

 9. wiesiek59 19 czerwca o godz. 13:34
  =============================
  >>>”90 tys. żołnierzy z Syrii, Iranu, Chin i Rosji weźmie udział w najbliższych tygodniach w największych na Bliskim Wschodzie manewrach morskich i lądowych ? donosi irańska agencja Fars. .(…)”
  To znaczy, że trup może ścielić się gęściej?. >>>

  Wedle niektorych obserwatorow…
  http://www.voltairenet.org/Russian-Warning-Shots
  … pierwsza Bulava juz poleciala nad Morzem Srodziemnym i pierwszy Topol nad Bliskim Wschodem.

  … a tymczasem nic na dzialkach sie nie dzieje. U mnie na Tasmanii nie ma celow; jest za to potok z ktorego moge wybierac kilogramowego pstraga ( nie potrzebuje supermarketyu… ) codziennie do konca swiata i
  Albo do mojego konca.
  Whichever comes first…

  Ale oczywiscie jestem zywotnie zainteresowany zmniejszeniem konkurencji do tych pstragow…

 10. Pisze Gospodyni:
  „Niestety, politycy ? znudzeni już prawie trzytygodniową bezczynnością ? postanowili wziąć się do roboty, a że tematów mało ? wzięli się roboty byle jakiej, ale medialnie nośnej.”
  Tylko politycy?
  A media w postaci aeropagu sprawiedliwych TVN w gościnnej TVN24?
  Sprawiedliwych, których smród z opisanego przeze mnie wcześniej balonu tak zatruł, że zdobywali się jedynie na sączenie (?) jadu z którego wynika, że każda wypowiedź (również prawdziwa) PZPN jest dowodem na przestępcze działanie Laty i Stowarzyszenia.
  A jakie nabzdyczenie!
  A jaka rządza ludowego sądu!
  I to niby światli ludzie, którzy ze swego piedestału jedynych sprawiedliwych potrafią niszczyć wszystkich i wszystko.
  A państwo Czuchnowski i Kublik z „GW”, którzy by zapchać dziurę po nieudanych sportowo Euro znowu wypuszczają „szczura”?
  Czego dotyczy?
  Ano więzień w Kiejkutach.
  Wg Czuchnowskiego, nowy, istotny dowód to znana wcześniej umowa w aktach sprawy (skąd on o tym wie?) na której wg niego we wcześniejszych doniesieniach był podpis Millera gdy teraz novum polega na tym, że tego podpisu jednak nie ma.
  Z kolei Kublik w wywiadzie z senatorem śledczym Piniorem ustaliła , że istotnymi dowodami na istnienia tych Kiejkutowskich kazamatów – z atrakcyjnym torturami – były znajdowane przy ogrodzeniach niedogryzki KIEŁBASY a także znajdująca się w aktach sprawy (skąd On to wie?) notatka o zamówieniu KLATKI, których wymiarów nie zna, nie wie z czego i nie wie dla kogo.
  Nie dopuszcza możliwości by była dla psów, ptaków czy też gadów.
  Była na pewno dla ludzi i że za tym zamówieniem stoi Miller.
  W podsumowaniu i Kublik i Pionior uważają za pewne, że Millera pośle się przed TS.
  Takie to mediów rozważania nurtują czytającą i słuchającą społeczność przed sezonem ogórkowym!
  A kiedy nadejdą wakacje?

 11. Po wielkiej smudzie wielka brednia. I tak w kolo Macieju.

 12. georges53
  20 czerwca o godz. 7:55

  Pamiętasz taki film „Ostatni brzeg”…..?
  Dzięki za tekst, sporo wyjaśnia.

 13. Trafnie sytuację ujął Tomasz Piątek w Krytyce Politycznej: http://www.krytykapolityczna.pl/TomaszPiatek/Morderczetajemnice/menuid-215.html

  Nie chodzi o to, aby wierzyć w spiskowe teorie dziejów. Niemniej jednak należy przyznać, że mało transparentne, zakulisowe rozgrywki na wysokich szczeblach, niewyjaśnione afery, niedopowiedziane sprawy, sprzyjają w dużym stopniu powstawaniu takich wątpliwości w „ludzie”. Jak Piątek chociaż w minimalnym stopniu usprawiedliwia Kaczyńskiego, to coś już jest na rzeczy.

  Slowikozofia.pl – Rozważania o wolności i ateizmie

 14. Gen. Petelicki ?
  Zapamietam go z dziwacznego dla mnie munduru , taki Nadgenerał .
  Jeśli taki pan Szremietiew zezwala na publikowanie swojej twarzy w Tabloidzie „Fakt ” z napisem jaki przytoczyła red. Paradowska ,to kolejny epizod potwierdzający ,że Waszawa i jej okolice ( Szeremietew ma dom w Piasecznie )nie zasługują na poważne traktowanie .
  Dalczego ? ano dlatego ,że z powodu braku Gola z Czechami czy nawet dwóch goli media i podążający karnie za nimi Polscy politycy wracją do swoich ulubionych robótek .
  Czyżby jeden gol wiecej , aż tak wiele znaczył dla stabilności Państwa Polskiego .?
  Mnie osobiscie podoba sie prezes PZPN Grzegorz Lato -Kpiasz ,on jest po prostu taki sam jak np. minister Gowin tylko na antypodach .
  ps.
  Pani red. Janina Paradowska dziekuję ,za Rozmowe Dnia z pułkownikiem polskiego wywiadu panem Markowskim ( nie wiem czy dobrze zapmiętałem nazwisko ) ,to byla pouczająca rozmowa .

 15. Generał Petelicki, który według znajomych cierpiał na Alzheimera, postąpił dokładnie tak jak noblista Ernst Hemingway – popełnił samobójstwo, gdy tylko doszedł do wniosku, że stanie się ciężarem dla swoich bliskich, bo sam już niewiele będzie mógł poza trwaniem w stanie warzywa. Umarł tak jak żył – z klasą.

  Jarosław Kaczyński nie byłby sobą, gdyby nie sięgnął do metod Mieczysława Moczara, który w 1980 roku i później, przychodził jako prezes NIK na posiedzenia Biura Politycznego i Komitetu Centralnego PZPR z czarną teczką, w której rzekomo nosił haki na politycznych partnerów. Dopiero potem, już w stanie wojennym, członkowie KC powiedzieli ostro: – Sprawdzamy. I z Mieczysława Moczara została kupka popiołu.
  Powtórkę mieliśmy podczas pierwszych wolnych wyborów prezydenckich. Pamiętacie Stana Tymińskiego i jego aktówkę?
  Znaczy Prezes nie jest prekursorem. Straszak użyty po raz setny poraża tylko zwolenników Prezesa, a całą resztę bawi do rozpuku.

  A tak poza tym, drogi Rebe, w rodzinie wszystko w porządku. Tylko telewizora nie da się włączyć a radia posłuchać, bo zewsząd brednie. Człowiek popada w coraz większe wątpliwości. No bo co nadaje się do badań psychiatrycznych: stan osobistej normalności czy stan polskich mendiów kreujących nową „normalność”?

 16. Pani Paradowska w absolutnie najlepszym, świątecznym wydaniu. Tylko dlaczego tak rzadko. Pierwszy raz w tym roku. Mało.

 17. „Najważniejsze to wrócić na scenę.” (…) „przyszedł czas wielkiej bredni, towaru sprzedającego się znakomicie.”–
  ================================

  Aha.. Jerzy Pronobis podłożył Paradowskiej świnię i stal się kolejną ofiarą „Seryjnego Samobójcy”?? – Zginąć w tym czasie kiedy Paradowska, bezmózgim lemmingom instrukcje „odczytywania” śmierci Petelickiego i prawidłowego oceniania „bredni” prawicowców pisze – to faktycznie świństwo niewyobrażalne.. Znowu te „moCHery” kolejny „towar” do „znakomitego sprzedawania” dostały??

  Nie tylko z Szeremietiewa może się Wielbicielka Matoła podśmiewywać..
  Otóż.. Publicznie swój akces do przyszłych „samobójców” zgłosił kolejny – „he he” – pragnący powrotu na scenę i coś tam „majaczy w obłąkańczym widzie”. – Jakiś tam były sędzia?? Podpułkownik jakiś chyba? – Mariusz Lewiński – czy jakoś tak.. – O tu te swoje głupoty – „he he he” – gada:
  http://www.youtube.com/watch?v=JtZJWx7do_Q

 18. Oświadczenie Bardzo Ważnego Porucznika Rezerwy WP:

  W ubiegłym roku otrzymałem z poważnego źródła wiadomość, że w pewnym wpływowym gronie rozważano kwestię „uciszenia mnie na zawsze”. Nie było pewności, czy decyzja w tej sprawie zapadła.
  Okoliczności przekazania tej informacji nie pozwalały na jej ujawnianie. Nie mogąc dowieść prawdziwości informacji zostałbym uznany za cierpiącego na manię prześladowczą, lub oskarżony o pomawiania niewinnych ludzi.

  Śmierć gen. Petelickiego zmusiła mnie do zabrania głosu. W związku z tym oświadczam, że jestem zdrowy, nie mam żadnych kłopotów natury osobistej lub finansowej i nie zamierzam popełniać samobójstwa.

  Romuald Szeremietiew
  18.06.2012

  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=31145

 19. Wywiad z S. Petelickim z 2011 roku
  […]
  Redaktor: ?Ludzie dobrej woli?, jak ich pan nazywa, mogą być niesłychanie niebezpieczni dla nas wszystkich.
  S.P.: To politycy są niebezpieczni dla nas wszystkich. Są przyzwyczajeni do składania obietnic bez pokrycia, kłamania na każdym kroku i opowiadania bullshitów. Gdy w Polsce rząd coś sknoci w mediach jako przykrywka pojawiają się ?nowe sensacyjne informacje? w sprawie Krzysztofa Olewnika lub Marka Papały. Farsa! To, z czym mamy teraz do czynienia w związku z Wikileaks, jest naprawdę super. Politycy w końcu zastanowią się, co robią w ukryciu przed opinią publiczną.

  Redaktor: A co robią?
  S.P.: Na przykład tworzą czarne listy. Sam byłem na takiej liście za rządów PiS-u. Była też druga lista z nazwiskami tych, których chcieli aresztować. Sporządzali je Ziobro ze Święczkowskim, który w biurze trzymał broń maszynową. Tak się chłopak obawiał o siebie, że nawet zrobił sobie szyby kuloodporne w oknach wychodzących na dziedziniec MSWiA.

  Redaktor: To wszystko brzmi jak jakieś fantasmagorie, mity?
  S.P.: Ale to prawda. Macierewicz założył nawet podsłuch Radkowi Sikorskiemu, który w ich rządzie był ministrem obrony. Kiedy Jarosław dowiedział się, że Sikorski od czasu do czasu się ze mną spotyka, wezwał go do siebie i zabronił mu jakichkolwiek kontaktów z generałem Petelickim. Po pewnym czasie Radek przysłał mi prześmiewczy mail ? ?Fatwa się skończyła?. W post scriptum dodał ? ?Panie Antoni, proszę zameldować premierowi o tym ostatecznym dowodzie mojej nielojalności?.

  Redaktor: Wie pan, kto jeszcze był na tej czarnej liście?
  S.P.: Wiem, że byłem ja. Nie moją rolą jest zdradzanie innych nazwisk.

  Całość z: wywiadowcy.pl/gen-slawomir-petelicki/

 20. Pani Janina Paradowska, tak jak większość tzw. dziennikarzy, czy to z lewa czy też z prawa nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem. Jest po prostu stroną polityczno-finansową w tzw. rozgrywce o władzę i pieniądze. Do tego bardzo irytującą. Manipulacja, kłamstwo i zohydzanie drugiej strony to wyróżnik takiego dziennikarstwa. Nic z analizy i pewnej kultury, którą powinno je cechować. Widocznie, na razie to się opłaca. Mam nadzieję, że nie jest to stan stały. Myślę, że neobolszewizm w dziennikarstwie, zarówno po lewej jak i prawej stronie kiedyś minie…, a może nie… Pozdrawiam.

 21. PS.
  Na stronie http://hubblesite.org/gallery/ pokazują fascynujące zderzenie galaktyk. Obraz jest niesamowity i o wiele ciekawszy, niż polski rynsztok polityczny.

 22. Instytut Pamięci Narodowej zerwie współpracę z Oficyną Wydawniczą Rytm, wywodzącą się jeszcze z podziemia solidarnościowego, zapowiada „Rzeczpospolita”.

  Wyszło na jaw, że współtwórca wydawnictwa Marian Pękalski vel Kotarski to wieloletni oficer Służby Bezpieczeństwa, skierowany do podziemia by inwigilować opozycję.
  http://fakty.interia.pl/polska/news/ipn-zrywa-z-majorem-bezpieki,1811679,3
  ===============

  Cholera, sami agenci…….
  I to oni obalili Komunę, żeby robić prywatne interesy?

 23. @Ewa 1958
  20 czerwca o godz. 8:59

  ***Oświadczenie Bardzo Ważnego Porucznika Rezerwy WP:[…]
  oświadczam, że jestem zdrowy, ***

  Droga Ewo!
  Każdy wariat przysięga, że jest w pełni sił psychicznych, to jest właśnie „normalne”!

 24. Ja Wieśku powtarzam to bez przerwy, że wierchuszkę Służby Bezpieczeństwa należałoby postawić przed Trybunałem Stanu. Niby tacy silni, wszechwładni, a nie potrafili obalić ustroju przez tyle lat. Jedna wielka niekompetencja. Nawet nie umieli poniszczyć kompromitujących papierów, stworzyć nowego życia dla agentów, którzy pod własnym nazwiskiem tworzą firmy. No wprost patałachy. A inne bezmózgowce potrzebowały 23 lat, aby to odkryć. I to jest Polska właśnie.

 25. DODAM KILKA SZCZEGÓŁÓW DO NOTKI:

  „Prezes Lato jednak ma umocowanie w zagranicznych organizacjach i tak łatwo z nim nie będzie. Swoją drogą, ma chłop odporność. Mówią mu: przyrzekłeś odejść i co? Gdzie twój honor? A on swoje: będą wybory, delegaci zadecydują…”

  Praezes Lato (zupełnie jak jak inny prezes) jest taki odporny z bardzo prostego i oczywistego powodu: po zakończeniu dostanie mase kasy za „nadzorowanie Euro2012”, od UEFA kilka baniek.
  Ja na jego miejscu byłbym równie odporny a w lipcu, gdy kaska w kieszeni, zwołał konferencję prasową i powiedział, jak ktoś kiedyś (podobno) po dobranocce: „a teraz drogie dziecie, pocałujcie misia w d..”.

  „Na razie ? w ramach rozliczeń po mistrzostwach ? prezes Lato wziął się za rozliczanie biletów na mecze, które rozdał (podobno) drużynie.”

  Po pierwsze, bilety wyciągnął patałach z drużyny a Lato tylko odpowiadał.
  Po drugie, jakie „podobno”?! Przedstawił sprawę, jak wyglądała, a wyglądała tak, że piłkarze mieli przyznane mnóstwo biletów a domagali się jeszcze więcej (i to DODATKOWE domaganie się jeszcze wiecej biletów powodowało zawirowania). Czyli piłkarze sami sobie winni.

  „śmierć gen. Petelickiego (…) Zasłużony tak dla PRL, jak i III RP”

  Zasłużony do czasu, po katastrofie smoleńskiej ześwirował kompetnie (choć nie tak jak PISowska kartoflanka). Dzięki temu samobójstwu wiemy już dlaczego tak się stało, i czym były brednie ZEN (Zespół Ekspierdów Niezależnych) i „ostra krytyka Tuska”, o której pani Janina pisze w dalszej części notki: „Choroba Alzheimera (łac. Morbus Alzheimer, ang. Alzheimer’s disease) ? postępująca, degeneracyjna choroba ośrodkowego układu nerwowego, charakteryzująca się występowaniem otępienia. /za wiki/
  Ciekawe co mają świry od zamachu (Petelicki aż tak daleko nie odjechał)?

  „Otóż jakiś czas, ale niedługi, przed śmiercią gen. Petelickiego opowiedział nam prezes: osoba powszechnie znana, płci żeńskiej zresztą, wymieniła go na ?krótkiej liście osób zagrożonych?.”

  Ledwie palnął o liście zagrożonych a tu głupota okrążyła Ziemię, wróciła i palnęła go w ten kaczy łeb tak:

  „Petelicki: Politycy w końcu zastanowią się, co robią w ukryciu przed opinią publiczną.
  Dziennikarz: A co robią?
  Petelicki: Na przykład tworzą czarne listy. Sam byłem na takiej liście za rządów PiS-u. Była też druga lista z nazwiskami tych, których chcieli aresztować. Sporządzali je Ziobro ze Święczkowskim, który w biurze trzymał broń maszynową.”
  http://www.wywiadowcy.pl/gen-slawomir-petelicki

  PS
  „Krótką listę” miał też spadnięty Kartofel, była na niej Olejnik to i może…

 26. @Ewa 1958
  „W ubiegłym roku otrzymałem z poważnego źródła wiadomość, że w pewnym wpływowym gronie rozważano kwestię „uciszenia mnie na zawsze?. ”

  Zastanówmy się, kto mógłby tego pajaca chcieć usunąć? Co on znaczy, co może wiedzieć, co robi?

  Wychodzi jednoznacznie: mogło go chcieć usunąć co najwyżej konkurencyjne prawackie blogowisko 🙂

 27. Nie na temat:

  „Typowo polskie. Magistrat najpierw wyremontował ulicę, a dopiero później w poprzek niej zostały położone rury.

  Ulica Kaczorowskiego, Białystok. Niecały rok temu z fanfarami, niezwykle uroczyście otwierał ją Prezydent RP Bronisław Komorowski. Niestety, kierowcy niedługo cieszyli się z gładkiej, jak stół nawierzchni.”

  http://www.mmbialystok.pl/artykul/najpierw-zbudowali-ulice-pozniej-polozyli-rury

  Mieszkam w pobliżu szkoły. Ze trzy lata temu zasadzono wokół niej żywopłot z tuj. W tym roku wyorano kilkaset drzewek, bo planują zmienić stare ogrodzenie. Z tym, że zmianę ogrodzenia planowano od wielu lat…

  .

 28. Staniszkis się wygada. Tylko, żeby było z czego.

 29. Ewa 1958
  20 czerwca o godz. 10:52

  Jacyś krewni i znajomi królika na tym zarobią…..
  No i w zamian za kontrakt z miastem zastosują starożytną zasadę:
  „Bóg nakazał się dzielić”……

 30. Do ŚLEPERA. Bardzo dziękuje za potwierdzenie informacji o referendum w Bytomiu. Gdzieś, na jakimś portalu, w poniedziałek, przeczytałem tą informacje i spodziewałem się, że to wywoła burze np. w TVN24, TVP info, POLSAT info. A tu nic. Cisza. Bytom to nie jakaś mała gmina. To 170 tys.mieszkańców. Dla mnie jest to najważniejsza informacja tego tygodnia. Wreszcie budzi się „społeczeństwo obywatelskie”. Czekam na dalszy ciąg. Może w moim ukochanym Szczecinie też zacznie się coś dziać i posuną tego drwala Krzystka?. Dziwne, że Pani Redaktor nie zająkneła się na ten temat?. Pozdrawiam Pana serdecznie. BUKRABA.

 31. Pani Janino,
  gdy pisze Pani o „liscie Petelickiego” przypomina mi sie J. Urban kpiacy sobie z niektorych ludzi uwazajacych sie za dzialaczy opozycji przymierzajacych przed lustrem kajdanki. Rozczarowani byli tym ze nie zostali internowani. R.Szeremietiew zapewne stal juz przed lustrem i malowal sie czerwonym flamastrem.
  Przemknela w GW informacja ze S.Petelicki chorowal na altzheimera. Przypomne smierc Güntera Sachsa ktory odebral sobie zycie gdy lekarze stwierdzili u niego wlasnie ta chorobe . Sachs rowniez sie zastrzelil.
  Atmosfera w mediach niemieckich wokol organizatorow i przebiegu mistrzostw jest bardzo dobra. Widomo ze o gospodarzach u ktorych jest sie w goscinie mowi sie dobrze.Tego wymaga oglada , ale prawda jest organizacyjnie mistrzostwa przebiegaja bez zarzutu „browar” smakuje wszystkim i swietnie sie sprzedaje a rozradowani ludzie kozystaja z okazji zeby wspolnie sie bawic i swietowac.
  Buduje to pozytywny obraz Polski i odczuwam to w kontaktach osobistych. Jezeli bede pisal dalej to popadne w patetyzm .
  Ale tak jest szanowni blogowicze jestem dumny z mojego Kraju.
  POLSKA BIALO_CZERWONI.
  Tej przyjemnosci nie zepsuja mi ujzane w poniedzilkowych programach twarze Listkiewicza , Laty , Bonka i spolki.
  Zdradze tajemnice. Ja rowniez posiadam wlasna liste plugawych pyskow ktore powinny zniknac nie tylko z wizji ale rowniez i z powierzchni ziemi .

 32. Nastapila pomylka.To Czempinski mial popelnic samobojstwo. Wiedzial o tym dokladnie red. Wroblewski z Newsweeka. Wystarczylo zobaczyc jego zbaraniala mine w programie Loza prasowa w TVN24, kiedy zwrocono mu uwage, ze to Petelicki, a nie Czempinski palnal sobie w leb. Prosze pilnie podjac ten trop i oczywiscie naleza specjalna opieka otoczyc generala nomem omen GROMoslawa Czempinskiego. 🙂

 33. Oglądałem Lożę prasową i również mnie zadziwił red. Wróblewski/syn/ który „bzdurzył” o zarzutach wobec gen.Petelickiego a myślał o innym generale Czempińskim. To jest klasa dziennikarza!!!!! Pani go zaprasza do „Puszki”, może należy mu delikatnie przypomnieć o zasadach wypowiedzi dziennikarza.Sprawa śmierci – samobójstwa jest przykra ale to kwestia ludzka, poza „listami” jakie wymyśla cyniczny karzeł.
  Pan gen. Petelicki ma zasługi bezwzględnie przy tworzeniu Gromu i nikt mu ich nie odbierze, nawet p.Tusk który go zwyczajnie pominął na uroczystości w Gromie.Brak klasy premiera.
  A p.Szeremietiew i p. Staniszkis to są osoby z kręgu „konie kują a żaba łapę podstawia”.
  A EURO 2012 trwa i jest bardzo ciekawie, jak to w sporcie.
  JERZY

 34. …mimo nie najlepszego stanu zdrowia
  (wywolanego obserwacja stanu zamglenia i zamroczenia umyslow polskich), codziennego borykania sie z trudnosciami finansowymi,
  tudziez wysluchiwania z tego powodu nieustannych narzekan krowy,
  jak i pyskowek cielakow,
  oswiadczam,
  ze nie zamierzam w najblizszym czasie,
  przynajmniej z wlasnej woli wyladowac w polskim, czy jakimkolwiek innym, rosole
  @byk

 35. Nieporozumieniem bylo wybrac takiego czlowieka na premiera. To wstyd dla POLSKI i Polakow.Media tez ponosza pewna wine, bo codziennie do programow zapraszaja ludzi PIS, kt. pozwalaja uprawiac monolog, nie korygujac klamstw.Mamy w kraju jeszcze te roczniki,kt. przezyly komune, socjalizm i dla nich wiadomosci z mediow sa swiete, bo”jesli to pokazuja, to musi byc prawda”. Oddac takim wladze, to tragedia dla Polski.

 36. Wystarczy, że Kłamczyński klepnie bzdurę i natychmiast wszyscy podejmują się analizować to. Ludzie, zajmijcie się czymś sensownym. Zostawcie w spokoju trumny i trupy. Przecież gdyby nie powtarzano tej informacji przez dwa dni nikt nadmiernie nie ekscytował by się tym. A tak, mamy temat. Dziwię się, że jeszcze nie było „wywiadów z żoną generała”.

 37. Niektórzy mówią, że PZPN to koteria … może tak jest, ale identyczną koterią, spełniającą warunki koterii jest Sejm, gdzie mamy pozaprawne naciski na inne podmioty polityczne, gdzie intrygi mnożą się jak króliki, o nepotźmie nie ma co mówić, bo jest oczywisty … ba! publicznie przyznawany, gdzie działanie posłów bardzo często ukierunkowane są na własne lub grupowe interesy, gdzie nagonki, szczucie własne i za pomocą zaprzyjaźnionych mediów jest nagminne. Jeżeli teraz członkowie tej sejmowej koterii domagają się rozliczenia innej rzekomej koterii, to ja mówię, może niegrzecznie ale trafnie i dosadnie; odpieprzcie sie od PZPN a zajmijcie sobą. Jeżeli taki typek jak Gowin, zasłużony członek jednej z kamaryl sejmowych, w wywiadzie udzielonym TVN24 mówi, że Grzegorz Lato, cyt.;
  ‚Gdyby miał odrobinę honoru podałby się do dymisji, ale mówiąc szczerze, nie spodziewam się po nim takiej decyzji’,
  to ja się zastanawiam gdzie honor Gowina, który zwalczając propozycję ratyfikacji, ‚Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej’, używał argumentów tłumaczących Konstytucję poprzez wzorce wyznaniowe i patriarchalne. Po takich wypowiedziach w cywilizownym państwie minister sprawiedliwości podaje się do dymisji, lecz ja, takiego honorowego zachowania, po nim, się nie spodziewam.

  Statuty FIFA jak i UEFA zawierają jasne i jednoznaczne uregulowania, mówiące, że piłkarskie związki narodowe są niezależne od władz państwowych. Władze państwowe mogą to rozwiązanie akceptować albo nie, ale wówczas piłkarze mogą co najwyżej pograć w klipę na gminnych ‚orlikach’ … są wyłączeni z międznarodowego życia sportowego. Przyznam, że to mnie mocno zadawalna i cieszy, że są organizacje, które mogą państwu i władzom państwowym pokazać ‚środkowy palec’ albo gest Kozakowicza … jak kto woli. PZPN, ani mnie ziębi ani grzeje a moje zainteresowanie pilką kopaną jest okazjonalne, natomiast polityków, władz państwowych i państwa polskiego, mam powyżej uszu.

  Śmierć gen Petelickiego … myślę, że gdyby porównać liczbę samobójstwa ludzi ważnych do ogólnej liczby samobójstw w Polsce, która waha sie w granicach 5 tys. rocznie z stałą tendencją wzrostową, to nie odbiegałby one od normy i nie były w sensie statystycznym, niczym wyróżniającym. Nie jest też niczym wyróżniającym, pyszczenie, mędrkowanie i gadanie od rzeczy na ten temat, polityków oraz przybocznych dziennikarzy, biorąc pod uwagę ich poziom kultury osobistej i politycznej oraz poziom profesjonalizmu dziennikarskiego. Nie byłem zaskoczony, nie byłem zdziwiony, aczkolwiek rozczulił mnie prawie do łez swoim oświadczeniem Szeremietiew, który jak trafnie zuważyła nasza szanowna Gospodyni, jest pierwszym chętnym do wpisania na listę zagrożonych. Niewątpliwie będzie ich więcej. Szeremietiew, przebierając nogami, był uprzejmy oświadczyć, że jest zdrowy na ciele, co do stanu umysłowego to przezornie nic nie oświadczył … a szkoda, nie ma kłopotów natury osobistej ani finansowych i nie zamierza popełnić samobójstwa. Ma to być ubezpieczenie i asekuracja na wypadek gdyby bliżej nieznane ciemne moce, na niego dybały … nieborak przeoczył jedno, że ze strachu może dostać zawału serca albo narobić w portki.

  Znajomi i przyjaciele gen. Petelickieogo mówią, że stwierdzono u niego chorobę Alzheimera. Jeżeli to prawda, to według mnie jest to wystarczający powód do samobójstwa. W Polsce na Alzheimera, raka i podobne, nie umiera się, na te choroby się zdycha. Wielu, w przekaziorach jako uzasadnie swoich wątpliwości i niewiary w samobójstwo, ględzą o ‚twrdości żołnierskiej’ Petelickiego, sile psychicznej i tym podobne banialuki. Tak po prawdzie to jedyną twardość psychiczną i siłę charakteru w tych sprawach wykazują kobiety, których liczebność zamachów samobójczych jest w granicach od 10 do 15 procent. Coś za coś, panowie płacą za testosteron.

  Jak zwykle z przyjemnością doczekałem się wpisu naszej szanownej Gospodyni i jak zwykle z przyjmnością pozdrawiam i jak zwykle dla Pani Redaktor, tylko kwiaty i zachody słońca.

 38. Do Śleper i Bukbara – w Gliwicach jest przygotowywane referendum w sprawie odwołania prezydenta miasta. Może rodzi sie społeczeństwo obywatelskie.
  Tak trzymać!

 39. bukraba 20 czerwca o godz. 11:33
  Sprawa odwołania Koja ze stołka prezydenta miasta Bytomia, z całą pewnością będzie przedmiotem analiz prasowych a także gabinetowych, ale z lekkim poślizgiem, ponieważ do tego bezprecedensowego zdarzenia doprowadziła grupa obywateli nie związana z żadną koterią partyjną. Tam gdzie nie pojawiają się główni rozgrywający z Wiejskiej, świat polityki się kończy, więc media w takie miejsca nie podążają. Trudno się zatem dziwić, że w medialnych czołówkach znalazła się samobójcza śmierć znanego generała, a lekceważony nawet przez samego Koja komitet bytomskich obywateli, pomimo spektakularnego sukcesu, w dalszym ciągu jest bliżej nieznanym zjawiskiem. Charakterystyczne jest także milczenie wiecznie beczących owiec z ponoć parlamentarnej opozycji, które tłumaczę tylko tym, że sami nie wiedzą, czy mogłoby im to pomóc lub zaszkodzić.
  Bytomianie mieszkali kiedyś w jednym z najpiękniejszych i zamożniejszych miast na Górnym Śląsku, a dzisiaj po dziesiątkach lat rujnującej miasto gospodarce PRL-u i dwudziestoleciu kontynuacji spostrzegli, że na tle innych ośrodków miejskich o podobnej wielkości, mieszkają w upadłym mieście. Jeśli ktoś nie pamięta jak wyglądało to miasto przed wojną, może sięgnąć po stare fotografie, zapewne przeżyje szok:
  http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/439058,bytom-sie-wali-a-kiedys-wygladal-tak-stare-widokowki,id,t.html
  Pozdro

 40. Bukraba – przepraszam przekręciłem Cię. Nie doslownie. Sorry

 41. „Ktoby się tam i łakomił na Waszmości nędzne życie!”
  (Fredro, ale nie do Szeremietiewa),
  czyli:
  konie kują, a żaba nogę nadstawia
  albo
  Historyja waryacka we fafnastu xięgach bełkotem idyoty.

  Na spacer, ludzie, póki nie pada!

 42. Śleper ;
  Świetna ilustracja o dawnym Bytomiu ( z podkładem muzycznym) TU – do obchodów 90 rocznicy przyłączenia niewielkiej , ale bogatej części Górnego Śląska do Polski ( przedwojenne woj Ślaskie , to zaledwie 1.1% terytorium IIRP ).
  Bytom doświadczył Polski dopiero po 1945 r i jest jednym z dowodów ,iż można ” zamordować ” tak piekne miasto przez dwa pokolenia .
  ( dla tych którzy nie wiedzą Górny Ślask w 1945 nie byl zniszczony pochodem wojsk co jest zasługą dowodców Werhmachtu i Krasnej Armii )
  Można zamordować ,proszę Państwa . Po Polskiej stronie takie zdobycze władcy Polski traktowali w jak kolonie ( Autonomia za IIRP chroniła na szczęście co nie co ) ale po II wojnie ,ten nie zniszczony region dostał się w ręce najpierw Ludowej władzy a przez ostatnie 20 lat już Suwerennej Stropinanowej władzy .
  Dopiero ostatnie lata po 1 maju 2004 roku (UE) rozpoczął się proces powrotu do odzyskania tożsamości kulturowej i cywilizacyjnej Ślazakow ;
  Górny Ślask był Skarbem niemal bez dna ,ale Dno zobaczyli nawet Barbarzyńcy i… beszczelnie warczą na tych Autochtonów którzy pracuja nad projektami powrotu do dawnej świetności .
  ps.
  Czytelnym przykładem na Barbarzyństwo jest Kotlina Klodzka , przejeta ,nietknieta wojną i jak wygladała po 30 latach ? Mam na myśli rok 1975 ponieważ często tam bywałem i lata późniejsze .

 43. Pisze Pani, że o dziennikarzach TVP, że „prawdziwie niepokornych tam nigdy nie zatrudniano”. Czyżby jedynymi, czegoś Pani zdaniem wartymi, byli tam Godlewski i Ordyński ? Jest Pani bardzo niesprawiedliwa i wyra za opinie podobne do tych, jakie o dziennikarzach Polityki wyrażają właśnie dziennikarze pisowscy.

 44. Co by Pani powiedziała, gdyby działacze piłkarscy próbowali zdymisjonować szefa Pani gazety?
  Stawia się Pani obok takich tuzów polskiej polityki co Kaczyński, Hofman, Palikot, Ziobro i wielu innych nie mających zielonego pojęcia na jakich zasadach działa PZPN. Niektórzy politycy z PO chyba już zrozumieli i przestali wprowadzać komisarza do tego stowarzyszenia.
  To, że Lato jest nadal prezesem PZPN przy całej tej nagonce na jego osobę (liczne kontrole) świadczy tylko o tym, ze ta instytucja jeśli chodzi o przestrzeganie prawa jest ok. Gdyby było inaczej już by miał zapewne wyrok.
  Ale trzeba gonić króliczka, tak aby go nie złapać. Nieprawdaż?

 45. Trzy osoby usłyszały zarzuty handlu ludźmi i zmuszania do pracy. Miały stworzyć w Ścinawie w woj. dolnośląskim obóz pracy dla 28 Rumunów. Cudzoziemcom odbierano dokumenty; zmuszano do wielu godzin pracy, bez wystarczającej ilości jedzenia i picia.

  Więcej… http://wyborcza.pl/1,126565,11975931,Stworzyli_w_Scinawie_oboz_pracy_przymusowej__grozi.html#ixzz1yLSXnPXy
  ============

  Polska- Katolicka…….
  Sąsiedzi nie widzieli, ksiądz nie reagował?
  Efekty krzewienia Miłości Bliźniego i Katechezy mizerne.
  Ich bogiem jest ZYSK……
  „Złote żniwa” minęły, teraz mam nadzieję, będzie długa kara…

 46. skoro pani redaktor wyśmiewa listę prezia to proszę jeszcze napisać że wierzy pani że tych 3 kolesi od producenta szynek tak sami z siebie….

 47. Tak, jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości co do śmierci Petelickiego, to od razu debil. Trzeba na wszystko patrzeć sceptycznie, a nie zgadzać się z wszystkim od pierwszego momentu. Wiele spraw po czasie miało całkiem inną historię. Za Katyń też mieli być odpowiedzialni Niemcy i co? Ale najlepiej być dziennikarzem rodem z PRL i zgadzać się z linią Politbiura. Tak dalej Pani Janino, tak dalej. Śni się Pani Kaczyński w nocy? Bo myśli Pani o nim codziennie chyba.

 48. Jakoś nieodmiennie krótka lista kojarzy mi się z krótkim paskiem ś.p Prezydenta L.Kaczyńskiego. To jakiś OBŁĘD!!!

 49. Bardzo lubię czytać Pani wypowiedzi.
  Mają sens, którego dziesiątkom innych „wypowiadaczy”, brakuje.
  Ukłon dla Pani, od starszego pana.

 50. ”Sprawa odwołania Koja ze stołka prezydenta miasta Bytomia, z całą pewnością będzie przedmiotem analiz prasowych a także gabinetowych, ale z lekkim poślizgiem, ponieważ do tego bezprecedensowego zdarzenia doprowadziła grupa obywateli nie związana z żadną koterią partyjną.”

  Jak to ”bezprecedensowe”?
  A odwołanie w referendum Kropiwnickiego w Łodzi? Nawet jeśli wybrali go tymczasowo, żeby nie pozwolić geniuszowi prawa, ulubieńcowi pani Paradowskiej, niejakiemu mgr. Kwiatkowskiemu porządzić.

 51. @Kiczkis

  Jakie to szczęście, że ktoś niezwłocznie po śniadaniu siada do klawiatury i bezmózgim lemingom objaśnia zawiłości świata i obnaża niecne sztuczki wielbicieli Matoła, z Autorką felietonu na czele. Powinien jednak uważać na to, co je, gdyż niespodziewanie (raczej) i niezamierzenie (z całą pewnością) odbija mu się jakimś śmierdzącym chamstwem. Ach, ta niestrawność! Może należałoby odrobinę żółci zostawiać na naturalne, fizjologiczne cele?

 52. Odrzucajacy zabojstwo gen. Petelickiego zachowuja sie nielogicznie: gdyby popelnil samobojstwo z powodow prywatnych, lub gdyby choc nie nalezal do grupy ludzi majacych szczegolne znaczenie dla panstwa, to nie ma to faktycznie znaczenia dla demokracji, ale gdyby popelnil samobojstwo z powodu niedomagan demokracji lub zgola zostal zamordowany, to mialoby to olbrzymie znaczenie. Tylko teoretyczna mozliwosc samobojstwa o znaczeniu panstwowym lub zabojstwa upozorowanego na samobojstwo, jest podstawa dla suwerena, czyli nas wszystkich, by przyjac hipoteze zabojstwa i probowac ja udowodnic w sledztwie.
  __Z definicji demokracji wynika, ze suweren jako przelozony i chlebodawca urzednikow panstwowych ma prawo i obowiazek poddawac ustalenia prokuratury pod watpliwosc, aby uczynic swemu prawu i obowiazkowi kontroli zadosc. Spekulacje suwerena o mozliwosci zabojstwa sa zatem czyms koniecznym w demokracji.
  __Prokuratura Wloch i Scotland Yard z GB ustalily, ze bankier Roberto Calvi popelnil samobojstwo. Obywatele i media nie wierzyly tem na podstawie strony psychologicznej zdarzenia, choc panstwo oglosilo przymusowa bankrucje banku Calviego, a on sam stracil zycie dwa dni po tym bankructwie. Mimo iz byl idealnym kandydatem na samobojce, ostatecznie po latach powtorzenie sekcji zwlok wyklazalo, ze najpierw zostal uduszony, a pozniej powieszony, i ze uduszono go na wysypisku smieci. Sad uznal po 10 latach, ze upozorowano samobojstwo.
  __Prokuratura oficjalnie ustalila, ze premier Szlezwika Holsztyna, Uwe Barschel, takze superidealny kandydat na samobojce, sam sie zabil. Jeden z prokuratorow uwaza, ze samobojstwo upozorowano i nawet doprowadzil do wznowienia sledztwa po kilku latach. Mimo oficjalnego stwierdzenia samobojstwa Barschela, kanclerz H. Kohl oswiadczyl, ze przylacza sie do wierzacych w upozorowanie samobojstwa.
  __W Polsce zas mozna odniesc wrazenie, ze obowiazkiem suwerena, chlebodawcy urzednikow, jest posluszenstwo wobec nich. Mamy obowiazek przestrzegania prawa, ale i prawo i obowiazek nie wierzyc slepo oplacanemu przez nas personelowi.

 53. ‚Andrzej’
  20 czerwca o godz. 16:36
  Cyt.
  ‚Co by Pani powiedziała, gdyby działacze piłkarscy próbowali zdymisjonować szefa Pani gazety? Stawia się Pani obok takich tuzów polskiej polityki co Kaczyński, Hofman, Palikot, Ziobro i wielu innych nie mających zielonego pojęcia na jakich zasadach działa PZPN.’

  Szanowny ‚Andrzeju’ czy Ty nie wyczuwasz sarkazmu w tym co napisała nasza szanowna Gospodyni, nie czujesz tych negatywnych emocji w stosunku do pomysłów PiS-u, tej kąśliwości, tego zgorzknienia ? ‚Sarkazm to najniższa forma humoru, ale najwyższa forma inteligencji’ miał powiedzieć Oscar Wilde. Stawiając autorkę obok takich typów jak; Kaczyński, Hofman, Palikot, Ziobro, przesadzasz, nadużywasz i obrażasz … oni i sarkazm ?! … przeceniasz ich możliwości.

 54. Haszczu
  Nie widzę tego sarkazmu Gospodyni, zwłaszcza po słowach:
  „Piłkarzom wprawdzie nie wyszło, choć ostrzegałem, aby wzięli się do grania, ale organizacyjnie mistrzostwa udały się wspaniale! Niedługo dowiemy się, że tę autostradę z Warszawy do Łodzi prezes osobiście dokończył, a minister Nowak tylko mu przeszkadzał”.
  I dalej o biletach również w tym tonie. Natomiast widzę tu prymitywną kpinę z osoby prezesa PZPN.
  Być może zbyt mało nazwisk podałem w swojej „listce”, głównie sekciarzy, to zeby było uczciwiej dołożę Rozenka- kolegi Palikota, czy posłów PO, którym nie zdążono wytłumaczyć, że ich nagonka na Latę jest zwykłym biciem piany i próbą szukania punktów u potencjalnego młodego przyszłego wyborcy. Nie było moim celem umieszczać Gospodyni obok polityków sekty. Sama się tam postawiła.
  Jeśli Pan go tam zaobserwował, no cóż, może patrzymy z różnych punktów odniesienia?
  I powtórzę to kolejny raz. Grzegorz Lato był przegranym w minutę po wyborze jego osoby na szefa PZPN! To nie on miał przejąć kontrolę nad finansami tego stowarzyszenia. Wygrać miał „swój” człowiek, czyli ktoś ze środowiska bliskiego dzisiejszym elitom, trzęsącym tym grajdołem.
  I nawet gdyby turniej Euro wygrali polscy piłkarze, Lato byłby mieszany w błocie tak jak mieszany jest dotychczas. Dlaczego? Bo ma kontrolę nad ogromną kasą PZPN!

 55. Waldemar 20 czerwca o godz. 16:26
  Obejrzałem dzisiaj przypadkowo kawałek wiadomości TVP, gdzie niczym za starych „dobrych” czasów, notable pletli bzdury i tylko powstańców śląskich zabrakło ( w PRL-u by do tego nie doszło). Rzeczone powstanie było wojną domową wywołaną za poduszczeniem francuskiej racji stanu, która w owych czasach wymyśliła sobie, że skoro nie dało się wygrać na polu bitwy, to należy niedociągnięcie poprawić środkami dyplomacji wojennej. Kogo tam obchodziło, że wywołany konflikt miał rozdzielić rodziny i sąsiadów, skoro chodziło o osłabienie Niemiec, które jako młode państwo bezczelnie wchodziło w imperialne interesy Francji i Anglii. Na skutek tej „wesołej” dla Francji i odradzającej się Polski (bezpośredniego beneficjenta jatki) polityki przeszło 200 tys. mieszkańców Górnego Śląska było zmuszonych opuścić swoje od wieków zamieszkałe małe ojczyzny.
  Jak wielki błąd popełnili Ślązacy głosujący w plebiscycie (przegranym zresztą przez opcję Polską) za przyłączeniem do Polski na prawach autonomicznego regionu, przekonali się już wkrótce za sprawą uwięzienia Korfantego (głównemu sprawcy tej hańby postawiono pomnik w Katowicach – posadzono go roztropnie na wałachu) i stupajki (wojewody) Grażyńskiego. Zobaczyli na własne oczy i odczuli na własnej skórze, czym może być państwo bezprawia. Zanim jeszcze doszło do hekatomby II wojny, śląska autonomia była przykrawana jak tylko można było i na nic się zdały patetyczne wystąpienia śląskich posłów w Sejmie II RP, którzy powoływali się na dane słowo i honor Polaków. W dupie to mieli polscy posłowie, w głowie mieli podobne bzdury, niczym nie przymierzając, dzisiejsi pajace z Wiejskiej.
  No i stało się, marzenia zrealizowali koledzy z Manifestem Komunistycznym w kieszeni, ale mentalnie nie różniący się od tych, którzy ich zwalczali.
  Kończę bo mnie szlag trafi jaśnisty!!!
  Pyrsk

 56. „Ot, człowiek z problemami, zmęczony, być może ? życiowo zagubiony, choć na pozór twardy, strzela do siebie.”

  Nie znam szczegółów w tym wypadku, ale ogólnie rzecz biorąc samobójstwo wcale nie musi oznaczać słabości, przeciwnie może czasem świadczyć o sile charakteru. Może być decyzją racjonalną i etycznie słuszną.

 57. Czy pani Jadwiga Staniszkis mogła by nas zaznajomić z faktem na czyjej krótkiej liście znajdowała się pani Barbara Blida i komu zależało na jej śmierci?

 58. Waszczykowski stwierdził proroczo „nie zabijajcie nas”…

  Jak dotychczas, PiS odkrył
  szarą sieć- u siebie,
  korupcję na najwyższych szczeblach władzy- u siebie[Lipiec]
  kondominium- każde słowo ich przedstawicieli daje efekty przeciwne zamierzeniom…..

  Krótką listę powinni opublikować, na którym miejscu jest „stokrotka”?
  Czasem stare porównania wracają w nowym, niespodziewanym kontekście. I niestety, panowie nie błyszczą inwencją w słowotwórstwie.
  Choć zawdzięczamy im wiele barwnych porównań…..
  Pewnie inwencja się wyczerpuje.

 59. Zbyniek
  20 czerwca o godz. 22:04

  Pani Staniszkis jest podobno socjologiem.
  Niestety, wszelkie jej prognozy i analizy polityczne się nie sprawdzają.
  Kobiety w nauce nie powinny kierować się emocjami…..

 60. Pani Janino – gdy słyszę od Kaczyńskiego o jakiejś liście wrogów zagrożonych „samobójstwem” to sobie przypominam wywiad Petelickiego dla Playboya:

  „Sam byłem na takiej liście za rządów PiS-u. Była też druga lista z nazwiskami tych, których chcieli aresztować. Sporządzali je Ziobro ze Święczkowskim, który w biurze trzymał broń maszynową. Tak się chłopak obawiał o siebie, że nawet zrobił sobie szyby kuloodporne w oknach wychodzących na dziedziniec MSWiA”

  Więcej: http://nocri.blox.pl/2012/06/Lista-Kaczyskiego.html

 61. Po nas choćby potop
  W ten sposób jedynie można wytłumaczyć sobie i sąsiadom działalność WSPÓLNOTY RYDZYŃSKO – KACZYNSKIEJ.
  Odezwała się stara mantra – wiem ale nie powiem , listy długie i krótkie na których figurują osoby do aresztów wydobywczych, odżywa sprawa PRYWATNEJ INICJATYWY PANA RYDZYKA i nadrzędność praw kościelnych nad cywilnymi.
  A gdzie w tych puzlach jest Polska ?
  Ano czeka na ukończenie tej Świątyni która ma zakończyć jej byt.
  Troja też miała być wieczna – dopóki jej mieszkańcy nie wprowadzili do środka KONIA .
  Mamy teraz dwa konie trojańskie i obydwa pracują nad rozbiciem państwa , skutki widzimy codziennie.
  ukłony

 62. Wieśku!
  Ale w ten sposób Staniszkis staje się znakomitym prorokiem. Zawsze trzeba ją spytać, jak będzie, i przygotować się na drugie rozwiązanie (przeciwne).

 63. @ Sleper
  „Kończę bo mnie szlag trafi jaśnisty!!!”
  Sleper, za malo sie pisze prawdy dzisiaj dlatego takie miasta jak Bytom sa odzwierciedleniem stanu gospodarki jaki mamy w Polsce. Za te 4 stadiony ktore kosztowaly krocie miasto Bytom moglo byc tysiac razy przywrocone do stanu sprzed
  dewastacji. Zanim sie zacznie analizowac historie tragedii tego miasta trzeba troche znac podloze. Pozwole sobie opisowo ten temat potraktowac. Bytom, miasto wegla i stali bylo w czasach PRL-u preznym osrodkiem przemyslowym. Niestety stara huta surowcowa Bobrek chociaz dawala zatarudnienie wielu mieszkancom byla dla tego miasta miejscem strasznego zanieczyszczania powietrza. Podobnie sprawa sie miala z KGH Orzel bialy ktory swoim zanieczyszczeniem z przetworstwa metali niezelaznych dolaczal do glownych trucicieli miasta. Mimo to te dwa tylko zaklady dawaly prace wielu mieszkancom, ale o zanieczyszczeniu sie milczalo. W okresie rzadow Gierka podjeto powazna i strategiczna decyzje likwidacji starych hut surowcowych bedacych zrodlem zanieczyszczania slaskich miast. Temu celowi sluzyla budowa nowoczesnej huty Katowice. Niestety przyszly lata 80 i plany Gierka wziely w leb. Niedokonczona hute Katowice pozostawiono w takim stanie, natomiast huta Bobrek pozostala.
  Poza tym wszystkim kopalnie wegla kamiennego zaczely bez opamietania wydobywac wegiel spod filarow ochronnych w wyniku czego na przyklad w dzielnicy Bobrek zaczela sie ruina substancji mieszkaniowej. Nie mialo miasto szczescia do prezydentow ktorzy po transformacji ustrojowej powinni przypomniec wladzom centralnym ze miasto Bytom pozbawione przemyslu ciezkiego i zrujnowane przez gornictwo wegla kamiennego wymaga wiekszych dotacji niz inne miasta, bo inaczej nastapi jego kompletna degradacja. Okazuje sie ze nic w tym kierunku nie zrobiono, wiec doszlismy do tego co mamy dzisiaj. Nie mozna za to wszystko obwiniac Polakow ze sa niegospodarni. Tutaj sie nalozyly przyczyny roznych czynnikow, wsrod ktorych chyba najwiekszym ten ze
  miasto to bylo jak glosily tablice przy wjezdzie: MIASTEM WEGLA I STALI.
  Zarowno wegiel jak i stal miastu temu dzisiaj nie sa w stanie zapewnic nawet biezacej egzystencji, nie mowiac juz o pieniadzach na inwestycje. Pisanie o tym ze gdyby mieszkali tam nadal Niemcy wtedy miasto to byloby nadal perla Slaska jak kiedys.
  Niestety to zwykle szowinizmy. Wystarczy zobaczyc miasta NRD-owskie gdzie tez ubywa mieszkancow z powodu braku pracy. Miasto zeby prawidlowo funkcjonowalo musi miec okreslone warunki przyciagajace mieszkancow. Tymi warunkami jest miedzy innymi praca. Dopoki w tym miescie nie pojawi sie prezydent z prawdziwego zdarzenia i nie zacznie artykulowac problemow na szczeblu wojewodztwa i panstwa, nie ma co liczyc na poprawe. Generalnie „zielona wyspa” pod rzadami PO juz dosyc pieniedzy utopila w bezsensowne stadiony na jedna impreze. Mysle ze czas przychodz na refleksje.
  Jezeli nie nastapia radykalne zmiany w mysleniu rzadzacych w Polsce, Bytomiem stanie sie caly kraj.

 64. Ja na spokojnie. Henryk Lewandowski: REFLEKSJE NA TEMAT DRUKU SEJMOWEGO NR 1064 V KADENCJI SEJMU* (dot. minimalnego wynagrodzenia za pracę, dopisek TS) – http://www.stachurska.eu/?p=8594 .

 65. Jeżeli zdaniem Kaczynskiego na tej słynnej „liscie Staniszkis” znajdują sie osoby które znają straszne tajemnice i chlapia ozorem naokoło że je znaja,ale nie powiedzą, to najbardziej zagrozonym człowiekiem w Polsce jest niejaki JK, ksywa Prezes, który miał brata bliźniaka LK pochowanego na Wawelu.
  Nie ma innej alternatywy !!!

 66. Dyskusja trwa!
  Społeczność dziennikarsko-blogową ciągle i bez reszty zajmują dyskusje nad „sukcesem” Euro, jak tu złamać prawa przy zgodzie kliki polityczno-połkarskiej by zwolnić (może wsadzić do więzienia) Lato – nie chodzi o porę roku.
  Przecież od dawna jest wiadomym, że zarówno niszczenie Listkiewicza jak i obecnego prezesa ma za cel przejęcie kontroli nad sporymi fianansami.
  Nieświadomi nieczego i sterowani maluczcy tworzą atmosferę i stanowią podbudowę dla wyegzekwowania sprawiedliwości ludowej.
  Ponurym żartem jest moje stwierdzenie, że być może na liście proskrypocyjnej – o której bełkocą we wszystkich mediach – znajduje się prezes Lato!
  Również dzisiaj w radiu TOK FM gościem pani Paradowskiej była „znawczyni” sportu jako takiego a resortu tym się zajmującego w szczególności.
  Zachwycenie przygotowaniami do Euro było obopólne natomiast znowu przedmiotem troski był PZPN a szczególnie jego władze w regionach.
  Ministra stwierdziła, że hurtem, wsie te buraki są czerwonym pomiotem, ze słomą wyłażącą z butów, z innej (wg Gospodyni) epoki i należy ich wyeliminować.
  Co tu zrobić z od nikogo – polityków, dziennikarzy – niezależnym stowarzyszeniem skoro kolejna rządowa kontrola nie wykazała naruszeń prawa?
  Och, jakże krótkie mamy ręce i jak bardzo smutno było gościom Paradowskiej, że demokracja nie pozwala im siłą – na tę chwilę – porządzić(!!!) tam trochę.
  I zadam pytanie.
  Kto tu jest homosovieticusem?

 67. Zapomniałem polecić bardzo mądry artykuł Stefana Szczepłka z „Rzepy”
  p.t. „Kazimierz Górski dla ubogich”
  http://www.rp.pl/artykul/895463.html

 68. Kampania „GW” a w zasadzie koncernu Agora ze stanem nauczycielskim.
  Przykłady z dzisiejszego dnia:
  – komentarz pani Paradowskiej w TOK FMie,
  – artykuł „Sąd nad nauczycielami”. http://wyborcza.pl/1,75478,11973263,Sad_nad_nauczycielami.html
  Co prawda zamieszczono tam też list „Milczcie dziennikarze o Karcie nauczyciela”.
  Niestety jest to głos wołającego na puszczy.

 69. Śleper —coś wspaniałego!! defekacje umysłu KACZYŃSKIEGO?????

 70. @ Jean Paul
  „Jeżeli zdaniem Kaczynskiego na tej słynnej ?liscie Staniszkis? znajdują sie osoby które znają straszne tajemnice i chlapia ozorem naokoło że je znaja,ale nie powiedzą”
  to co? Jest takie stare powiedzenie: jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi zawsze o pieniadze. Z prezesem akurat strzeliles w plot, bo wszyscy o tym mowia ze jak chodzi o pieniadze to on nie Palikot.

 71. Kurcze, ja jeszcze raz!
  Usłyszałem z ust dziennikarskich, że w Polsce po upaku piłki nic sie nie dzieje.
  Postanowiłem więc wszystkim zdjąć z oczu różowe okulary i polecić do przeczytania straszny w swej wymowie artykuł o polskiej biedzie.
  http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/626369,przybywa_rodzin_w_trudnej_sytuacji_materialnej_w_nedzy_zyje_ponad_2_6_mln_polakow.html
  Wiem, wiem, w okresie święta futbolowego nie lzia o tym wspominać.
  Bieda jednak istnieje – szczególnie na wsi i w miejskich slumsach – ale o dziwo nikogo nie kłuje w oczy.
  Jest po prostu bardzo sobrze.
  Słupki poparcie dla PO znowu rozną a lud wpatrzony w cyfrową TV żyje w świecie iluzji rozświetlanej obrazkami z życia ludzi bogatych i szczęśliwych.
  Lud jak to lud wzburzy się, kiedy będzie już za późno na jakąkolwiek interwencję.
  Ale politycy, dziennikarze i publicyści – zajęci doradzaniem bezrobotnym Grekom jak to należy oszczędzać – zapadli na „kurzą ślepotę”.

 72. @ KarwojB
  „Ale politycy, dziennikarze i publicyści ? zajęci doradzaniem bezrobotnym Grekom jak to należy oszczędzać ? zapadli na ?kurzą ślepotę?.
  Kieruje po odpowiedz do mojego poprzedniego wpisu. Mozna tez dorzucic: dzentelmeni nie rozmawiaja o pieniadzach. Problemem jest znieczulica spoleczna ktora jak zaraza zdziesiatkowala III Rzeczypospolita. Po trupach i do gory, czy dziennikarz, czy polityk.
  Napiszesz artykul na zamowienie, slupki ida w gore, skrytykujesz spadaja na dol.
  Ponial Wania?

 73. Ten komentarz zostal wyciety na blogu P.T. Adresata. Poniewaz nie jestem pierwszy ktory sie na to zali, wiec zamieszczam go tutaj zeby poprzednicy wiedzieli ze nie tylko oni cierpia…
  =========================================

  Wiele bylo tutaj skarg i zazalen do Red. Passenta, o obcinanie textow, bez wyraznych powodow. Red Passent nigdy sie do tego nie odniosl, jesli nie liczyc niedawno wylewnego podziekowania P.T. Moderatorom za ich ofiarna prace w okopach.

  Mnie to wlasnie tez spotkalo. We wpisie bylo TYLKO I WYLACZNIE tytul utworu, nazwisko wokalistki i link do Jutuby. Link do Jutuby jakich setki na tym blogu.

  To zostalo wyciete dwukrotnie; raz mozna przyjac ze to wypadek przy ciezkiej pracy Moderatora, ale dwa razy…(?)

  Piosenka byla ” What a Difference a Day Makes”. To nawet przeciez bylo na zadany aktualny temat. Ostatnio wlasnie jednego dnia entuzjazm, 2:0; 3:0; 5:0, a nastepnego dnia kac…
  Tak mi sie skojarzylo…
  ( O Mamusiu slodka! Na co mi przyszlo! Zebym musial tlumaczyc lopatologicznie wlasny zart. I to na blogu Polityki…
  Co za moresy w tych temporach… ).

  Myslalem ze bywalcom spodoba sie piosenka…
  Wiec co w tym zlego?

  Wiec teraz zapytanie, nie do Moderatora ale do Red. Passenta.
  Co w tym zlego?
  Czy jakis process myslowy sie za tym kryje…?
  Jesli tak to jaki…?
  Czy tez moze P.T. Ofiarnego Moderatora po prostu brzuch rozbolal…?

  A moze, nie daj Bog, P.T. Moderator jest RASISTA…? Bo Dinah Washington jest czarna wokalistka…
  Pan Moderator czarnych nie lubi…?

  Chcialbym odpowiedz od Red. Passenta, ale wlasciwie na to nie licze, ze nawet splunie na mnie ze swojego piedestalu…

 74. @wiesiek59 – ten komentarz spozniony zamiescilem we wlasciwym miejscu, u Red. Passenta. Ale jak P.T. Moderator tamtejszy wycial ten moj poprzedni, to z rozpedu skasowal jeszcze dwa nastepne.
  Musi pracuje na akord…
  Korzystam wiec to z gosciny, a Red. Paradowska przepraszam…

  Jestem jeszcze Panu winien zakonczenie tematu GPS. To juz jutro…
  =====================================

  wiesiek59 8 czerwca o godz. 12:10 (Passent)
  ===========================
  >>> georges53 8 czerwca o godz. 10:41
  Nie masz racji.
  Pomysł był niemiecki, wykonanie międzynarodowe….>>>

  Z calym szacunkiem… nie bardzo widze w czym nie mam racji. W Pana wpisie nie ma jednego slowa z ktorym bym sie nie zgodzil. Jednoczesnie nie widze w czym Pana wpis nie zgadza sie z moim.

  Jesli jakis aspect uszedl mojej uwadze, prosze o uscislenie, a chetnie go rozwaze.
  Pozdrawiam. Georges53

  P.S. Moznaby dlugo o tym , ale to jak batozenie tego samego zdechlego konia.

  Bedac tumanem tylko troche, ale nie kompletnym tumanem, nie bede sie przeciez upieral ze nie bylo antysemityzmu w Polsce ( ani Kielc, ani Jedwabnego…).
  Wszedzie byl to dlaczego w Polsce akurat mialoby nie byc…?

  Nie zmienia to faktu ze tylko w Polsce Niemcy nie zaprzegli do wylapywania Zydow aparatu administracyjnego podbitego kraju. Tak twierdzi Raul Hillberg …
  (…” widely considered to be the world’s preeminent[1][2][3] scholar of the Holocaust…” [Wikipedia; p.m.];
  „Perpetrators, Victims, Bystanders: The Jewish catastrophe” )
  … poniewaz tylko w tym kraju, ze wszystkich okupowanych, nie wierzyli ze sie przyloza do zadania z wlasciwym zaangazowaniem.

  Ksiazke te mialem w reku ok 15 lat temu, kiedy jeszcze sie tym interesowalem ( bedac filosemita wtedy… bledy mlodosci… ), wiec cytat nie doslowny, ale dokladny; kazdy moze sprawdzic.

  Takich watpliwosci nie mieli we Francji, czy w Norwegii np. gdzie Zydow skoszarowano przy minimalnym udziale Niemcow…

  A wsrod wymienionych przez Pana nacji zabraklo Anglii; ze swoich terytoriow okupowanych ( Channel Islands ) wyslali do gazu wszystkie trzy rodziny zydowskie jakie mieli, na żadanie. Telefoniczne… (wspomnialem o tym kiedys…)
  Mozna wiecej takich przykladow. Hillberg jest dobrym odniesieniem. I jeszcze nie slyszalem zeby on byl Zydem-antysemita…

  Wiec dlaczego niby Polska najgorsza…?

  A rodacy panny Mordakotki, ( nie my; ci drudzy, zapasowi rodacy… ), tak szybko sie przeprosili z Niemcami, ze juz w kilka lat po wojnie wspolpracowali z niemieckimi, jeszcze swiezymi i cieplymi, NAZISTAMI. np. z Gehlenem.
  Ale nie z Polakami…

  Dlatego tak wk…wia mnie @MordaKotka et consortes.
  Pozdrawiam.

 75. Szczyty obłudy. Pani Redaktor żali się że u nas nie jest możliwe dać spokój bliskim samobójcy i zżyma się na Kaczyńskiego, że ten wini Tuska – a proszę zerknąć do wpisu z 27 kwietnia 2007. I jak pani pisała o Blidzie oraz o tym, kto jest winny.
  Nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

 76. Afera Dreyfusa
  Historia lubi się powtarzać – z tm że remake to zazwyczaj popłuczyny z pierwowzoru i wywołuja rozbawienie.
  Śmierć Generała powinna wywołać u mających odrobiny pamięci
  takie fakty jak
  – jest pani na krótkiej liście
  – ja mam taki mały pistolecik i zabicie kogoś nie sprawiłoby mi kłopotu.
  – montaż podsłuchu u urzędującego ministra to czyn chwalebny
  – ogłoszenie listy współpracowników Polskiego wywiadu – to rzecz warta chwały wiekopomnej
  To nawet nie jest pastisz , to nawet nie nadaje się by takimi klipami zabawiać rechocącą publiczkę w tancbudzie – ALE TO JEST POLSKA RZECZYWISTOŚĆ TWORZONA PRZEZ TANDEM KACZYŃSKO – RYDZYKOWY.
  Łojciec -co nigdy nie miał swego potomka an rodziny
  i ksiondz co słowa ewangelii przerabia na szczucie.
  Patrzcie i podziwiajcie parę kłusaków na wybiegu.
  I tacy ludzie teraz mają odwagę swe parszywe uczynki przedstawiać jako zarzuty wobec innych.
  OHYDA
  z obrzydzeniem

 77. Marcin 8.52
  Marcinku kochany , dziecko ty słodkie ! A słyszałeś o tym jak Kaczynscy rozszarpali schedę po Ekspressie Wieczornym ? Wiesz jak powstał „Telegraf” i spółka „Srebrna ” ?. Wiesz ile setek milionów warte sa nieruchomości PIS w centrum Warszawy ?
  Co ty wiesz o Prawdziwych Pieniadzach ?

 78. Jean Paul
  21 czerwca o godz. 11:07

  Dodaj do tego opiekę prawną i polityczną nad „SKOK” finansowo odwzajemniającym się obecnie PiSowi i pokrywającym koszty działania
  Gazety Polskiej……i jej klubów…..
  Któryś z Kaczyńskich opracował statut i zasiadał w zarządzie.
  Dotowanie w ten sposób partii politycznej wymyka się przepisom prawa.

 79. Jakby to samobojstwo to byscie mieli Generala na pierwszej stronie, ale podobnie jak inne media jestescie po prostu uciszani odgornie! Stad tez i cisza politykow odnosnie kondolencji – General byl wielka osobistoscia i co, nikt nie sklada rodzinie i przyjaciolom kondolencji?!?! Zalosne media, szkoda, myslalam ze „Polityka” reprezentuje inny poziom niz „Fakt” czy „Super Ekspress” a takze sterowane przez wladze witryny internetowych! Godni pogardy wszyscy jestescie; a nam w tym rozkosznym „wolnym i demokratycznym” panstwie wybija sie najwazniejszych POLAKOW! Opoznione sledztwo o 48 godzin (a wiec i niepelne wyniki badan toksykologicznych), brak motywu (poza „Alzheimerem”), etc. General mial podpisac 18 czerwca wielce intratny kontrakt dla swoich chlopakow i co? Zabil sie w miedzyczasie? Szkoda, ze boi sie Pani o swoja pozycje do az tak wyskoiego poziomu by probowac nami manipulowac! A poza tym nie ma sensu byc cicho! Czemuz to?!? Ludzi sie zabija a my mamy siedziec jak myszy pod miolta jak wy pisarczyki? My jestesmy zazenowani wasza postawa, wsciekli na wladze, sfrustrowani podejsciem do sledztwa! To byl NASZ General, chluba narodowa! Sila i Honor!

 80. Kolejan sprawa: smierc Petelickiego to nie sensacja! To tragedia! Zachowuje sie Pani jak blazen!

 81. @JP Szanowna matrono, kobieto o wiedzy głębokiej jak rów na Wiśle. Był sobie kiedyś taki jeden filozof Pascal sie nazywał. Założył on sobie tak: „Jeżeli nie wierzysz w Boga i Bóg nie istnieje – nic nie tracisz. Jeżeli nie wierzysz w Boga a Bóg istnieje – tracisz wszystko. Jeżeli wierzysz w Boga a Bóg nie istnieje – nic się nie dzieje. Jeżeli wierzysz w Boga i Bóg istnieje – zyskujesz wszystko.” Zamien „Bóg” na „predyspozycje Rosji do bezwzględnego działania (tzw. po trupach do celu)”. Rozumiesz Janino Paradowska, czy zgorzknienie aż tak bardzo przyćmilo twoja zdolność do refleksji?

 82. – Dzięki postawie Polaków we frakcji chadeków i konserwatystów, którzy nie przystosowali się do linii politycznych swoich ugrupowań w PE umowa ta pozostaje martwa – przyznał eurodeputowany Konrad Szymański (PiS)
  http://www.tvn24.pl/polskimi-glosami-acta-padla,259936,s.html
  ===========

  Miło, że czasem potrafimy współdziałać ponad podziałami partyjnymi, dla wspólnego dobra…..

 83. chyba wkracza pani na tereny ktorych nie rozumie, stwierdzenie samobojstwa mozna dokonac analizujac dlon ktora trzymala pistolet, zawsze zostaja na niej slady prochu, mozna sprawdzic po trajektorii kuli, analiza toksykologiczna musi byc wykonana natychmiast, sa toksyny nie zostawiajace sladu podane na waciku/szmacie do ust co silni ludzie moga zawsze zrobic, ulatniaja sie z trupa po 12-24 godz; tak samo spartaczono robote z leperem, powinna pani zatem atakowac i wysmiewac tych specjalistopw i sledczych naukowych, takie informacje musza byc podane a nie to tylko stwierdzenie samobojstwa, na jakiej podstawie, na slowo….elementarne dane zawsze podawane sa w usa zawsze po analizie pierwotnych danych, brak prochu na dloni czy nawet rekawiczce jesli ja mial natychmiast kieruje sledztwo w druga strone, jest to wina dziennikarzy czy sledczych? mozna uniknac natychmiast wszelkich nadinterpretacji

 84. Uważam, że prezydent RP, pamiętając o swojej dawnej działalności na rzecz wolności w Polsce, powinien natychmiast ułaskawić panią Rabczewską i jako znany gorliwy chrześcijanin zaproponować usunięcie z obowiązującego prawa ograniczeń tę wolność podważających. Okazuje się bowiem, że walka o nasze prawa nie skończyła się w 1989 roku.

  Więcej… http://wyborcza.pl/1,75515,11979577,Sad_sredniowieczny.html#ixzz1yRKjlntJ
  —————

  Szkoda że Cimoszewicz nie był jej prawnikiem, byłoby ciekawie…..

 85. Oh Prawiny,… co wyscie narobili. Dlaczego nie uzywaliscie bata ? Teraz wasze dzielo, oprawca, cenzor terroryzuje blog. Co za transformacja ? Kiedys byla ul. Mysia a teraz jest Passent.

 86. Nie żyje Jerzy Pronobis, współpracownik Polskiego Związku Piłki Nożnej, prezes spółki Club&Travel, która zajmuje się dystrybucją biletów, w tym na Euro 2012. Okoliczności jego śmierci nie są jasne. Policja nie wyklucza samobójstwa.
  http://sport.dziennik.pl/pilka-nozna/artykuly/395034,nie-zyje-jerzy-pronobis-wspolpracownik-pzpn-odpowiedzialny-za-dystrybucje-biletow.html
  ———————

  To pewno też zamach……
  Gość miał manko w kasie…..

 87. @ Jean Paul
  „Wiesz ile setek milionów warte sa nieruchomości PIS w centrum Warszawy ?
  Co ty wiesz o Prawdziwych Pieniadzach ?”
  Masz na mysli kota prezesa? Z pewnoscia powinienes go kupic, super inwestment.
  A tak na powaznie czy to nie jest przypadkiem ten plac gdzie stoi Kolumna Zygmunta?
  Ktos juz raz ja sprzedawal, moze Kaczynscy chca to zrobic ponownie?
  Wez sobie czlowieku na wstrzymanie, bajki to mozesz pisac dzieciom w przedszkolu.
  Gdybys tak dla przykladu przesledzil pozyczke moskiewska udzielona PZPR i zobaczyl
  gdzie wyladowala to moze by byla wieksza sensacja. To usilowali juz co niektorzy zrobic, jak dotad bez rezultatu.

 88. ”Nie żyje Jerzy Pronobis, ”
  Umarł!
  A ja nawet nie wiedziałem , że żył.

 89. ”Gdybys tak dla przykladu przesledzil pozyczke moskiewska udzielona PZPR i zobaczyl
  gdzie wyladowala to moze by byla wieksza sensacja.”
  Jedyna pożyczka od wielu wielu lat, którą Polska zwróciła. Fakt, że też jedyna, od której procenty nie były naliczane. Podwójna kara śmierci.

 90. ‚ My jestesmy zazenowani wasza postawa, wsciekli na wladze, sfrustrowani podejsciem do sledztwa! To byl NASZ General, chluba narodowa! Sila i Honor!”
  Nie wiem kot to Wy, ale jak wszystkich przygarniacie, którzy już nie mogą zaprzeczyć, może być Was bardzo wielu.

 91. ”General mial podpisac 18 czerwca wielce intratny kontrakt dla swoich chlopakow i co?”
  Jeśli to miał być poważny kontrakt (nie wiem co Generał produkował lub jakie usługi jego chłopaki świadczyli), to podpisze jego zastępca. Spoko.

 92. Marcin
  Masz na mysli kota prezesa? Z pewnoscia powinienes go kupic, super inwestment.
  A tak na powaznie czy to nie jest przypadkiem ten plac gdzie stoi Kolumna Zygmunta?
  Ktos juz raz ja sprzedawal, moze Kaczynscy chca to zrobic ponownie?
  Wez sobie czlowieku na wstrzymanie, bajki…”

  Chyba nie kota (którego to już wykończył?), chyba raczej „jak dwóch takich co okradli Polskę i Polaków”:

  http://wyborcza.pl/dziennikarze/1,104622,4570562.html

 93. @Anna Saba
  21 czerwca o godz. 11:38
  „Jakby to samobojstwo to byscie mieli Generala na pierwszej stronie, ale podobnie jak inne media jestescie po prostu uciszani odgornie!”

  Anka, pora na tabletki, szybko bo nie zdążysz 🙂

 94. @ Jacutin
  „Anka, pora na tabletki, szybko bo nie zdązysz”
  Widze ze stare wraca. Czy ktos zapomnial o tabletkach dla Gazety Polskiej i Naszego Dziennika? Oni nadal sa spoznieni dlatego „oni nie szagajut lewoj”.

 95. Indoor prawdziwy
  21 czerwca o godz. 21:35

  Kongres USA chciał rozliczyć wydatki na „Solidarność”
  Zgadnij, co usłyszeli?
  To była CZARNA DZIURA…..

  Ps.
  Koledzy z parafii rozliczyli się z darów, Marcinie?
  Czy było jak w kawale
  „gdie wodka?
  pradali
  gdie diengi
  prapili”???
  Rozliczenia trzeba zacząć od siebie i nie mylić pożyczki ze sprzeniewierzeniem i prywatą……

 96. http://biznes.newsweek.pl/sprzedaz-newsweeka-rosnie-o-prawie-jedna-trzecia,93245,1,1.html
  ———–

  Lis cudotwórca?
  Czy też czytelnicy wolą bardziej rozsądne linie pisma?

 97. Śmierć generała Petelickiego jest tragedią, ale to, co prawicowa nekrofilia z pisoidalnego świata z nią wyprawia, nadaje się tylko na kpienie i politowanie. Włącznie z tajemniczą „krótką listą” Prezesa Kaczyńskiego złożoną z osób źle mówiących o początkach, czy o całej transformacji i przeznaczonych do likwidacji.

  Waldemar Kuczyński
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,126914,title,Prawicowe-fioly-tancza-ze-zwlokami-generala,wid,14668417,wiadomosc.html?ticaid=1eabf
  ——————

  Już gdzieś pisałem że nekrofile są wśród nas, a przemysł funeralny ma wielkie poparcie w tylko jednej partii……

 98. wiesiek59 21 czerwca o godz. 17:00
  Czy naprawdę uważasz, że pani Dodzi nie stać na dobrego prawnika, który zakończyłby sprawę w pierwszej instancji? Dodzia tak chciała, dodatkowo prowokowała na rozprawach zmurszałe główki sędziowskie, a to jest niewybaczalne, bo w takich przypadkach nawet pokrzywdzony może wyjść z wyrokiem. Stało się tak, że to ONA jest teraz ofiarą, a nie jakiś imbecyl z urażonymi uczuciami religijnymi. Ale to nic w porównaniu z ośmieszeniem uchwalonego paragrafu przez świątobliwych posłów i zachowania się sędziów, którym chyba należy wręczyć do rąk kadzidła i dzwoneczki, niech służą Rydzykowi do mszy.
  Kolejną ofiarą skretynienia poselskiego w tworzeniu idiotyzmów prawnych jest Kora, która za chwilę może być skazana na odsiadkę (bez zawieszenia wyroku) za posiadanie trawki. Kto wie, może sędzia nawet posadzi pieska artystki za współpracę ze swoją panią, miał przejąć adresowaną na niego przesyłkę. Ja bym się wcale nie zdziwił.
  Nie dalej jak dwa dnie temu, były minister sprawiedliwości opuszczał sąd w glorii zwycięzcy, a nawet małe dzieci w tym zasmarkanym grajdole wiedziały, że był jednym z głównych konstruktorów intrygi, mającej za cel uwięzienie wicepremiera rządu.
  To jest właśnie prawo i sprawiedliwość w polskim wydaniu. Wałęsa powinien nam powiedzieć: durni mam za współobywateli, durni!!!
  …a wszyscy do tej jednej ostatniej tutki nie wejdziemy.
  Pozdro

 99. Śleper
  21 czerwca o godz. 23:13

  Jak to leciało?
  „ostatni gasi światło”……
  „w Polsce, czyli nigdzie”

  albo
  „wsiąść do rakiety Hermaszewskiego
  nie dbać o szynkę z komercyjnego
  ściskając w ręku dolarów kupę
  patrzeć jak wszyscy maja to w d…”

  Niestety, masz rację.
  Dodam, że upolitycznianie każdej instytucji tak się kończy.
  Robi się tylko dla swoich.
  Kiedy „odzyskamy” sądy dla prawa?
  I czy…….

 100. Szanowny @ŚLeper (23.13 dnia 21.06) – Ty to masz szczęście, ja napisałem podobnie do Ciebie i mój tekst gdzieś wcięło. Dodałem tylko do tego sprawę Kamińskiego i jego kolegów z CBA a na dokładkę sprawę węgierskiego sędziego, pana Victora Kassai i jego (pewnie odpłatny) prezent dla Anglików – dalej tego komentował nie będę, bo jeszcze raz tekst gdzieś przepadnie, serdecznie pozdrawiam – Czesław R.

 101. @ Wiesiek59
  „Śmierć generała Petelickiego jest tragedią, ale to, co prawicowa nekrofilia z pisoidalnego świata z nią wyprawia, nadaje się tylko na kpienie i politowanie.”
  Towarzyszu Wieslawie, gdy ginie od kuli zwyczajny obywatel wtedy ma miejsce
  sledztwo w ktorym najpierw przesluchuje sie osobe ktora pierwsza odkryla zwloki.
  Potem przesluchuje sie wszystkie inne osoby ktore przed smiercia sie kontaktowaly z denatem. Nie bede kontynuowal poniewaz procedury sledcze sa wszystkim ludziom
  choc troche rozgarnietym dobrze znane. Tymczasem zanim jeszcze cieple zwloki znalazly sie na stole chirurgicznym celem dokonania sekcji mowiace jednym glosem media dokonaly pelnej oceny sytuacji: SAMOBOJSTWO.
  Nie przypomina to Ci szanowny Wieslawie starych czasow w ktorych wersje przekazywane przez media byly uzgadniane w Moskwie? Zapomnialo sie ze towarzysz
  Bierut wrocil z Moskwy w trumnie i do tej pory nikt nie zadal pytan dlaczego?
  Ja wiem ze sa ludzie ktorzy jak Ty traktuja pisanie tutaj wylacznie w celach propagandowych. Nie koniecznie wszyscy musza to robic w tym samym celu.
  Kto chce aby w tym kraju byla wolnosc slowa ten przypomina iz mowienie jednym glosem swiadczy o totalitaryzmie.

 102. ”Tymczasem zanim jeszcze cieple zwloki znalazly sie na stole chirurgicznym celem dokonania sekcji mowiace jednym glosem media dokonaly pelnej oceny sytuacji: SAMOBOJSTWO.”
  Chyba Ty Marcinie jesteś nie tylko paranoikiem, ale też masochistą. Żeby bowiem coś takiego napisać, to znaczy Ty czytasz tylko i wyłącznie to, czym się nie zgadasz. I to do tego stopnia nie zgadzasz, że musisz o tym swoje otoczenie w formie krótkiej formy literackiej powiadomić. Czy to bardzo boli?

 103. @ Indor prawdziwy
  Skoro chcesz ze mna dyskutowac to udowodnij swoja teze. Pokaz ktore media (oprocz tych ktore uwazacie za oszolomskie) przedstawily inne opcje niz samobojstwo?
  Samobojstwo uznano w tych mediach jako dogmat, natomiast jedyne czym sie media zajely to spekulacja na temat czy z samobojstwo z powodu klopotow malzenskich,
  klopotow zdrowotnych, czy tez klopotow finansowych. I tu masz racje ze ja sie z takim
  pelnieniem rolii przez media nie zgadzam. Jezeli to jest objaw paranoi, albo masochizmu
  to mozesz to tak nazywac.

 104. Co za prymitywny cham z tego Jakuba Wojewodzkiego. Jak taki prostak smie pracowac w Polityce nie moge pojac. Toz to dno absulutne !!! Polityko to zly wizerunek. Wstyd ! Jest mi wstyd ze urodzilem sie w tak prymitywnym kraju w ktorym prostackie chamstwo ma status celebryty.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114883,11988496,Wojewodzki_i_Figurski_tym_razem_o_gwalceniu_Ukrainek_.html

 105. „Jedyna pożyczka od wielu wielu lat, którą Polska zwróciła”. Czy blogi muszą być pełne takich kretynizmów?

 106. @ Torlin
  Najdziwniejsze jest to ze ten Wojewodzki wczesniej wkladal polska flage do ekskrementow i to nikogo nie oburzalo. Niestety ten kraj jest chory skoro ludzie typu Wojewodzkiego sa wzorcami do nasladowania.

 107. ”?Jedyna pożyczka od wielu wielu lat, którą Polska zwróciła?. Czy blogi muszą być pełne takich kretynizmów?”
  A słyszałeś o jeszcze jakiejś? Bo ja nie słyszałem ani o nieoprocentowanej pożyczce ani żeby ktoś coś oddał nie pożyczając przy tym i na zwrot i na procenty.

 108. Marcin
  zajmuj się nadal psimi kupami .
  Tylko pamiętaj że nawet zajmując się psim pomiotem należy mówić i pisać prawdę a TY nawet ten smrodliwy temat odwracasz jak kota ogonem.Które to przykazanie // nie mów fałszywego . . . //
  A co do śledztwa to rzeczywiście powinni je prowadzić fachowcy.
  Szefem należało zrobić Świeczkowskiego ten co to zadeptywał ślady kolo Blidy , ten co swej agentce kazał zmienić ubranie a może i niewymowne a na wszelki wypadek wysłał ją do rzymskiej łażni w celu odświerzenia śladów przestępstwa.
  Co ? o czymś zapomniałem ? a o tych telefonach co zamieniała je między sobą ekipa śledcza? a może o taśmach z nagraniami TV, a może z wypuszczeniem BARONESY WĘGLOWEJ której winy nie dało się nawet nazwać ,a może o pieniądzach które były rzekomo dane ale nikt ich nie widział?
  Najlepiej poinformowani mówli o jakiejś kopercie ale od kogo do kogo – to jakoś nikt nic nie wiedział a nie nie widział.
  Więc czepiaj się nadal człowieczku psich odchodów – ale przynajmniej o nich pisz prawdę.
  Nawet GGGGG -u należy się prawda a TY lubisz się w tym grzebać.
  bez ukłonów

 109. Senat Włoch zdecydowaną większością głosów uchwalił poprawkę do konstytucji redukującą liczbę parlamentarzystów. Zmiany te senatorowie zaczęli nie od siebie, ale od Izby Deputowanych, gdzie zamiast 630 będzie 508 parlamentarzystów.
  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/wlochy-senat-obniza-liczbe-parlamentarzystow-na-ra,1,5168162,wiadomosc.html
  ==============

  Gdyby udało się to i u nas……..
  Stadko darmozjadów zmniejszyć…..

 110. Zapomniałbym
  O Dodzie i Sądach dwa słowa.
  Nic mi do Dody – nawet jej nie lubię , nic mi do Biblii od tego są inni którzy pamiętać powinni że że istnieje cały zbiór tekstów biblijnych których kościół nie potrafi uznać ani zaprzeczyć ich wiarygodności.
  Takich jak R Nowak znajdzie się na pęczki- oni chcą ŻEBY NIC NIE BYŁO – jak głosił klasyk tego gatunku.A obrażąć ??? powinni się wtedy gdy ktoś ich nazwie porządnymi ludżmi.
  Zaś co do SĄDÓW I SĘDZIÓW czy SĘDZIN to powinno sie ogłaszać ich nazwiska w prasie.
  Nie po to by je sekować BOŻE BROŃ ale by każdy wnoszący sprawę mógł zaznaczyć BY JEGO SPRAWA NIE BYŁA ROZPATRYWANA PRZEZ SĘDZIEGO i tu właściwe nazwisko.
  Takie prawo w Polsce istnieje.
  ukłony

 111. Wydawało się, że był w świetnej formie. Teraz wiem, że były to tylko pozory. Zresztą jak sobie pomyślę, to o mnie też mówią, że świetnie się trzymam, a przecież mocno odchorowałem swoje zatrzymanie. Tak zostaliśmy nauczeni, ludzie wywiadu, że trzymamy fason do końca – wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Wirtualną Polską gen. Gromosław Czempiński. – Sławek zawsze miał przy sobie nóż i pistolet. Byliśmy szkoleni do tego, jak sobie dawać radę w takich sytuacjach, co robić, gdy przeciwnik ma broń, a my nie. To, że ktoś go zabił, wydawało mi się całkowicie nierealne, bo kto miałby w tym interes? – pyta.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Gen-Gromoslaw-Czempinski-wspomina-gen-Slawomira-Petelickiego,wid,14658726,wiadomosc.html?ticaid=1eacb

 112. Marcinie! Ty się naprawdę mało orientujesz w naszej rzeczywistości, a wymądrzasz się…!!!
  Jak ja wiem, to polskie flagi wkładał w kupy Raczkowski, nie Wojewódzki. A reszta się zgadza.
  ——————–
  Indoorze!
  Polska na bieżąco reguluje swoje zobowiązania, a jest wiele płatności, które reguluje przed terminem, szczególnie dotyczy to zwrotu długów zaciągniętych tych za Gierka. Przypominam „lewicowym intelektualistom”, że Polska na początku lat 90. była w takiej samej sytuacji jak Grecja i zbankrutowała. Wzięliśmy się jednak do roboty, podpisaliśmy umowy z Klubem Paryskim i Klubem Londyńskim na umorzenie połowy pożyczek, a resztę rozłożenie na wiele lat. Dla Indoora z cyklu „Poczytaj mi mamo”
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Zad%C5%82u%C5%BCenie_zagraniczne_PRL

 113. @Czesławie, zniknął, ponieważ przesadziłeś z tym węgierskim sędzią piłkarskim, którego oskarżyłeś o pobranie korzyści majątkowej od Anglików. W przeciwieństwie do sędziego sądu powszechnego, pan Victor Kassai miał na podjęcie decyzji sekundę, a potem już jest po ptokach i często po karierze sędziego piłkarskiego na takich imprezach. Ja po prostu nie wierzę w taki spisek tym bardziej, że te mistrzostwa odbyły się poniekąd dzięki takim podarunkom od ukraińskich mandarynów dla mandarynów z UEFA. Panu Victorowi nawet trochę współczuję, bo skrzynkę z wiadomościami ma pewnie przepełnioną pogróżkami, które w dzisiejszym świecie dość łatwo się spełniają.

 114. W wielu komentarzach spotykam się z nawoiywaniem, by po klęsce piłkarskiej nie rezygnować z biało-czerwonego wystroju.
  Ma to wg nawoływaczy świadczyć o naszym niezachwianym patrjotyźmiem, który ma zachwycić a może przestraszyć Europę.
  Ja ze swojej strony zachęcam do dodania fo naszych flag i sztandarów wstążkę kol. czarnego dla zwrócenia uwagi na:
  – dramatyczny i stale powiększający się stan ubóstwa w kraju,
  – na stale powiększające się rozwarstwienie społeczne,
  – na dziedziczne wykluczenie całych grup społecznych,
  – na dramatyczną sytuację w służbie zdrowia,
  – na zamach na oświatę,
  – na funkcjonującą zasadę równych i równiejszych,
  – na… itd.
  Niech Europa wie, kto i za jakie pieniądze (komu odebrane) organizuje te igrzyska!

 115. ”Polska na bieżąco reguluje swoje zobowiązania, a jest wiele płatności, które reguluje przed terminem, szczególnie dotyczy to zwrotu długów zaciągniętych tych za Gierka. ”

  Torlin!
  Polska (tak samo jak Węgry) na bieżąco reguluje swoje zobowiązania w ten sposób, że na spłatę starego zadłużenia zaciąga nowe kredyty + co nieco nowych, bo administracja musi z czegoś żyć.
  Pozdrawiam

 116. Dzięki doświadczeniom zdobytym przez polski kontyngent w Afganistanie, ich wersja produkowana w Polsce ? Rosomak, została znacząco zmodernizowana. To otwiera WZM i jego kooperantom szansę na udział w realizacji ewentualnego kontraktu Patrii z Rosją. Finowie nie mają takiego doświadczenia eksploatacyjnego, jak Polacy (Siemianowice zapowiadają Rosomaka 2, 2012-05-25), z czego zdają sobie sprawę Rosjanie, szukający nieoficjalnie kontaktów w naszym kraju (Konferencja z Afganistanem w tle, 2012-05-16).
  http://www.altair.com.pl/start-8158
  ============

  Ciekawe czy nasi Patrioci zakrzykną jednym głosem
  „nie dozbrajać Rosji” czy nie?
  Sporo miejsc pracy by powstało przy takim kontrakcie…..
  Ale ruski złom, ruskie trumny, rusofobia, odcina rozum od biznesu.

 117. Indoorze!
  A słyszałeś o rezerwie walutowej?
  Wieśku!
  Jak ja wiem, to fabryka produkująca „Rosomaki” zrobiła rzecz wielką i pojechała (czy do Iraku, czy do Afganistanu – nie pamiętam) i na miejscu rozmawiała z żołnierzami w sprawie poprawek. Było tego w sumie sto kilkadziesiąt pozycji, a niektóre wręcz rewolucyjne. Tylko w ten sposób powstaje znakomity sprzęt.

 118. ”Indoorze!
  A słyszałeś o rezerwie walutowej?”
  Bo co!? Też ukradli?

 119. Pro­cesy glo­ba­li­za­cji sytu­ację rady­kal­nie odmie­niły. Jak już wspo­mi­na­łem, unie­za­leż­niły kapi­tał finan­sowy i pro­duk­cyjny od miej­sco­wej siły robo­czej a więc i zwol­niły go od tro­ski o jej dobro­stan. Dopra­co­wy­wa­nie się reguł moż­li­wych do przy­ję­cia dla obu stron kon­fliktu inte­re­sów, a w tym i dys­try­bu­cyj­nego kom­pro­misu, stra­ciło z punktu widze­nia kapi­tału sens w obli­czu opcji prze­nie­sie­nia się na obszary o tań­szej i potul­niej­szej, bo pozba­wio­nej środ­ków ochrony sile robo­czej. Tym samym zni­kły pobudki do limi­to­wa­nia spo­łecz­nej nie­rów­no­ści, co zna­la­zło swój wyraz w nie­po­ha­mo­wa­nej ten­den­cji do tzw. ?dere­gu­lo­wa­nia? rynku pracy jako jedy­nego dostęp­nego pań­stwom spo­sobu na powstrzy­ma­nie kapi­tału przed ucieczką na bar­dziej mu posłuszne i dla niego gościnne tereny.
  http://studioopinii.pl/artykul/9664-zygmunt-bauman-czy-przyszlosc-ma-lewice
  ============

  Bauman……..

 120. Szanowny panie @Śleper (11.52 dnia 22.06) – zaryzykuję jeszcze raz i to wcale nie dlatego by moje było na wierzchu, tylko, że mam pewne skojarzenia, za które z góry przepraszam. Ty jesteś ze Sląska, czyli człowiek wolny od podejrzeń i prostolinijny w postępowaniu, ja jestem wychowany wg. zasady: pamiętaj, postępuj tak, by nikt przez ciebie nie płakał. Jednak musisz przyznać, że w pewnej sytuacji skojarzenia same przychodzą na myśl. Jestem przyzwyczajony do oceny stuacji, nie na zasadzie zgadywania poczynań przeciwnika a na ocenie jego mozliwości w określonej sytuacji. Są to słowa nieocenionego pana Clausewitza. Oto te skojarzenia :
  – prowadzę ostatni mecz na zawodach tej rangi i przechodzę na emeryturę,
  – dalej tylko mecze klasy międzywojewódzkiej, albo miejsce w ichnym ZPN,
  – Anglików „urządza” co najmniej remis lub wygrana, nie może przegrać, bo pakuje manatki i do domu,
  – jesli uznam gola (zdobytego absolutnie prawidłowo – co przyznał nawet ten śmieszny Colina) na 20 minut przed zakończeniem meczu, przy ewidentnej przewadze Ukraińców, to mecz może się zakończyć przegraną Anglików. Sam powinieneś przyznać mnie rację, że inaczej się gra, gdy chodzi o jedną bramkę, niż o dwie (po ewentualnym uznaniu gola dla Ukraińców).
  Tyle zameldował mi oficer d/s rozpoznania, a wnioski, niestety nasuwają się same.
  P.S. po coś postawiono, dodatkowych dwóch „sprawiedliwych” przy słupkach bramki, by baczyli na przekroczenie linii bramkowej przez piłkę, co było widać nawet z kamery umieszczonej pod „sufitem” stadionu!!! O czym w tym przypadku dyskutować ???
  Serdecznie pozdrawiam, prawie opolanin, Czesław R.

 121. @Waldemar (post z 16.26)
  generalnie masz rację jeżeli chodzi o niszczenie naszych narodowych skarbów przez 40 lat komunizmu, ale akurat z Bytomiem się mylisz – to Niemcy zaplanowali zniszczenie Bytomia i chodziło im o węgiel i rudy które zalegały pod Bytomiem. Za czasów niemieckich (w XIX w.) powstał plan przesiedlenia mieszkańców Bytomia w inne miejsce i już nawet założono w tym celu Nowy Bytom (obecnie dzielnica Rudy Śląskiej).

 122. ”Do katastrofy budowlanej doszło w sobotę nad ranem na odcinku drogi ekspresowej S7 w miejscowości Szczukowice, na terenie budowy nowego drogowego wiaduktu w okolicach Kielc. Nikt nie ucierpiał – podało RMF FM.”

  Nikt nie ucierpiał 🙂 Ja jestem pewien, że niektórzy jeszcze zarobili.

 123. Pakulec 22 czerwca o godz. 22:36
  Przepraszam, że się wtrącam, ale pomiędzy planem i jego realizacją jest mniej więcej taka różnica jak pomiędzy randką i małżeństwem. Bytom został niszczony bez planu i namysłu, a jako darmowe wiano nikogo to miasto niemieckie nie interesowało wraz z jego dorobkiem cywilizacyjnym (dorobek kulturalny został wysiedlony). W latach 50-60 powszechnie pogardzano architekturą secesyjną, nie pasował ten mieszczański zbytek do nowego kulturkampfu lasującego niesłychaną wręcz brzydotę brutalistycznej architektury betonowych koszmarów. Taki trynd był oczywiście ówczesnym decydentom na rękę, zwalniał od minimalnej choćby dbałości o dzieła sztuki architektonicznej, które pono nimi nie były, ba, uchodziły za pomniki wrogości nowego do porządku (o ile tak go można nazwać).
  Ciekaw byłbym bilansu ekonomicznego miasta z 5 kopalniami węgla, kopalnią rudy cynku i ołowiu, hutą, niewielką elektrownią i masą mniejszych przedsiębiorstw, bo przy takich przychodach nie powinno miastu zaszkodzić nawet trzęsieni ziemi co 10 lat.
  Bytomscy mieszczanie byli w XIX wieku tak zamożni dzięki rudzie cynku i ołowiu, że szanujący się człowiek ustawiał przed fotelem podnóżek wykonany z srebra.
  Komu to przeszkadzało i gdzie się to podziało?

 124. Kaczyński …. szkoda słów. Czy ktoś jeszcze to pamięta?
  http://www.youtube.com/watch?v=-UvOfs8OcH8

 125. Zaapelujmy do Prezesa: „Jarosław, Polskę zostaw!” (w spokoju).

 126. wiesiek 59 11.15
  Jak wynika z wywiadu którego udzielił kilka lat temu Petelicki jedyną „KRÓTKA LISTĄ” na ktorej sie znajdował była lista PIS.
  No to i tak długo jeszcze pozył, mimo że przecież Prezes chyba ciągle ma swój „mały pistolecik” ?
  Ciekawy jestem czy prokuratura poprosiła Prezesa żeby oddał pistolecik do ekspertyzy balistycznej , czy jak to w PIS praktykował Swieczkowski i jego kamanda , już wszystkie ślady zostały umyte i zatarte ?

 127. Matylda
  23 czerwca o godz. 14:43

  Bez względu na cel, który ci panowie sobie obrali, ich popisy uważam za żałosne i prymitywne. Wojewódzki jest pewnie człowiekiem inteligentnym, skoro był w stanie zdobyć tyle kontraktów i wylansować się.
  Ale promowanie TAKIEGO chamstwa w mediach?
  Subtelności w tym żadnej…….

 128. ‚Pakulec’
  22 czerwca o godz. 22:36
  Cyt.
  ‚generalnie masz rację jeżeli chodzi o niszczenie naszych narodowych skarbów przez 40 lat komunizmu’

  Szanowny ‚Pakulec’, jeżeli wówczas było to ‚niszczenie’ … może było ?… to jak nazwać, jak określić dokładnie, to co sie dziej obecnie … druzgotanie, miażdżenie, dewstowanie z premedytacją. Brakuje mi właściwych słów, myślę że hordy Hunów najężdżając Europę w IV wieku miały więcej szacunku dla kultury i ‚narodowych skarbów’, niż obecnie hordy ‚nowych polskich’ pod troskliwą opieką władz Rzerczpospolitej 3/4.

 129. ”Wojewódzki jest pewnie człowiekiem inteligentnym, skoro był w stanie zdobyć tyle kontraktów i wylansować się”

  Gdzie Ty widzisz związek?

 130. Indoor prawdziwy
  23 czerwca o godz. 21:57

  Dlaczego chirurg zawsze operuje w maseczce?- Żeby nie oblizywał skalpela.

  Dlaczego dziewczyna spuszcza oczy, gdy chłopak mówi, że ją kocha? – Bo chce zobaczyć, czy to prawda.
  http://www.duzohumoru.pl/kawaly/kawaly_dowcipy_glupie_pytania%5B3%5D.html
  ==============

  Wolę już takie kawały, bez wyszczególniania rasy, koloru, nacji, preferencji, itp…..
  Zajrzyjmy do szkła, tam robią to subtelniej…..

 131. ”Zajrzyjmy do szkła, tam robią to subtelniej?..”
  Nie wiem. Alkoholu nie piję, w szklance mam kawę. Za to pooglądałem mecz Francja – Hiszpania i jestem przekonany, że oszczędności szukamy nie tam gdzie trzeba. Zamiast masowo zwalniać nauczycieli trzeb a by zreformować piłkę nożna. Tym co chcą sobie pograć w piłkę można by wykupić miejsce w okolicznych ligach piłkarskich (białoruska, słowacka, ukraińska, niemiecka). Naszą sprywatyzowaną i dekomunizowaną do potęgi ligę S.A. można by ograniczyć do dwóch drużyn: Górnik Warszawa i np. Górnik Poznań. W jakiejś kawiarni można by działaczom wybudować jakąś kopalnię złota i dodatkowy chodnik do pobliskiej agencji towarzyskiej. Trzeba mieć dwie drużyny, bowiem Totalizator Sportowy musi jakoś funkcjonować.

 132. wiesiek59
  23 czerwca o godz. 20:30
  jedyne na co chciałam zwrócic uwagę, w kontekście tragicznej śmierci, to: Jarek po trupach…
  Niewybredne? Tak!
  A czy wybredne jest to w czym uczestniczymy, czego współautorani jestesmy?

 133. Nie na temat:

  „Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku, z małżonką witał kilkuset gości, których zaprosił na raut. W pięknej scenerii Ogrodów Branickiego, przy dźwiękach jazzowego combo, przedstawiciele duchowieństwa, polityki, służb, sportu i kultury mieli do wyboru kilka dań gorących, parę rodzajów ciast, pieczone ryby i mnóstwo alkoholu.

  Przed wejściem do Pałacu Branickich grupka działaczy SLD witała gości prezydenta transparentami „Zakłady pracy bankrutują brak miejsc dla dzieci w żłobkach i przedszkolach likwidacja szkół wy znowu balujecie, bo władza się wyżywi”:

  http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120623/BIALYSTOK/120629779

 134. Pani Ewo
  rozumiem, że już upasione „elyty” nic nie spożywały i nie piły (brak fotografii) no i nie wracały „zmęczone” do domowych pieleszy?
  Rozumiem też, że uczestników pikiety – parweniuszy – zaproszono na ten bal?
  Ostatni bal na „Titanicu”?

 135. Marcin
  21 czerwca o godz. 8:52
  *Z prezesem akurat strzeliles w plot, bo wszyscy o tym mowia ze jak chodzi o pieniadze to on nie Palikot.*

  Marcinku, to Ty strzeliłeś kulą w płot. Fortuna Palikota to pryszcz w stosunku do fortuny prezesa Kaczyńskiego
  Niestety, W. Gadomski proces uwłaszczenia się na majątku państwowym Jarosława
  Kaczyńskiego w wyniku którego to Jarosław, (a nie jego partia). stał się DYSPONENTEM i DZIEDZICEM majątku, wartego obecnie ponad 100 mln. zł. opisał bardzo pobłażliwie i po łebkach. Dużo dodatkowych wyjaśnień jest w komentarzach. Polecam ich przeczytanie bo to dla Ciebie pewno prehistoria.
  http://forum.gazeta.pl/forum/w,902,70438505,,PiS_najbogatsza_partia_w_Polsce.html?v=2

 136. Praca dla firmy jako wartość nadrzędna to przebrzmiała bajka. I w tym widzę coś pozytywnego. O pracy młodzi myślą w kontekście tego, jak podniesie się im jakość życia oraz czy w tej pracy będą mogli się zrealizować. Są wybredni, bo mają wsparcie rodziców. Na jednym ze spotkań pewna pani reprezentująca pracodawców zapytała, co myślę o pracownikach, którzy każdego dnia dwie roboczogodziny trwonią siedząc w Facebooku, traktując pracę jako przedłużenie prywatnego życia. Odpowiedziałem, że nic nie da się już z tym zrobić, bo takie jest ich mentalne oprogramowanie. Trzeba dostosować miejsca pracy do ich sposobu myślenia, tak jak zrobił to Google. Z całą pewnością da się wykrzesać z nich pewną innowacyjność, ale do tego trzeba użyć nowych kategorii i pamiętać, że stary świat w ich głowach nie istnieje. Człowiek już niczego nie musi, człowiek może. Dlatego jeszcze w wielu miejscach młodzi zderzają się ze ścianą, bo korporacjami nadal zarządzają 40-50 latki, czyli ludzie wychowani w systemie ścisłej hierarchii.
  http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120623/OBSERWATOR/120629832
  ==============
  Czyli nadzieja w przyszłych pokoleniach.
  Pod warunkiem że nie zostaną sprasowane ekonomią.
  Wtedy spod sztancy wyjdą kolejne Hofmany, Kurskie……

 137. Z prof. Aleksandrem Krawczukiem rozmawia Leszek Konarski:

  „Uczniowie są obecnie w dużo trudniejszej sytuacji niż w czasach PRL, bo nie ma drugiego obiegu. (…) Niech sami szukają artykułów, dokumentów, dyskutują z kolegami.
  (…) Bardzo ucieszył mnie list ucznia zamieszczony niedawno w ?Przeglądzie?.
  Napisał, że w szkole powiedziano, iż Józef Kuraś ?Ogień? był bohaterem, a sam się dowiedział, że był bandytą, sam doszedł do wniosku, że szkoła nie podaje na ten temat całej prawdy.
  To jest przykład ucznia myślącego. Młodzież powinna też słuchać, co mówią rodzice. W każdej epoce co innego mówiło się w szkole, a co innego w domu.”

  http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/artykul/historia-zawsze-jest-usluzna-rozmowa-prof-aleksandrem-krawczukiem

 138. ” Dlatego jeszcze w wielu miejscach młodzi zderzają się ze ścianą, bo korporacjami nadal zarządzają 40-50 latki, czyli ludzie wychowani w systemie ścisłej hierarch…”
  Wiesiek59!
  Diagnoza Twoja jest całkowicie nietrafiona. Roboty nie ma, bo nie ma, a nie dlatego, że 40-60 latkowie je pozajmowali.
  Z prof. Szlendakiem też nie bardzo można się zgodzić, ”Widać, że żyjemy w schyłkowym czasie, w którym nie trzeba być awangardą, nie trzeba nic nowego wymyślać. Wystarczy zmiksować”
  Żeby coś zmiksować, to najpierw trzeba wymyślać a na dodatek wyprodukować. Ale, że czas jest schyłkowy dla kraju (regionu) którego elity stanowią Wojewódzki i Figurski i pokolenie które te idole naśladuje – to się zgadza.

 139. Indoor prawdziwy
  24 czerwca o godz. 12:37

  Wracając do poprzedniego, szkoda że szkło jest już Ci niedostępne, wieczorem wychylę za zdrowie Twych podrobów……

  Miałem na myśli „Szkło kontaktowe” zdecydowanie bardziej finezyjne niż wypociny pana K.W…..

 140. Ewa 1958 ;
  Serdeczne podziękowania za link do rozmowy z prof.Aleksandrem Krawczukiem .
  Nie wypada komentowac wypowiedzi profesora ,trzeba tylko uważnie przeczytać ,najlepiej dwa razy , co uczyniłem
  Z Pozdrowieniem
  Waldemar

 141. Szanowni blogowicze

  Można sobie zadać pytanie, dlaczego to pan Seremet odmawia podpisania wniosku o pozbawienie immunitetu poselskiego, byłego wiceministra ON ? szefa kontrwywiadu wojskowego, pana Antoniego Macierewicza, wystawionego przez prokuraturę i to już po raz drugi z rzędu ❓
  Gość faktów po faktach, pan płk Aleksander Makowski ? jeden z najzdolniejszych oficerów wywiadu z czasów PRL a także pracujący w Afganistanie za czasów początków wolnej Polski (autor książki pod tytułem: TROPIĄC BIN LADENA ? w afgańskiej matni 1997 ? 2007, stwierdza, że działający w Afganistanie, polski wywiad ustalił w 1999 roku miejsce pobytu Osamy Bin Ladena i ?wystawił? go do dyspozycji CIA, jednak Oni zrezygnowali z możliwości ?skorzystania? z tej ?wystawki?, ponieważ nie posiadają ?licencji na zabijanie?.
  Skutek żałosny, nie dość, że CIA nie wykorzystała okazji do zlikwidowania tak istotnego terrorysty, jakim był Osama Bin Laden, to na domiar złego ?radosna twórczość? Antosia, przy likwidacji WSI, ?wystawiła? cały nasz wywiad do wglądu wrogowi a cały plan działań polskiego wywiadu w Afganistanie diabli wzięli. Czego chcieć więcej ❓ 😆 Skrzynka pocztowa byłego wiceministra ON ? szefa kontrwywiadu wojskowego, pęka zapewne od korespondencji dziękczynnej ze wszystkich stron, za wystawienie naszych żołnierzy w Afganistanie do działań bez osłony wywiadowczej.
  Dla mnie ? byłego żołnierza zawodowego a chyba również i dla przeciętnego cywila to zdrada stanu. Prokurator przygotował kilka istotnych zarzutów, ale wniosek o pozbawienie immunitetu, pana Antoniego Macierewicza, wymaga podpisu pana Prokuratora Generalnego. Ciekawe, czym motywuje już dwukrotną odmowę podpisania tego wniosku. ❓ ❗
  P.S. ponieważ sam jestem prawie ?niechodliwy?, niezwłocznie wyślę umyślnego po książkę, jestem ciekaw szczegółów, których pan Aleksander Makowski w książce nie szczędzi ? jak sam powiedział. Serdecznie pozdrawiam, Czesław R.

 142. Czesław
  24 czerwca o godz. 13:37
  Oczywiscie, pelna zgoda. Macierewicz jest zdrajca stanu. Ale zdrajcow jest wiecej. Na przyklad Kuklinki i cale przywodztwo solidarnosci. Solidarni zdradzili Polske i zdradzili 10 mln czlonkow solidarnosci. Swiat nigdy nie widzial wiekszego skurwienia. Podobnie wszystkie nie-rzady ostanich 23 sa zdrajcami elementarnych interesow Polski. Podobnie wszyscy ci co korupcja wykrecili sie od obowiazku sluzby wojskowej a szczegolnie ci co teraz robia za politykow lub celebrytow jak Passent.

 143. Szanowny @axiomie1 – co do Kuklińskiego, zgadzam się z twoją oceną. Jednak dalej zastosowałeś zbyt daleko posunięte uogólnienie.
  Nazwanie zdrajcami stanu wszystkich ❓ ❗ Chyba stosujesz niewłaściwą definicję RACJI STANU !! Bo w oparciu o nią dopiero, można stwierdzić jej zdradę. Przemyśl to jeszcze raz i nie krzycz na wszystkich, bo w takim razie, twoje uznanie dla mnie za powyższe, będę uważał za osobistą klęskę ❗ 😆 Pozdrawiam, Czesław R.

 144. Pani Redaktor,
  zakładam, że w dzisiejszej „Puszce Paradowskiej” żartowała Pani mówiąc, że Angielski Związek Piłkarski zamierza zaskarżyć BBC, która swoim programem wystraszyła angielskich kibiców. Toteż drużynie gra się gorzej bez ich dopingu. Bardzo mnie to rozbawiło 😆

 145. Czesław
  24 czerwca o godz. 13:37

  Pan Makowski chciał zepsuć jeden z najlepszych interesów prowadzonych przez właścicieli przedsiębiorstw, ogólnie związanych z bezpieczeństwem.
  Szybka eliminacja zagrożeń, skutkowałaby zapaścią sektora.
  Te miliony ludzi zatrudnionych w prywatnych armiach, producenci broni, amunicji, aparatury podsłuchowej, skanującej, sekcje wywiadu…..

  Biliony zielonych, często przekazywanych bez kontroli lokalnym watażkom, przez oficerów wszelkich służb…
  No i co z mediami?
  Brak codziennej porcji krwi, płaczących dzieci, tłumów rozrywanych na strzępy?
  Cisza i spokój nie sprzyjają interesom…..

  Pan Makowski wystąpił jak ten syn adwokata, kończący spory z których rodzina żyła od stu lat- o miedzę i gruszę……

  Zawsze piszę, że Racja Stanu jest związana z konkretnymi politykami, w konkretnym czasie i konkretną sytuacją geopolityczną.
  Oficerowie nie są od politykowania, tylko od realizacji zadań.
  Niestety, sporo naszych „polityków” nie wie co to rozkaz, bo nigdy nie spędzili dnia w wojsku. Pewnie załatwili sobie kategorię D……
  Pan Macierewicz też pewno tego nie rozumie.
  Z wywiadu zrozumiałem jedno- zasadny był zakaz lotu do Afganistanu wydany przez Sikorskiego chyba. Ocalił Macierewiczowi życie….

 146. Indoor prawdziwy
  24 czerwca o godz. 12:37

  Roboty nie ma, bo albo wzrasta w krajach rozwiniętych wydajność, albo pracochłonna jest wywożona do krajów o taniej sile roboczej, nieistniejących normach ekologicznych i prawach pracowniczych.
  W zamian za import gotowych gadżetów, eksportowane są derywaty i zadrukowany papier……do czasu, aż wystawiony zostanie rachunek.
  Taka ślepa uliczka rozwoju, z którą co mądrzejsi ekonomiści i politycy zaczynają się intelektualnie mierzyć.
  Jeżeli znajdą rozwiązanie, to nie za mojej ziemskiej kadencji…..

 147. Wiesiek59!
  Nie negując toku Twojego rozumowania chciałem Cię zapytać, czy my eksportujemy jakieś zadrukowane papiery tudzież derywaty? Nic mi bowiem o tym nie wiadomo. Bo, że gadżety importujemy to wiem 🙂 Albo może jesteśmy w jeszcze innej kategorii?

 148. Indoor prawdziwy
  24 czerwca o godz. 17:17

  Przecież wiesz że DUŻY może więcej….
  Nikt nie kwestionuje zaufania do USA jako emitenta.
  Dlaczego?
  Ci którzy byli mali i kwestionowali, mają problemy, lub jako nieżyjący, przestali mieć.
  Jakiś złoty dinar się marzył, rozliczanie w złocie, euro?
  No i euro ma kłopoty…..
  Kto się jeszcze wychyli?

  Za pomocą Arabii Saudyjskiej można sterować ceną ropy.
  Obecnie cena spada. Jak myślisz, dlaczego?
  I kto na tym straci?
  Rosja już raz przegrała na niskich cenach- za Gorbaczowa.
  Za stosunek do Syrii, dostanie po palcach po raz kolejny…..
  A jak będzie grzeczna, cena wzrośnie, by Putin miał za co reformować kraj…..

 149. Wiesiek59!
  To ja wiem. Ja się pytam jaka jest według Ciebie nasza rola w tym nieco uproszczonym podziale Świata jaką powyżej naszkicowałeś, gdzie jedni produkują buble, drudzy płacą fałszywymi papierowymi.
  ”Kto się jeszcze wychyli?”
  Chiny. Już polecieli w kosmos. Ale nie wszyscy.

 150. Indoor prawdziwy
  24 czerwca o godz. 17:52

  Naszą racją stanu, jest ustawienie się po WŁAŚCIWEJ stronie lufy….
  Jeżeli już być wasalem, to zwycięskiej strony.
  Akurat tyle możemy.
  I na tyle pozwala nasz potencjał gospodarczy i położenie geograficzne.
  Kreatorami polityki nie byliśmy nigdy.
  Jedynie, czasem, ważnym elementem- jak pod Wiedniem…..
  A najczęściej- mięsem armatnim- jak Legiony Dąbrowskiego.

 151. Indoor prawdziwy
  24 czerwca o godz. 17:52

  Chiny, Japonia, Iran, odeszły od handlu ropą za dolary.
  Kto następny? I jak szybko……

 152. ”Naszą racją stanu, jest ustawienie się po WŁAŚCIWEJ stronie lufy?.
  Jeżeli już być wasalem, to zwycięskiej strony.
  Akurat tyle możemy.”
  Wiesz, to wszystko jest względne. Mój ojciec mawiał, że w całym Układzie Warszawskim jedyna rzecz co mu się podoba, to to, że jego syn już wreszcie nie będzie w rosyjskim obozie jenieckim.
  Według mnie to rozumowanie (nie to o lufie, tylko to co przedtem przedstawiałeś) zakłada, że istnieje jeden USA, który ma jakiś określony i jasno precyzowany interes. A to nie jest tak.Wszędzie są różne grupy interesów Niekoniecznie są zdefiniowane wedle kryterium kraju. Istnieje też bardzo duża grupa ludzi, która nie jest w stanie wyartykułować swojego zdania na temat tego, co się dzieje wokół niej. Tym bardziej, że środki masowego przekazu w zasadzie zostały w całości przejęte przez wąską grupę dysponentów. Internet zaś daje gwarancje, że Ci co mają coś do powiedzenia (albo im się tak wydaje) będą działać we własnym ciasnym gronie 🙂

 153. Indoor prawdziwy
  24 czerwca o godz. 18:18

  Czym jest anarchia? Wielość centrów decyzyjnych?
  Według mnie, NAJWIĘKSZYM zagrożeniem dla zwykłych ludzi.
  Bipolarny świat zapewniał powszechne bezpieczeństwo.
  Teraz, każdy z wielkich będzie chciał ten postaw czerwonego sukna globalnego świata- szarpnąć w swoją stronę.
  Jak u Sienkiewicza……
  A ludzie będą umierać, nawet nie wiedząc za co.

  Kilka rodzin kontroluje media świata, kilkanaście finanse, kilkadziesiąt przemysł zbrojeniowy.
  W zasadzie od ich woli zależy, czy będzie głód, wojna, dobrobyt.
  Mafie, triady, jakuza, to organizacje przestępcze.
  Ale stabilizują sytuację w dzielnicach, krajach nawet, kontrolują ludzi.
  Zapewniają stabilizację.
  Czasem jedynie prowadzą walkę- bo to szkodzi interesom.

  Tę samą analogię można rozciągnąć na polityków, o nieskończenie większych możliwościach sprawczych.
  Jeżeli pokój przeszkadza interesom, tym gorzej dla pokoju….
  A kto by się przejmował pionkami w grze- ludziom?
  Milion, to statystyka……

  W zamachu na WTC zginęło prawie 3000.
  Ilu zginęło w wyniku wszystkich późniejszych akcji?
  Ile MILIONÓW?
  Koszt destabilizacji Iraku, Afganistanu, Libii, obecnie Syrii, obliczam na jakieś 3-4 miliony ofiar ZABITYCH i co najmniej dwa razy tyle rannych.
  Tyle kosztuje walka z terroryzmem, wykreowanym przez media i polityków. Kura znosząca złote jaja dla biznesu.

 154. Indoor prawdziwy
  24 czerwca o godz. 18:18
  http://konflikty.wp.pl/kat,1356,title,Skandal-ws-zaswiadczenia-o-braku-genow-zydowskich-i-romskich,wid,14677475,wiadomosc.html?ticaid=1eb03&_ticrsn=3
  ===========

  Co się dzieje na starych śmieciach?
  Powtórka z rozrywki?

 155. ”Kilka rodzin kontroluje media świata, kilkanaście finanse, kilkadziesiąt przemysł zbrojeniowy.”
  Według mnie jeszcze nie, ale o to chodzi.

 156. Znakomicie na faul BBC zareagowali angielscy kibice. Brawo. Maja więcej rozumu od dziennikarzy BBC 👿
  http://www.sport.pl/euro2012/1,127119,11971165,Euro_2012__Angielscy_kibice_przeszli_przez_Donieck.html

 157. Drogi @Wieśku59 (15.39 dnia 24.06) – masz rację, pan Sikorski ocalił życie Antosiowi. CIA nie wykorzystała podania Osamy Bin Ladena „na tacy”do jej dyspozycji, przez polski wywiad wojskowy (o czym pisałem wyżej). Zaszła zatem konieczność wprowadzenia skanu twarzy Osamy BL do aparatury bezpilotowych środków napadu powietrznego. Obecność Antosia na terenie Afganistanu zagrażałaby mu bezpośrednio ze strony tych środków walki, ze względu na wyraźne podobieństwo facjaty Antosia do twarzy Osamy. Stąd prosty wniosek – Sikorski ocalił życie Antosiowi ❗ 😆 Czesław R.
  P.S. pozostałe tematy wymagałyby godzinnych dyskusji, dlatego rezygnuję z omawiania problemu, czym jest każda wojna a lokalne w szczególności dla…
  (sam wymieniasz dość dokładnie, zainteresowanych wojnami). To tyle.

 158. Urzędnik będzie mógł aż trzy lata pracować na podstawie umowy na czas określony – obecnie po roku musi dostać etat. Na wysokich stanowiskach będą mogły pracować osoby bez doświadczenia w administracji.
  http://biznes.onet.pl/do-urzedow-wkroczy-rynek,18563,5170219,1,prasa-detal
  =================

  Pod kogo te nowe przepisy?
  Chyba Służba Cywilna komuś przeszkadza?
  Czy też miejsce dla kolegów się robi……..
  Upartyjnianie Państwa powinno mieć jakieś granice,

 159. Jednocześnie obserwujemy postępujące słabnięcie wszystkich instytucji, zarządzających ładem międzynarodowym ? już to politycznym, już to gospodarczym ? na poziomie ponadpaństwowym. Spadła ranga ONZ, MFW, słabną kolejne instytucje. G8 stanowi swoistą parodię „rządu światowego”, coraz bliżej takiej kondycji jest również G20.
  http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/swiat/pomruki-przyszlej-wojny,1,5167069,kiosk-wiadomosc.html
  ===============
  Interesujące……

 160. Były prezydent A. Kwaśniewski, obecne tuzy naszej polityki Prezydent B.Komorowski. premier D. Tusk i wielu, wielu innych a także media wszelkiego autoramentu bronią demokracji na Ukrainie szantażując jej władze i odwiedzając w areszcie z wyrazami poparcia b. premier a zarazem uczciwą miliarderkęTymoszenko.
  Jakoś nikt z wymienionych nie broni ściganej jawnie politycznie w III i IV RP b. minister Jakubowskiej.
  No jakże by mogli skoro jest p-ko niej medialny moloch o nazwie Agora!
  A wszystko to tylko dlatego, że nie ugięła sie przed naciskami polityczno-medialnymi w sprawie prywatyzacji TV publicznej no i nie jest „uczciwą” miliarderką.
  Wstyd!

 161. ‚Matylda’
  25 czerwca o godz. 10:26
  Cyt.
  ‚Z bloga profesora Makowskiego:
  kasia
  24 czerwca o godz. 9:15
  Zapraszam do podpisywania petycji w tej sprawie:’

  W ‚humorach’ panów Figurskiego i Wojewódzkiego nie gustuję, ale też nie biorę udziału w nagonkach … obojętnie jakich … tym bardziej, że towarzystwo naganiaczy bywa warte tych dwóch panów.
  Powyższe jest komentarzem do sytuacji – nie do osób.

 162. Ano system edukacji na niższych poziomach wpaja absolutną bierność kontrolowaną testami, którym podporządkowuje się cały system edukacyjny, ale przy tym z absolutnym oczekiwaniem sukcesu końcowego. Nie ma mechanizmów uwalniających samodzielność, nie ma mechanizmów wskazujących na potrzebę myślenia, w końcu nie ma mechanizmów tworzenia szacunku dla nauki – przecież maturę muszą zdać wszyscy; do następnej klasy muszą przejść wszyscy, a studia, to przecież również tylko przejście do następnej klasy z asekuracyjnymi tylko wskazaniami punktów potrzebnych do wpisania się na odpowiednią listę.
  http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,91734,12010232,Studiowac__Czy_aplikowac_wiedze_.html
  ============

  Hodujmy miernych , biernych, ale wiernych…….

 163. Według Ankary samolot nie był uzbrojony i wykonywał lot szkoleniowy mający na celu przetestowanie systemu radarowego w rejonie Morza Śródziemnego. Niektórzy analitycy sugerują jednak, że myśliwiec testował syryjski radar dostarczony przez Rosję. Radar ten mógłby znacznie utrudnić ewentualną zagraniczną interwencję. Jutro incydentem zajmie się rada ambasadorów NATO.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,12012161,Syria_ostrzelala_w_weekend_drugi_turecki_samolot_.html
  ==============

  Kiedy D-day?

 164. wiesiek59 20 czerwca o godz. 8:34
  ===========================

  >>>georges53 20 czerwca o godz. 7:55
  Pamiętasz taki film ?Ostatni brzeg??..? >>>

  No jakze, oczywiscie ze pamietam. Nawet 30 lat temu zabawialem sie ” „Sladami Avy i Grega W Melbourne”. Film byl krecony w Melbourne i wiele miejsc mozna bylo wtedy rozpoznac ( zreszta dzisiaj tez mozna… ).

  Kontynuujac w tym duchu, polecam film ” The Quiet Earth” ( Bruno Lawrence w roli glownej )…
  http://www.imdb.com/title/tt0089869/
  Aktor Bruno Lawrence jest rozpoznawalny, obawiam sie tylko dla mieszkancow Australii, tak jak, nie przymierzajac, emu… 😉

 165. Był w gronie 56 wybrańców spośród ośmiu tysięcy kandydatów. To oni jesienią 1972 r. ? po zamknięciu szkoły wywiadu na warszawskim Ksawerowie ? trafili na pierwszy rok do nowo utworzonego Ośrodka Szkolenia Kadr Wywiadu w Starych Kiejkutach. To oni (i kolejne dwa roczniki, około 160 osób) zdecydują w przyszłości o obliczu polskiego wywiadu ? i w PRL, i w III RP.
  http://polska.newsweek.pl/petelicki–czempinski–zacharski—dzieci-gen–szlachcica,93299,1,1.html
  ============

  Trochę historii……

 166. Kaczyński nie zrozumiał Staniszkis, nie chodziło o mordowanie, jak ubzdurał sobie pajac…:

  „Ale to nie jest żadna spisana lista. To była moja luźna rozmowa z prezesem, w której padło kilka nazwisk. Mówiliśmy, że osoby, które mają ogromną wiedzę o mechanizmach i początkach III RP, a dziś krytykują władzę, mają problemy. Są wyciszane. Ale absolutnie nie miałam na myśli likwidacji fizycznej, tylko podważanie ich wiarygodności przez stawianie im zarzutów”
  http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/395850,jadwiga-staniszkis-przyznaje-ze-to-ona-mowila-jaroslawowi-kaczynskiemu-liscie-osob-zagrozonych.html

  …tylko o podważanie wiarygodności przez stawianie zarzutów. Babie popierdzielił się Petelicki z Czempińskim.

  Dżjzas, co za psychiatryk 🙂

 167. Jacutin! Jeśli jest skończony, to Michnik jest skończony(m). Tyle w temacie.

 168. Rzecznik prokuratury właśnie wydał oświadczenie (po przesłuchaniu), że Kaczyński pier..li głupoty (nie ma nic do powiedzenia na temat śmierci Petelickiego). Niby wszyscy wiedzą, ale dobre i kolejne urzędowe potwierdzenie, że robi za przygłupa.

 169. @Indoor prawdziwy
  26 czerwca o godz. 14:38
  „Jacutin! Jeśli jest skończony, to Michnik jest skończony(m). Tyle w temacie.”

  Wyroki sądowe kontra brednie anonimka z neta. Tyle w temacie.

 170. Teresa Stachurska
  26 czerwca o godz. 15:53

  Ciekaw jestem, co się stało z budynkami po poprzednio zlikwidowanych przedszkolach w Twoim mieście? W czasach słusznie minionych, przynajmniej w dużych miastach przedszkoli było sporo.
  W moim 200 000 miasteczku na tych ładnych budyneczkach z przełomu epok widzę szyldy:
  hurtownia, salon, sklep, fundacja……
  Z pięćdziesięciu, niewiele zostało.
  No ale trzeba oszczędzać…….o TAKĄ Polskę walczyli…

 171. Jadzia idzie w zaparte?

 172. Opolski sejmik wojewódzki większością głosów poparł w przyjętej rezolucji inicjatywę utworzenia Specjalnej Strefy Demograficznej. Rezolucja ma trafić do prezydenta, premiera, ministrów, marszałków Sejmu i Senatu, parlamentarzystów i władz regionu.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,12018826,Opole_chce_Specjalnej_Strefy_Demograficznej__W_niej_.html
  ================

  Ciekawa koncepcja.
  Pieniądze……

 173. ludzie! to nie lewica, to lewizna!
  i w zwiazku z tym pytanie do najjasniejszego trybunalu:
  dlaczego sie znowu sciga sprzataczki?

 174. i spiewaczki?

 175. Od czasu do czasu wzdychała Pani nad poziomem mediów. Jest Pani jedną z osób z powodu których kupuję Politykę i słucham radia TOK FM.
  Ciekaw jestem Pani zdania na temat roli Kuby Wojewódzkiego w Polityce – który dotąd obniżał jakość pisma, a teraz jest jeszcze gorzej.
  Oczywiście nie oczekuję odpowiedzi, pytanie było retoryczne.

 176. Może komuś to da do myślenia!
  Wpis min. Jakubowskiej z jej bloga:

  „Dzięki dzisiejszemu skazującemu wyrokowi odzyskałam wolność.

  Przez lata usiłowałam dowieść przed sądem, iż działałam zgodnie z prawem i w interesie publicznym. Raz sąd dał temu wiarę i mnie uniewinnił, drugi raz ? nie, a sąd apelacyjny dzisiaj podtrzymał ten wyrok.

  Czekając na prawomocne rozstrzygnięcie stałam się zastraszoną, ważącą każde słowo osobą. Pisałam sobie na tym blogu tak letnio, byle tych rządzących, którzy mogą mieć ostateczny wpływ na zakończenie mojej wieloletniej potyczki z sądem, nie urazić. Nie twierdzę, iż sądy są zależne od władzy, ale ?strzeżonego pan Bóg strzeże.

  A teraz już się nie boję. I będę pisać, o tym, co dotychczas skrzętnie omijałam i udawałam sama przed sobą, że nie istnieje.

  Bowiem w kraju, gdzie nie daje się wiary premierowi zeznającemu pod przysięgą, tylko prokuratorowi, który nigdy nie był na posiedzeniu Rady Ministrów: w kraju, gdzie można skazać bez dowodów i wszystkie wątpliwości rozstrzygać na niekorzyść oskarżonego, każdy głos odwagi się liczy.

  W kraju rządzonym przez Platformę Obywatelską zostać skazanym za ochronę interesów skarbu państwa to zaszczyt ? a nadzieja, że w końcu będą skazani ci, którzy tym interesem kupczą dla politycznych bądź osobistych korzyści przynosi siłę, która nie pozwala paść na kolana.”

  Myślę jednak, że jest to bicie głową w mur o czym świadczy reakcja na mój poprzedni wpis.

 177. Jacutinie
  z 26 czerwca o godz. 13:44
  zacxhwycasz stosowaniem wyrazów obcych, alerozumku masz tyle co znany Puchatek.
  Podziwiam to zaufanie do państwa rządzonego tak jak jest rządzone!
  A może jak ta małpka – nic nie słyszę, nic nie wi dzę i nic nie mówię?

 178. ”Wyroki sądowe kontra brednie anonimka z neta. Tyle w temacie.”
  1. ”brednie anonimka z netu.”
  Mów do mnie po prostu ”Opinia Publiczna” (nazwisko i imię do wiadomości redakcji, zawarty w emailu’).
  2.’ ‚Wyroki sądu” w tym przypadku są kpiną z prawa. Mogę to uzasadnić.
  Zaś do tego kto jest skończony, to w przypadku Aleksandry Jakubowskiej trudno powiedzieć, by była w wyniku wyroku sądu ”skończona”. W jej statusie jedyna zmiana to taka, że może skomentować wyrok. Z tego co wiem była urzędnikiem, a nie starała się być nigdy autorytetem moralnym ani innym. W przeciwieństwie do Adama Michnika. To dla niego jest klęska, że każdy uczciwy i myślący człowiek pluje na jego widok. Nie wiem czy o to mu chodziło w latach PRLu. Dobrze mu tak.

 179. Indoorzde!
  Ja bardzo Cię proszę, abyś opanował swój język. Nie musisz swoich obsesji wylewać w tym blogu, wcale bym się nie zdziwił, gdyby Cię moderator usunął. Jak ja sobie przypominam, to Michnik upublicznił całą aferę, on ją podał do wiadomości publicznej. Tak czytam Twoje komentarze i dochodzę do wniosku, że zaczynam rozumieć, co się rodzi w głowach fundamentalistów i skąd się to bierze. Ta obsesyjna nienawiść, bez względu na prawdę i okoliczności.

 180. ” Jak ja sobie przypominam, to Michnik upublicznił całą aferę, on ją podał do wiadomości publicznej.”
  Rola Adama Michnika w aferze nie jest jednoznaczna. W zasadzie mógł być oszukany przez Rapaczynski, która po prostu chciała swój prywatny dług wobec Rywina regulować na koszt firmy. W takim przypadku Michnik został, na początku wbrew swojej woli, oszukany. Później oczywiście nie miał wyboru. Nie bardzo chce mi się wierzyć w tą wersje, ale nie jest wykluczone. Mógł być też (Adam Michnik) inspiratorem intrygi. Niezależnie od tego jaka była jego rola w sprawie jako ”autorytet” jest skończony.

 181. ”Ta obsesyjna nienawiść, bez względu na prawdę i okoliczności.”
  Torlin. Ja jestem człowiekiem starej daty. Dla mnie kłamstwo jest kłamstwem, złodziejstwo jest złodziejstwem. Oszustwo jest oszustwem. Spekulant jest spekulantem. Agresja agresja. Okupacja okupacja.
  Dlatego się nie rozumiemy.

 182. Indor
  Nieważne prawdziwy czy nie.
  Obsesje dotykają i ludzi STAREJ DATY
  podobno w szczególności.
  Jeśli ktoś uważa że // mógł być oszukany a potem nie miał wyjścia//
  i w ten sposób podbudowuje swe wyimagowane racje – to lepiej GO na blogu // i nie tylko // omijać.
  ukłony

 183. Napisałeś wyraźnie Indoorze: „W przeciwieństwie do Adama Michnika. To dla niego jest klęska, że każdy uczciwy i myślący człowiek pluje na jego widok”. I teraz nie goń za słowem jak za wróblem. Rozpatrywanie, czy to była wina Jego zastępczyni i kto co chciał ugrać na tej aferze w niczym nie upoważniało Cię do tak obrzydliwych słów. Michnik ani nie mówił nieprawdy, ani nie jest złodziejem, spekulantem, agresorem, i nic w Jego życiu nie upoważniało Cię do takich słów. Ale rozumiem, że rozmawiam z człowiekiem impregnowanym na argumenty.
  Żeby można było tak świat podzielić na białe i czarne, dobre i złe. Nie da się, w jednym wypadku jeden człowiek może być zdrajcą i sprzedawczykiem, w drugim wielkim patriotą i bohaterem narodowym. Daleko nie szukając – Jan Sobieski.

 184. Torlinie.

  Wszystko byłoby OK, gdyby Adam Michnik z nagraniem poszedł prosto do prokuratury, a nie najpierw do Leszka Millera i Aleksandra Kwaśniewskiego. Niestety przez pół roku zwłóczył, czekając na reakcję (czytaj: odpowiednią ustawę medialną). Skoro się nie doczekał bidulek, to się zemścił. Tak to niestety wygląda z perspektywy czasu. Oceniam dzisiaj Adama Michnika nie po intencjach ale po skutkach. Był nadprezydentem, jest stłuczonym kotletem.

  Niemniej jednak nie obwiniam go za upadek rządu Leszka Millera. Ówczesny premier nawywijał najbardziej, próbując całą sprawę zamieść pod dywan. Donald Tusk, pomny doświadczeń poprzednika, nie zamiata pod dywan, kiedy mleko się rozlało. I chwała mu za to, że nauczył się na błędach poprzedników.

 185. ”Niemniej jednak nie obwiniam go za upadek rządu Leszka Millera. Ówczesny premier nawywijał najbardziej, próbując całą sprawę zamieść pod dywan. Donald Tusk, pomny doświadczeń poprzednika, nie zamiata pod dywan, kiedy mleko się rozlało. I chwała mu za to, że nauczył się na błędach poprzedników.”
  Ja też nie obwiniam. Gdyby nie dwa artykuły Jerzego Urbana w NIE, to by sprawa zdechła na etapie kłótni dwóch biznesmenów i jednej bizesłomen. A tak to udało się wylansować niejakiego Ziobrę na czołowego polityka. Mało kto o nim słyszał przed komisja.
  Co do tego czy Miller nawijał – nie wiem.
  Natychmiast doprowadził do konfrontacji Michnik-Rywin, Rywin wycofał się ze swoich oskarżeń, dalej to była sprawa dwóch gentelmenów z których jeden chciał oszukać drugiego, a drugi nie chciał się dać oszukać. Co miał dalej robić? Aresztować Michnika, bo łazi po mieście i gada o swoich taśmach?
  Co do nie-zamiatania pod dywan przez ekipę Tuska. Po pierwsze, jeśli zamiótł to mi o tym nie wiemy. Po drugie to co spod dywanu wystało, to media dla niego zamiotły. Dokładnie jak za Buzka. Oczywiście nie za darmo. Bowiem to media decydują o tym co aferą jest a co aferą nie jest.

 186. Ja wszystkich przepraszam, że się unoszę, ale mam tak nieprawdopodobnie dość tych bzdur wypisywanych w tym blogu, że po prostu koniec świata. Czy Wy nie moglibyście najpierw poczytać sobie, zainteresować się tematem, a nie wypisywać, co Wam ślina na język przyniesie? Najpierw Indoor z insynuacjami, dla których nawet nie próbuje znaleźć racjonalnych podstaw, teraz Stary Polak z PRL-u.
  Więc chcę Ci powiedzieć, że jest dokładnie na odwrót. Cała ustawa była przeciwko Michnikowi, a ta zmiana (usunięcie „lub czasopisma”) jeszcze bardziej pogarszała Jego sytuację. Z drugiej strony nie dziwię się redaktorowi naczelnemu, skoro ma taki temat na pierwszą stronę, że chce to wykorzystać medialnie.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/%28%E2%80%A6%29_lub_czasopisma
  Zastanów się najpierw nad tematem, a dopiero później pisz, czyli inaczej mówiąc najpierw pomyśl, a później pisz, a nie na odwrót.

 187. Tysiące Kuwejtczyków protestowało w nocy z wtorku na środę w stolicy swego kraju przeciw niedawnej decyzji Najwyższego Sądu Konstytucyjnego, na mocy której unieważniono wyniki lutowych wyborów parlamentarnych i rozwiązano zdominowany przez opozycję parlament.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Wielotysieczny-protest-przeciwko-rozwiazaniu-parlamentu-w-Kuwejcie,wid,14707458,wiadomosc.html
  ===============

  Czyżby tam też się zaczynało?

 188. ” Cała ustawa była przeciwko Michnikowi ” Zgadza się. W takim zakresie jakim interes Adama Michnika a interes Polski są rozbieżne. Jest to coraz bardziej szeroki zakres.

 189. Torlin
  27 czerwca o godz. 15:27

  Jest sporo racji w tym co piszesz.
  Dla mnie sprawa wygląda tak, że Rywin dostał rykoszetem.
  Nie można psuć interesów, a takim psuciem był zapis w ustawie, że koncern prasowy nie może przejąć kanału TV.

  Zadziwiające jest to, że Polsat nie był na sprzedaż…..
  Chyba że miał się sprzedać pod groźbą utraty koncesji.
  Nie wiem jak rozstrzygnięto sprawę udziałów Gudzowatego na przykład.
  Też nie chciał sprzedawać własnych w EuroPolGaz, a porozumienie międzyrządowe wyrugowało go z własności…..

  „Putin powiedział, że choć w porozumieniu rządów Polski i Rosji o utworzeniu EuRoPol Gazu napisano, że akcje tej firmy mają być podzielone po 50 proc. między Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Gazprom, to po wybudowaniu przez Rosjan gazociągu „nagle się okazało, że fizyczna osoba z polskiej strony ma 4 proc. EuRoPol Gazu, chociaż praktycznie w 100 proc. Gazprom finansował cały projekt”. Według premiera Rosji „trzeba spojrzeć na korupcyjność tej decyzji”.
  http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,6995967,Gudzowaty_broni_sie_przed_zarzutami_Putina.html

 190. ”Cała ustawa była przeciwko Michnikowi, a ta zmiana (usunięcie ?lub czasopisma?) jeszcze bardziej pogarszała Jego sytuację. Z drugiej strony nie dziwię się redaktorowi naczelnemu, skoro ma taki temat na pierwszą stronę, że chce to wykorzystać medialnie.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/%28%E2%80%A6%29_lub_czasopisma
  To Ty Torlinie musisz Wikipedią (zbiorowa mądrość Internautów i kilku redaktorów)żeby sobie pamięć odświeżyć, czy też oglądasz żeby być zgodnym z dzisiaj obowiązującą wersja Prawdy?

 191. ”Nie można psuć interesów, a takim psuciem był zapis w ustawie, że koncern prasowy nie może przejąć kanału TV.”
  Można psuć interesy a czasami nawet trzeba. Krajowe ustawodawstwo zawsze powinno ”psuć interes” koncernom globalnym. W przeważającej mierze interesy są rozbieżne lub wprost sprzeczne.
  W tej ustawie dokładnie o to chodziło i taki był interes Polski w momencie wstąpienia do Unii Europejskiej. Innej możliwości zablokowania przejęcia za bezcen całego rynku mediów elektronicznych w Polsce przez zachodnie koncerny prasowe – nie było.

 192. Wiesiek59,

  wiele budynków przedszkoli zostało sprzedanych jak i oddanych. Nawet na kaplice je przerabiano. Buduje się obok nich kościoły, by byłemu przedszkolu wkrótce znaleźć jeszcze inne przeznaczenie. Zagadka: jakie?

  Powszechne nieposłuszeństwo historii – http://www.stachurska.eu/?p=8649

 193. I za to właśnie Jakubowską ukarano……
  Nie może być bezkarne psucie interesów Wielkich.
  A Są zawsze jakiś paragraf znajdzie….

  A Interes Społeczny?
  Klasyk stwierdził TKM…

 194. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,12024912,_To_samobojstwo_polityczne___Prawicowi_czytelnicy.html

  Właśnie Prezio w trosce o niewygranie wyborów, strzelił celowo kolejną gafę. Ileż to musi się starać, by nie mieć większości.
  Przecież doskonale wie, jaka jest popularność Marka Jurka.
  Chyba że jest to kolejna analiza pani Staniszkis, genialnego socjologa mającego 100% nietrafnych prognoz…….

 195. Teresa Stachurska
  27 czerwca o godz. 17:23

  Czyli to ogólnopolski trend, prywatyzacja w majestacie prawa.
  Przetargi o których wiedzą „swoi” darowywanie za 1% wartości Kościołowi w zamian za dobre słowo z ambony, cięcie kosztów oświaty, by zatrudnić kolejnych urzędników….

 196. Indoorek (w ciągu godziny!) sam sobie udowaniający, że wypisuje głupoty (sprzeczności):

  Indoor prawdziwy
  27 czerwca o godz. 16:18
  ? Cała ustawa była przeciwko Michnikowi ? Zgadza się.

  i

  Indoor prawdziwy
  27 czerwca o godz. 16:52
  „W tej ustawie dokładnie o to chodziło i taki był interes Polski w momencie wstąpienia do Unii Europejskiej. Innej możliwości zablokowania przejęcia za bezcen całego rynku mediów elektronicznych w Polsce przez zachodnie koncerny prasowe ? nie było.

  🙂

 197. Torlinie.
  Zazdroszczę Ci twojej siły spokoju.

 198. Teresa Stachurska
  http://wyborcza.pl/1,127462,12015494,Komornik_kontra_samotna_matka.html?as=2&startsz=x
  =========

  Ręce opadają przy patrzeniu na takie PRAWO, znieczulicę…..
  Dobro dziecka jest, do czasu gdy się urodzi.

 199. a moze odwrotnie?
  malo kto jak ona podjela sie tego tematu, pani @gospodnio.

 200. Torlin
  27 czerwca o godz. 15:27
  „Ja wszystkich przepraszam, że się unoszę, ale mam tak nieprawdopodobnie dość tych bzdur wypisywanych w tym blogu, że po prostu koniec świata…”

  A ja ci się dziwię, ze karmisz te kłamliwe, zaplute ścierwa, nie dorastające Michnikowi do pięt. Zamiast się z nich LOL-ać, przecież oni są tacy żałośni 🙂

  I są też w dodatku zwykłymi głupkami, nie rozumiejącymi podstaw afery Rywina (Rapaczyńska działała w zbiorowym interesie polskich firm medialnych, w tym Agory, które chciały się wzmocnić przed wejściem na krajowy rynek potentatów z zachodu).

 201. „A ja ci się dziwię, ze karmisz te kłamliwe, zaplute ścierwa, nie dorastające Michnikowi do pięt. Zamiast się z nich LOL-ać, przecież oni są tacy żałośni 🙂

  I są też w dodatku zwykłymi głupkami, nie rozumiejącymi podstaw afery Rywina (Rapaczyńska działała w zbiorowym interesie polskich firm medialnych, w tym Agory, które chciały się wzmocnić przed wejściem na krajowy rynek potentatów z zachodu).”

  Jacutin.
  Widzę, że Panu udzieliło się wybitnie błyskotliwe poczucie humoru tandemu W&F.

 202. @Stary Polak z PRL-u
  27 czerwca o godz. 22:23
  „Widzę, że Panu udzieliło się wybitnie błyskotliwe poczucie humoru tandemu W&F.”

  Widzę, że w stół uderzyłem a tu nożyczki – stary cham polski (parodiowany przez W&F) się odezwał.

 203. Jacutin.
  Tobie nawet odpowiadać nie trzeba. Sam się obnażasz.

 204. Już nie nadążam.

css.php